تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن در چیست؟

امروزه میکروبلیدینگ و میکروپکمنتیشن از اهمیت بالایی در میان خانم ها بر خوردار است. مدل دار کردن ابرو و ترمیم ابرو، هاشور ابرو، تاتو خط چشم، تاتو خط لب و بن مژه بخشی از فرآیندهای آرایشی موقت است که در دستور کار بانوان قرار گرفته و برای هر نوع جنس و رنگ پوستی قابل انجام خواهد بود. روش میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن تفاوت هایی که باهم دارند که در این مقاله به به تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنیتشن پرداخته شده است.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

روش میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن یکی از بهترین روش های زیبایی و آراستگی دائمی است. تکنیک میکروپیگمنیشن در برطرف کردن نواقص چهره و زیبایی کاربرد زیادی دارد. در تکنیک میکروپیگمنتیشن رنگدانه های سازگار با سیستم بدن در عمق پوست به وسیله دستگاه های مخصوص تزریق می شود و میزان عمق نفوذ رنگدانه ها مهم ترین تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن می باشد.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

علت عدم ماندگاری هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن چیست؟

ماندگاری میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به استفاده از رنگ های اورجینال، زاویه قرارگیری دست، سرعت عمل، ابتلا به بیماری های خاص، مصرف دارو، نوع پوست و … اشاره کرد که در این شرایط نحوه مراقبت بعد از هاشور ابرو از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد.

روش میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ یکی از روش های آرایش دائم است. در این تکنیک آرایش دائم خطوط ایجاد شده بسیار طبیعی تر، هنرمندانه و ظریف تر از تکنیک میکروپیگمنتیشن است. در روش میکروبلیدینگ رنگ تاتو در عمق پوست تزریق نمی شود بر عکس روش های تاتو های قدیمی و میکروپیگمنتیشن در نتیجه پوست آسیب نمی بیند و سلامتتان به خطر نمی افتد. رنگ مورد استفاده در این روش کیفیت بسیار عالی دارد.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

مدت زمان انجام و هزینه میکروبلیدینگ ابرو

با توجه به محل و تجربه‌ی فردی که میکروبلیدینگ ابرو را برای شما انجام می‌دهد، هزینه‌ها از محلی به محل دیگر متفاوت است. طراحی ابرو با میکروبلیدینگ معمولاً ۲ ساعت طول می‌کشد.

اقدامات قبل و بعد از میکروبلیدینگ ابرو

اگر آسپرین و رتینول مصرف می‌کنید، برای مدت یک هفته قبل از انجام میکروبلیدینگ، مصرف آنها را قطع کنید. رتینول باعث می‌شود پوست نازک شود و درنتیجه، خون‌ریزی حین انجام میکروبلیدینگ بیشتر شود. آسپیرین هم خون را رقیق می‌کند و بهتر است مصرف آن یک هفته پیش از میکروبلیدینگ قطع شود. روز بعد از طراحی میکروبلیدینگ ابرو بهتر است اطراف ابرو را با سرم نمکی و پنبه به‌آرامی تمیز کنید و هر چهار ساعت یک‌بار از کرم مراقبتی و التیام‌بخش که برای شما تجویز شده استفاده کنید. بهتر است به‌مدت یک هفته از شستن، خیس کردن و ورزش که منجر به عرق کردن ابروها می‌شود، اجتناب کنید.

در چه مواقعی میکروبلیدینگ انجام نشود؟

 • هنگام بارداری از میکروبلیدینگ استفاده نکنید.
 • هنگام شیردهی از میکروبلیدینگ استفاده نکنید.
 • هنگام استفاده از داروهای بی حسی از میکروبلدینگ استفاده نکنید.
 • هنگامی که دیابت دارید از داروهای رقیق کننده خون استفاده میکنید، میکروبلیدینگ را صرفه نظر کنید.
 • هنگامی که با بیماری صرع و اختلالات ایمنی بدن مواجه هستید، میکروبلیدینگ و میکروپیکمنتیشن ممنوع است.
 • اگر بیماری پوستی دارید، سمت میکروبلیدینگ و میکروپیکمنتیشن نروید.
 • اگر شکستگی در ناحیه ابرو دارید، میکروبلیدینگ از دستور کار خارج شود.
 • هنگامی که آفتاب سوختگی دارید سمت میکروبلیدینگ نروید.
 • هنگامی که هنوز ۷۲ ساعت از اپیلاسیون شما نگذشته است.

تفاوت تکنیک میکروبلیدینگ وتکنیک میکروپیگمنتیشن

 • میکروبلیدینگ نسبت به روش میکروپیگمنتیشن ماندگاری کمتری دارد. کار سطحی انجام می شود و سریعتر پاک می شود.
 • از روش میکروپیگمنتیشن برای آرایش دائم کل صورت و ترمیم و موارد پزشکی نیز استفاده می شود، در صورتی که از روش میکروبلیدینگ فقط برای زیبایی ابرو استفاده می شود.
 • با استفاده از تکنیک میکروبلیدینگ هاشور زده شده ظریف تر و طبیعی تر است؛ و بین خانم ها بیشتر خواهان دارد.
 • در روش میکروپیگمنتیشن از یک قلم و دستگاه دیجیتالی استفاده می شود و رنگ دانه ها به لایه ی زیرین پوست که لایه درمال نامیده می شود، تزریق شده و رنگ ماندگاری بیشتری دارد. در روش میکروبلیدینگ به جای دستگاه از قلم مخصوص استفاده شده و پیگمنت ها با فشار دست وارد پوست می شود و ماندگاری کمتری دارد.
 • زمان انجام میکروبلیدینگ از روش میکروپیگمنتیش کمتر است.
 • درد و خونریزی روش میکروبلیدنگ نسبت به روش میگروپیگمنتش که عمیق تر انجام می شود کمتر است.
 • هزینه و دوره بهبود تکنیک میکروبلیدینگ نسبت به روش میکروپیگمنتیشن کمتر است.
 • بعد از انجام تکنیک میکروبلیدینگ پوست بر اثر خراش هایی که به خاطر تزریق رنگ دانه ها ایجاد می شود، دچار آسیب شده و به اصطلاح پوست دچار بافت فیبروزه می شود. عوارض میکروپیگمنتیشن نسبت به این روش به علت استفاده از دستگاه دیجیتالی کمتر است.
 • تکنیک میکروپیگمنتیشن نسبت به روش میکروبلیدینگ احتیاج کمتری به ترمیم دارد، پس از گذشت زمان و ترمیم رنگ محل میکروپیگمنتیشن شده سبز یا قرمز نمی شود.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

دوره های آموزش میکروپیگمنتیشن در آموزشگاه آرایشگری زنانه هنرآموزان برگزار می شود.

8 دیدگاه ها

 1. لیلا محسنی گفت:

  درسته که میگن یک سال دوام داره روش میکروبلیدینگ؟ یعنی بعد یک سال ترمیم لازمه؟

  • آرایش دائم صورت مثل میکروبلیدینگ و تاتو و میکروپیگمنتیشن و… مدت ماندگاری محدودی دارند و با گذشت زمان کم رنگ می شوند و نیاز به شارژ دارد.

 2. ناشناس گفت:

  ببخشید چند روز دوره نقاهت داره ؟

  • همه انواع آرایش دائم نهایتا بین 3 روز تا یک هفته نیاز به چرب شدن با وازلین یا ویتامین آ دارند تا از پوست ریزی و رنگ ریزی جلو گیری شود . در این مدت نباید با آب شستشو شود . سپس بدون خشونت و تماس شدید محل تتو شده را شستشو می دهید تا پوست های مرده و لایه های رنگی بریزند . پس از آن رنگ طی 10 تا 15 روز خود را از دل پوست نمایان می کند. دوره های تخصصی آموزش میکروبلیدینگ و آموزش میکروپیگمنتیشن به صورت عمومی و خصوص در آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان برگزار می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166407611 تماس حاصل فرمایید

 3. نیکو فرجی گفت:

  سلام
  آیا میکرو بلیدینگ برای لب هم استفاده میشه ؟؟؟

  • میکروبلیدینگ چون از تیغه برای انجام تاتو استفاده میکند برای لب مناسب نیست و بیشتر برای تاتوی ابرو فقط استفاده می شود. برای لب معمولا از دستگاه های مخصوص میکروپیگمنتیشن استفاده می شود.

 4. سمانه انجم شعاع گفت:

  روز بخیر
  ببخشید من شنیدم روش میکروپیگمنتیشن برای هاله اطراف سینه هم انجام میشه ، آیا درسته ؟؟؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بستن
برگشت به بالا