لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

امروزه میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن از اهمیت بالایی در میان خانم‌ها بر خوردار است. مدل دار کردن ابرو و ترمیم ابرو، هاشور ابرو، تاتو خط چشم، تاتو خط لب و بن مژه بخشی از فرآیندهای آرایش دائم است که در دستور کار بانوان قرار گرفته و برای هر نوع جنس و رنگ پوستی قابل انجام خواهد بود. روش میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن تفاوت‌هایی که باهم دارند که در این مقاله به به تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنیتشن پرداخته شده است.

دوره‌های آموزش آرایشگری، آموزش میکروپیگمنتیشن و آموزش میکروبلیدینگ در آموزشگاه آرایشگری زنانه هنرآموزان برگزار می‌شود.

روش‌های قدیمی تاتو ابرو

تاتوی ابرو

داشتن ابروهایی پر­پشت و خوشرنگ امری است که اکثر بانوان به دنبال آن هستند. بسیاری برای دست­یابی به ابروهایی زیبا، تاتو را انتخاب می­ کنند. این کار در گذشته از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و افراد زیادی خواستار انجام این کار بوده­ اند.

تاتو در اصل زمانی صورت می‌­گیرد که رنگ انتخابی شما توسط سوزن به زیر پوست تزریق می­ شود و به شما این امکان را می­ دهد تا بتوانید شکل ابروی دلخواه­­ تان را داشته باشید. اما خوب است بدانید که این روش می­ تواند عوارض جدی در پی داشته باشد و در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی باعث ابتلا به بیماری­‌های مختلفی همچون ایدز، هپاتیت و… در شما شود.

هاشور ابرو

می­ توان گفت که هاشور ابرو نیز نوعی تاتو به حساب می­ آید. عموما افرادی که حوصله این را ندارند تا هر روز بخواهند در ابروهایشان مداد بکشند و آن­‌ها را مرتب کنند این روش را انتخاب می­کنند.

 

هاشور ابرو خطوط نازکی را در قاب ابروی شما به وجود می‌­آورد که در نهایت می­ تواند ظاهری زیبا به آن­ها بدهد. این روش مدل ­های مختلفی دارد و به دو صورت دستی و یا با دستگاه انجام می­ گیرد.

لازم به ذکر است که در این روش هم همچون تاتو امکان ابتلا به بیماری­‌های گوناگونی وجود دارد. بنابراین اگر در هر صورتی مایل به انجام این کار هستید بهتر است تا نهایت دقت را برای انتخاب مرکز زیبایی مورد نظر و فردی که این کار را برای شما انجام می­ دهد به­ عمل آورید تا دچار مشکل نشوید.

سایه ابرو

روش­‌های مختلفی برای زیباسازی ابروها وجود دارد که سایه ابرو می­ تواند یکی از آن روش ­ها باشد. سایه ابرو نیز در اصل همان تزریق رنگ به پوست است اما با هاشور ابرو تفاوت دارد.

می­ توان گفت این روش تقریبا مثل تاتو می­ ماند با این تفاوت که کم­رنگ تر است و برای ابرو قاب درست نمی­کند. این روش معمولا زمانی انجام می­گیرد که ابرو دچارعیب و یا کم و کاستی باشد و آنچنان پرپشتی مطلوبی که شما خواستار آن هستید را نداشته باشد.

تفاوت سایه ابرو با هاشور ابرو

برای فرق هاشور با سایه ابرو می‌توان به این مورد اشاره کرد که در سایه ابرو نمی خواهیم برای ابرو قاب درست کنیم تنها رفع عیب و کم کاستی ابرو همچنین پرپشتی دلخواه ما را نداشته باشد. اما در هاشور ابرو می‌خواهیم به ابروهایمان نظم دهیم و قابی برای آن درست کنیم.

می­ توان گفت که با انجام سایه ابرو، تقریبا پوست زیر موهای ابرو رنگ می­شود و جلوه ­ای پر رنگ ­تر به ظاهر ابروهای شما خواهد داد. شما می­ توانید از این روش به صورت موقت و یا دائمی استفاده کنید.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

 

تاچ ابرو

تاچ ابرو نیز روشی مشابه به هاشور ابرو است که از آن به منظور زیبایی­ بخشی ابرو استفاده می­ شود. اما با این تفاوت که دستگاه هاشور ابرو به برق متصل می­ شود اما دستگاه تاچ ابرو برخلاف دستگاه هاشور، برقی نیست و با دستگاه قلم تاتو انجام می‌­شود که سوزن حلالی شکل آن به داخل رنگ فرو می­ رود و می­ تواند خطوط مشابه به موهای ابرو را برایتان ترسیم کند.

معرفی روش میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن یکی از بهترین روش‌های زیبایی و آراستگی دائمی است. تکنیک میکروپیگمنیشن در برطرف کردن نواقص چهره و زیبایی کاربرد زیادی دارد. در تکنیک میکروپیگمنتیشن رنگدانه‌های سازگار با سیستم بدن در عمق پوست به وسیله دستگاه‌های مخصوص تزریق می‌شود و میزان عمق نفوذ رنگدانه‌ها مهم ترین تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن می‌باشد.

معرفی روش میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ یکی از روش­‌های آرایش دائم است. در این تکنیک آرایش دائم خطوط ایجاد شده بسیار طبیعی­ تر، هنرمندانه و ظریف تر از تکنیک میکروپیگمنتیشن است. در روش میکروبلیدینگ رنگ تاتو در عمق پوست تزریق نمی­شود بر عکس روش­‌های تاتو­های قدیمی و میکروپیگمنتیشن، به پوست آسیب نخواهد زد و سلامتتان به خطر نمی­ افتد. رنگ مورد استفاده در این روش کیفیت بسیار عالی دارد.

مقایسه میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

 1. میکروبلیدینگ نسبت به روش میکروپیگمنتیشن ماندگاری کمتری دارد. کار سطحی انجام می‌شود و سریعتر پاک می‌شود.
 2. از روش میکروپیگمنتیشن برای آرایش دائم کل صورت و ترمیم و موارد پزشکی نیز استفاده می‌شود، در صورتی که از روش میکروبلیدینگ فقط برای زیبایی ابرو استفاده می‌شود.
 3. با استفاده از تکنیک میکروبلیدینگ هاشور زده شده ظریف تر و طبیعی تر است؛ و بین خانم‌ها بیشتر خواهان دارد.
 4. در روش میکروپیگمنتیشن از یک قلم و دستگاه دیجیتالی استفاده می‌شود و رنگ دانه‌ها به لایه ی زیرین پوست که لایه درمال نامیده می‌شود، تزریق شده و رنگ ماندگاری بیشتری دارد. در روش میکروبلیدینگ به جای دستگاه از قلم مخصوص استفاده شده و پیگمنت‌ها با فشار دست وارد پوست می‌شود و ماندگاری کمتری دارد.
 5. زمان انجام میکروبلیدینگ ابرو از روش میکروپیگمنتیش کمتر است.
 6. درد و خونریزی روش میکروبلیدنگ نسبت به روش میگروپیگمنتش که عمیق تر انجام می‌شود کمتر است.
 7. هزینه و دوره بهبود تکنیک میکروبلیدینگ نسبت به روش میکروپیگمنتیشن کمتر است.
 8. بعد از انجام تکنیک میکروبلیدینگ پوست بر اثر خراش‌هایی که به خاطر تزریق رنگ دانه‌ها ایجاد می‌شود، دچار آسیب شده و به اصطلاح پوست دچار بافت فیبروزه می‌شود. عوارض میکروپیگمنتیشن نسبت به این روش به علت استفاده از دستگاه دیجیتالی کمتر است.
 9. تکنیک میکروپیگمنتیشن نسبت به روش میکروبلیدینگ احتیاج کمتری به ترمیم دارد، پس از گذشت زمان و ترمیم رنگ محل میکروپیگمنتیشن شده سبز یا قرمز نمی شود.

تفاوت دستگاه میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

لازم است بدانید که میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن شباهت­‌های زیادی با هم دارند و روش آرایشی نیمه دائمی به حساب می­ آیند اما در این بین تفاوت­‌هایی نیز مشهود است.

حتما شما هم با شنیدن اسم بلید در این روش گمان می­ کنید که این کار توسط تیغ انجام می­شود اما لازم به ذکر است که در میکروبلیدینگ از قلمی استفاده می­شود که در آن تعدادی سوزن ریز قرار دارد که ممکن است ظاهری شبیه به تیغ داشته باشند. این سوزن­‌ها انواع مختلفی دارند و انتخاب نوع آن به فردی که می­ خواهد این کار را برای شما انجام دهد بستگی خواهد داشت.

دستگاهی که برای میکروپیگمنتیشن مورد استفاده قرار می­گیرد، دیجیتالی است که با به جای گذاشتن نقاط بسیاری در کنار هم شکل مورد نظر شما را پدید می­ آورد.

تفاوت رنگ میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که رنگ‌های به کار رفته در دو روش میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن با یکدیگر متفاوت است اما اینطور نیست. رنگ‌هایی که در اینگونه روش‌های آرایشی نیمه­ دائمی استفاده می‌شوند، یکسان می‌باشند. تفاوت آنها با روش‌هایی مثل تاتو این است که رنگ طبیعی‌تری دارند. رنگ‌های بکار رفته در تاتو به تدریج اکسید می‌شوند و کم­ کم ممکن است به آبی، طوسی و قرمز تبدیل شوند.

اما در روش­‌های میکروبلیدینگ ابرو از رنگ‌دانه‌ها یا پیگمنت‌های طبیعی مثل آهن­ دی­ اکسید استفاده می‌کنند. مزایای این رنگ‌ها این است که بعد از گذشت زمان تغییر رنگ نمی‌دهند، فقط کمی کمرنگ‌تر می‌شوند که به طبیعی‌تر شدن ظاهر ابروها کمک خواهد کرد. پس رنگ مورد استفاده در این دو روش تفاوتی با یکدیگر ندارند.

طول زمان انجام در میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

باید توجه داشته باشید که در میکروبلیدینگ، مدت زمان انجام این کار بسته به حجم کار متغییر است ولی به طور معمول حدودا یک تا دو ساعت طول می­ کشد.

انجام میکروپیگمنتیشن نیز حدود یک ساعت و نیم تا دو ساعت کار می­ برد.

هاشور ابرو

تفاوت عمق تاتو در میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

در میکروبلیدینگ رنگ در لایه­‌های سطحی­ تری نسبت به میکروپیگمنتیشن تزریق می­شود و بدیهی است که ماندگاری کم­تری دارد اما در میکروپیگمنتیشن رنگ در لایه ­ای عمیق تر تزریق می­ شود و ماندگاری بیشتری دارد.

تفاوت ظاهر در میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

به­ طور­ کل در میکروبلیدینگ که توسط سوزن­‌های نازک شکل می­گیرد، خطوط نازکی کشیده می­شود که خطوطی مثل تارهای ابرو را به ­وجود می­ آورد و باعث می‌شود ابروهایتان را زیبا و طبیعی جلوه دهد و می­ توان همین طبیعی­ بودن را یکی از اصلی­ ترین تفاوت­‌های بین میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن دانست.

تفاوت درد و خون ریزی در میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

در میکروبلیدینگ به دلیل اینکه جوهر به لایه عمیق پوست تزریق نمی­ شود، درد آن­چنانی وجود ندارد و تنها در حد ایجاد خراش بر روی پوست می­ باشد اما با این حال به دلیل اینکه پوست جراحت برمی­دارد ممکن است خونریزی کند و طول بکشد تا جای زخم ­ها بهبود یابد و در صورت احساس درد، می‌­توان از مواد سر­کننده موضعی استفاده کرد.

همچنین در میکروپیگمنتیشن هم شما مجبور به تحمل دردی غیرقابل تحمل نیستید و همانطور که گفته شد با استعمال کرم ­های سرکننده درد به حداقل می­رسد و یا کاملا از بین خواهد رفت.

میکروبلیدینگ رنگ

 

میزان ماندگاری در میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

میزان ماندگاری میکروبلیدینگ می‌­تواند در هر فردی متفاوت باشد. در این روش به دلیل اینکه جوهر در لایه عمیق پوست تزریق نمی­­ شود ماندگاری خیلی زیادی وجود ندارد و باید بدانید در افرادی که پوست چرب دارند این ماندگاری کاهش پیدا می­کند زیرا چربی می­تواند عاملی موثر در از بین بردن جوهر به حساب بیاید.

همچنین نوع و رنگ جوهری که انتخاب می­کنید، نقش بسزایی در این ماندگاری دارد. جالب است بدانید که هرچه رنگ انتخابی شما روشن­تر باشد از ماندگاری پایین تری برخوردار خواهد بود و هرچه تیرگی رنگ بالا تر باشد، ماندگاری نیز افزایش می­یابد.

بنابراین به دلیل اینکه در میکروپیگمنتیشن جوهر در لایه عمیق­تری از پوست وارد می­ شود، ماندگاری بیشتری نسبت به میکروبلیدینگ دارد.

میکروبلیدینگ

زمان ترمیم در میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

تمام روش‌های نیمه ­دائمی و آرایشی بعد از گذشت زمانی، ظاهر اولیه خود را از دست می‌دهند، به همین دلیل باید به دنبال روش‌هایی برای ترمیم آن­‌ها گشت تا بتوان دوباره از زیباییشان لذت برد. این دو روش میکروی ابرو نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

میکروبلدینیگ نیز بعد از گذشت زمانی، به تدریج کمرنگ می‌شود. دوام آن بستگی به جنس پوست شما دارد، اما حدودا بعد از 6 ماه تا یک سال نیاز به ترمیم پیدا می‌کند تا بتوان خطوط ابرو را پررنگ‌تر کرد.

روش میکروپیگمنتیشن، رنگدانه‌ها را در عمق بیشتری از پوست قرار می‌دهد، به همین دلیل دوام بالاتری دارد. بنابراین ترمیم آن حدودا بین یک سال و نیم تا دو سال بعد از انجامش، صورت می‌گیرد که باز هم بستگی به نوع پوستتان دارد.

میکروبلیدینگ

تفاوت هزینه در میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

هزینه این نوع کارها بسته به نوع آسیبی که در ابروی شما وجود دارد و مقدار مواد و زمانی که می‌­برد می­ تواند متغیر باشد. همچنین باید در نظر داشته باشید که قیمت­ها در مراکز زیبایی مختلف در جای جای شهر ممکن است با یک­دیگر تفاوت داشته باشند.

اما در کل هزینه میکروپیگمنتیشن از میکروبلیدینگ بیشتر است. ممکن است مراکزی که با قیمت پایین ­تری این کار را انجام می­دهند از مواد بی­ کیفیتی استفاده کنند که بعدها مشکل ساز خواهد شد.

خطرات و مضرات در میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

سایه ابرو، هاشور، میکروبلیدینگ، میکروپیگمنتیشن و… همگی از دسته تاتو هستند. امروزه تبلیغات زیادی در فضای مجازی مبنی بر مزایای میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن و دیگر روش­‌های مشابه به چشم می­خورد اما باید بدانید که این­‌ها تماما تبلیغاتی هستند که مطابق قوانین نبوده و انجام این نوع کارها پیگرد قانونی دارد. استفاده از این روش­‌ها و یا هرگونه تاتو خطرات زیادی را به همراه دارد و باید قبل از انجام هرگونه اقدامی از این خطرات اطلاع داشته باشید.

خصوصیات سوزن مورد استفاده

 1. اگر سوزن و یا تمامی ابزاری که عمل تاتو توسط آنها صورت می­ گیرد بهداشتی، استاندارد و استریل نباشند ممکن است دچار مشکلاتی نظیر حساسیت و بیماری­هایی شوید که شاید هرگز جبران پذیر نباشند.
 2. ممکن است قبل از شما فردی که مبتلا به ایدز، هپاتیت و یا بیماری­‌های خاصی بوده ­است که از طریق خون قابلیت انتقال را داشته اند، تحت این عمل قرار گرفته باشند و به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی این بیماری­‌ها به آسانی به شما انتقال داده شوند.
 3. بهتر است خودتان سوزن یکبار مصرف آکبند به همراه داشته باشید و مطمئن شوید کسی که می­خواهد این کار را برایتان انجام دهد از سوزن­‌های آکبند یکبار مصرف خودتان استفاده کند.
 4. حتی استفاده مجدد از رنگی که قبلا برای مشتری دیگری استفاده شده است نیز می­تواند عامل بیماری­زا باشد.
 5. حواستان باشد که اگر بسته بندی و پلمپ سوزن به هر نوعی باز شده بود دیگر از آن استفاده نکنید.
 6. مطمئن شوید کسی که می­خواهد این کار را برایتان انجام دهد کارت بهداشت کاری و گواهینامه تخصصی این کار را داشته باشد و واکسن هپاتیت، کزاز و… را زده باشد و خودش بیماری­‌هایی مثل ایدز و… را نداشته باشد.
 7. برای جلوگیری از مبتلا شدن به عفونت و بیماری­ها باید از سوزن­‌های پیچی که ممبران دارند استفاده کنید که رنگ و خون را به داخل خود نمی­ کشند. اما از آنجایی که نوع سوزن به نوع دستگاه مرتبط است باید از دستگاهی استفاده کنید که این نوع سوز­ن­‌ها برایشان مناسب باشد و کارتریج پیچی داشته باشند.
 8. یک نکته مهم درباره سوزن تی این است که این نوع از سوزن­ها ممبران ندارند و همین امر باعث شده تا رنگ و خون را به داخل خود بکشند بنابراین استفاده از سوزن­‌های تی و این نوع کارتریج به عنوان استفاده ایمن توصیه نمی­ شوند.

خصوصیات دستگاه مورد استفاده

 1. دستگاهی که قرار است برای شما مورد استفاده قرار بگیرد نه باید خیلی سبک باشد که نشانگر داشتن موتوری ضعیف است و مدام لیز می­خورد و نه باید بسیار سنگین باشد که روی صورتتان فشار وارد کند و تعادل دست پیگمنتر یا همان کسی که می­خواهد پیگمنتیشن را برایتان انجام دهد را به ­هم بزند.
 2. دقت داشته باشید که لرزش دستگاه نباید به قدری زیاد باشد که تمرکز پیگمنتر را از بین ببرد و مجبور شود دستگاه رو محکم­تر بگیرد و باعث فشار آوردن به پوست شما و در نهایت پارگی پوستتان شود.
 3. توجه کنید که اگر زور دست پیگمنتر به شدت کم باشد، رنگ به اندازه کافی داخل پوست فرو نمی­رود و روی لایه بسیار سطحی پوستتان قرار می­گیرد و به سرعت از روی پوستتان پاک خواهد شد.
 4. همچنین اگر فشار زیادی وارد کند سوزن و رنگ با قسمت عمیق پوستتان برخورد می­کند و باعث پاره شدن پوست، خونریزی و در نهایت عفونت می­شود.
 5. پس باید در انتخاب فردی که می­خواهید این کار را برایتان انجام دهد دقت داشته باشید.
 6. از وجود پایه قلم اطمینان حاصل کنید تا در صورتی که مورد ضروری پیش آمد پیگمنتر بتواند دستگاه را روی پایه بگذارد.

دستگاه میکرو

خصوصیات رنگ مورد استفاده

 1. مورد بعدی که می­تواند برای شما مشکل­ ساز باشد و ایجاد حساسیت کند، رنگ­‌های تاتویی هستند که مورد استفاده قرار می­ دهید. حتما باید به تاریخ انقضا دقت کنید و از رنگ‌هایی استفاده کنید که از استاندارد ویژه برخور دارند و شناخته شده هستند.
 2. استفاده از رنگ­‌های تقلبی و غیر استاندارد می­تواند عامل بیشتر عفونت­‌های به وجود آمده باشد و یا در صورت عدم عفونت ممکن است به ریزش موی ابرو و یا راش پوستی منجر شود.
 3. از دیگر عوارض می­توان به بد رنگ شدن و تغییر رنگ همچون: آبی، سبز و یا بنفش شدن محلی که تاتو بر روی آن انجام شده اشاره کرد. ضمنا ممکن است که ریزش رنگ نیز به وجود بیاید.
 4. در مواردی ممکن است که در محل تاتو­ شده گوشت اضافه به وجود بیاید این امر در افرادی با اختلالات کلوئیدی بیشتر امکان ­پذیر است و حتی ممکن است چند سال بعد باعث گوشت اضافه آوردن شود. پس بهتر است افرادی با این­گونه اختلالات میکروبلیدینگ ابرو را انجام ندهند.

رنگ میکرو

عوارض جانبی در میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ

 1. اگر در دوران قاعدگی، بارداری، شیردهی هستید و یا سابقه نقص ایمنی­بدن، دیابت، صرع و یا سرطان، اختلالات خونی و یا اختلالات گردش خون، هموفیلی، بیماری پوستی خاص، حس سوزش در نزدیکی­‌های ابرو و اطراف آن، داشتن شکستگی در قسمت ابرو، آفتاب سوختگی صورت به خصوص در قسمت ابرو را دارید، تاتو و انواع مختلف آن برایتان پیشنهاد نمی­شود.
 2. هنگامی که رنگ به داخل پوستتان تزریق می­شود، نوعی مهاجم به حساب می­ آید، بنابراین گلبول­‌های سفید به منظور مقابله به سراغ رنگ وارد شده در بدنتان می‌­روند و عملا مبارزه را شروع می­ کنند و سعی می­ کنند تا رنگ را ببلعند و در این­ صورت، ضایعه­ ای به­ نام “گرانولاما” درمحدوده ­ای که تزریق انجام شده است پدید می‌­آید.
 3. کسانی که قبلا تاتو انجام داده ­اند، نمی­توانند از میکروبلیدینگ استفاده کنند.
 4. در صورتی که لایه برداری شیمیایی انجام داده اید باید حداقل دو هفته از آن گذشته باشد همچنین برای انجام این عمل باید سه روز از آخرین باری که اپیلاسیون انجام داده ­اید بگذرد و اخیرا از بوتاکس پیشانی و اطراف چشم و ابرو استفاده نکرده باشید.
 5. به یاد داشته باشید که اگر از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می­ کنید حتما قبل از انجام تاتو متخصصتان را مطلع کنید
 6. ممکن است بعد از اتمام کار پیگمنتر، پوست دور ابرویتان قرمز و ملتهب شود که در مواردی این امر بهبود میابد و در مواردی تبدیل به اگزما می‌­شود و ممکن است امکان درمان سریعی برای آن وجود نداشته باشد. در برخی از افراد نیز این نوع حساسیت‌ها چند سال بعد مشخص می­شوند.
 7. شاید برخی از افراد نیز به کرم‌های بی­ حس کننده­ای که در موضع تزریق استفاده می­شود از خود حساسیت نشان دهند.
 8. بنابراین بهتر است که برای انجام این­گونه کارها حتما به کلینیک‌ها و مراکز آرایشی که مجوز معتبر دارند مراجعه کنید.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

در چه مواقعی میکروها نباید انجام شوند؟

 1. هنگام بارداری از میکروبلیدینگ استفاده نکنید.
 2. هنگام شیردهی از میکروبلیدینگ استفاده نکنید.
 3. هنگام استفاده از داروهای بی حسی از میکروبلدینگ استفاده نکنید.
 4. هنگامی که دیابت دارید از داروهای رقیق کننده خون استفاده میکنید، میکروبلیدینگ را صرفه نظر کنید.
 5. هنگامی که با بیماری صرع و اختلالات ایمنی بدن مواجه هستید، میکروبلیدینگ و میکروپیکمنتیشن ممنوع است.
 6. اگر بیماری پوستی دارید، سمت میکروبلیدینگ و میکروپیکمنتیشن نروید.
 7. اگر شکستگی در ناحیه ابرو دارید، میکروبلیدینگ از دستور کار خارج شود.
 8. هنگامی که آفتاب سوختگی دارید سمت میکروبلیدینگ نروید.
 9. هنگامی که هنوز ۷۲ ساعت از اپیلاسیون شما نگذشته است.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
عوارض تاتو لب
آموزش آرایش دائم
انواع تاتو لب و عوارض آن ها

صورت انسان از اجزای گوناگونی تشکیل شده که هر کدام در زیبایی آن نقش بسزایی دارند، اما یکی از شاخصه‌های تاثیرگذار، لب‌ها هستند که با

تاتو مینیمال
آموزش تاتو بدن
80 مدل طرح تاتو مینیمال و ساده

انجام تاتوی بدن، احتمالاً یکی از بهترین راه‌ها برای ابراز وجود است – خواه این طرح تاتو به یاد باورهای گذشته شما باشد یا شیطنت‌ها،

طرح تاتو گل
آموزش تاتو بدن
50 طرح تاتو گل شیک و جذاب

اگر  شما طرفدار تاتوهای نمادین و با معنی هستید، طرح تاتوهای گل می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این طرح ها می‌توانند در اندازه های

اشتراک گذاری
Notify of
8 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

درسته که میگن یک سال دوام داره روش میکروبلیدینگ؟ یعنی بعد یک سال ترمیم لازمه؟

ببخشید چند روز دوره نقاهت داره ؟

همه انواع آرایش دائم نهایتا بین 3 روز تا یک هفته نیاز به چرب شدن با وازلین یا ویتامین آ دارند تا از پوست ریزی و رنگ ریزی جلو گیری شود . در این مدت نباید با آب شستشو شود . سپس بدون خشونت و تماس شدید محل تتو شده را شستشو می دهید تا پوست های مرده و لایه های رنگی بریزند . پس از آن رنگ طی 10 تا 15 روز خود را از دل پوست نمایان می کند. دوره های تخصصی آموزش میکروبلیدینگ و آموزش میکروپیگمنتیشن به صورت عمومی و خصوص در آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان برگزار می… مطالعه کنید »

سلام
آیا میکرو بلیدینگ برای لب هم استفاده میشه ؟؟؟

میکروبلیدینگ چون از تیغه برای انجام تاتو استفاده میکند برای لب مناسب نیست و بیشتر برای تاتوی ابرو فقط استفاده می شود. برای لب معمولا از دستگاه های مخصوص میکروپیگمنتیشن استفاده می شود.

روز بخیر
ببخشید من شنیدم روش میکروپیگمنتیشن برای هاله اطراف سینه هم انجام میشه ، آیا درسته ؟؟؟

بله از روش میکروپیگمنتیشن برای رنگ لب و حاله دو سینه نیز استفاده می شود.

نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.