عوارض بن مژه دائمی

عوارض بن مژه

فهرست عناوین

عوارض بن مژه

این سخن ناگفته پیداست که تمامی افرادی که دوره آموزش آرایشگری را گذرانده اند الزاما جزو تاتو کاران زبردست محسوب نمی شوند. در نتیجه به منظور کسب اطمینان از توانایی های فرد تاتو کننده حتما پیشنهاد می گردد که کارهای قبلی افراد تاتوکار را از نزدیک و به صورت زنده تماشا نمایید. فراموش نکنید هرگونه تاتو جزو موارد حساس و با زمان ماندگاری طولانی هستند. پس یک اشتباه کوچک شمارا برای مدت زیادی عذاب خواهد داد. تاتو بن مژه ، تزریق رنگ دانه ها بین مژه های چشم برای پر نشان دادن مژه‌ ها و زیبایی چشم است. برای انجام تاتوی بن مژه از سوزن های مخصوصی استفاده می شود، سوزن 1 میلی متر با سرعت زیاد داخل پوست محل مورد نظر می شود که منجر به خونریزی و درد پلک چشم می شود. با سوراخ شدن پوست رنگ دانه ها وارد پوست شده و طرح مورد نظر به صورت دائمی بر روی پوست می ماند. در این مقاله به عوارض بن مژه پرداخته شده است.

” انجام تاتوی بن مژه یکی دیگر از حساس ترین تاتوهای زیبایی است. برای انجام تاتوی بن مژه به افرادی که مجوز و تخصص کافی برای این کار را دارند مراجعه کنید.”

عوارض بن مژه

خطرات و عوارض بن مژه

 • تاتوی بن مژه با توجه به اینکه نزدیک چشم انجام می شود، اگر تاتو کار حرفه ای نباشد به چشم آسیب جدی می‌ رسد. استفاده از مواد رنگی و سوزن زدن با سرعت بالا، خطر جدی برای چشم ها خواهد داشت.
 • پوست اطراف چشم که جزء پوست های حساس است با انجام تاتوی بن مژه ضعیف و چروک می شود.
 • در صورت آسیب دیدن پلک، چشم نیز آسیب می بیند.
 • ریزش مژه ها، عفونت چشم، انتقال بیماری های چشمی و بروز حساسیت یکی از خطرات انجام بن مژه است.
 • رنگ دانه های تزریق شده تاتوی بن مژه، یک ماده شیمیایی حاوی مس و روی است که برای چشم و سلامت بدن خطرات غیر قابل جبرانی دارد.
 • اگر ابزارهایی که برای تاتو استفاده می شود استریل نباشد، احتمال انتقال بیماری های ایدز، هپاتیت و … را دارد.
 • یکی دیگر از خطرات تاتوی بن مژه خطر ایجاد گوشت اضافی و تغییر رنگ پوست قسمت تاتو شده پلک چشم است.
 • پاک نشدن رنگ دانه های تزریق شده به لایه های زیرین پوست پلک چشم، یکی دیگر از عوارض تاتوی بن مژه است. اگر بخواهید رنگ تاتو یا خود تاتو را پاک کنید غیر ممکن است.
 • اگر زمان تزریق رنگ دانه های تاتو سوزن خیلی عمیق وارد پلک چشم شود بافت چشم آسیب می بیند.

عوارض بن مژه

تاتوی بن مژه در دوران حاملگی

در دوران بارداری انجام تاتو خطرناک است. در دوران حاملگی تاتو بن مژه به علت استفاده از رنگ دانه های شیمیایی خطرات جدی برای جنین به همراه دارد. همچنین احتمال عفونت چشم زیاد است. به علت متورم شدن چشم ها در دوران حاملگی تاتو بن مژه توصیه نمی شود بدلیل اینکه بعد از زایمان چشم ها به حالت اولیه خود برگشته و تاتو فرم دیگری که دلخواه مشتری نیست خواهد داشت.

اگر قبل از دوران بارداری تاتو انجام داده اید به علت کشیدگی پوست و تغییرات ظاهری بدن تاتو کم رنگ شده و شکل اصلی خود را از دست می دهد. شما می توانید پس از سپری کردن دوران حاملگی و شیر دهی تاتو مورد نظر خود را بازسازی کنید.

دوره های آموزش میکروپیگمنتیشن ، آموزش طراحی با حنا و دیگر دوره های تخصصی در آموزشگاه هنر آموزان برگزار می شود.

8 دیدگاه ها

 1. سمیرا گفت:

  به نظر من اصلا خوب نیستن آدمو از شکل طبیعی خودش درمیاره

  • با سلام شما اگر بن مژه را استاندارد بزنید یک خط بسیار نازک در خطوط مژه است و از خط چشم بسیار نازک تر است پس باعث خارج شدن چهره از حالت طبیعی نمی شود

 2. ناشناس گفت:

  من خط چشم تاتو کردم وباعث شد حالت مژه ب سمت پائین شود ایا راه حلی دارد که مژه هام دوباره ب سمت بالا برود لطفا منو راهنمایی کنید

  • با سلام به نظر با لمینت مژه و یا اکستنشن مژه می توان حالت تابدار را به مژه های شما باز گرداند. شرکت در کلاس های آموزش آرایشگری و خود آرایی به شما این کمک را می کند تا با شناخت حالت مختف چهره و با توجه به حالت چهره خود بهترین انتخاب را برای آراستن خود و دیگران انتخاب کنید

 3. ژیلا فردی گفت:

  سلام وقتتان بخیر و خسته نباشید
  آیا بن مژه برای افرادی که عمل لیزیک انجام داده اند مضر است یا خیر ؟؟؟؟

 4. نگار نبیلو گفت:

  اوقات به کام
  بن مژه، مژه بالا خطرناک تر است یا مژه پایین ؟؟؟؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بستن
برگشت به بالا