لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

هاشور ابرو چیست ؟ مزایا و معایب

 • هاشور ابرو چیست ؟
 • انواع مدل های هاشور ابرو
 • چه کسانی نباید هاشور ابرو انجام دهند؟
 • مزایا و معایب هاشور ابرو
 • مراحل انجام هاشور ابرو
 • هزینه انجام هاشور ابرو چقدر است ؟

در مقاله هاشور ابرو چیست ؟ مزایا و معایب” به بررسی تمامی موارد بالا پرداخته ایم. همچنین علاقه مندان یادگیری این رشته می توانند در دوره های آموزش میکروبلیدینگ ، آموزش میکروپیگمنتیشن و آموزش تاتو بدن که توسط آموزشگاه آرایشگری زنانه هنرآموزان با ارائه مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود، شرکت کنند.

هاشور ابرو چیست؟

هاشور ابرو یا همان eyebrow shapes یکی از تکنیک های سخت و ظریف در تاتو می باشد، اگر بخواهیم از لحاظ لغوی به این مفهوم نگاه کنیم، هاشور کردن را می توان خط انداختن یا ایجاد سایه روشن در ابرو معنی کرد. در این روش خطوط ریز و بسیار ظریفی لابلای تارهای ابروی شما ایجاد می شود که یک ابروی پرپشت را نشان خواهد داد.
از دیگر تکنیک های پیشرفته تاتو می توان به سایه ابرو،لایت ابرو، تکنیک نقطه ای، ماژیکی کردن ابرو و …. اشاره نمود. تفاوت تاتو با هاشور در میزان نفوذ رنگ دانه ها در پوست می باشد.

هاشور ابرو

هاشور ابرو برای چه افرادی مناسب است ؟

 • هاشور ابرو برای افرادی که ابروهای کم پشت دارند مناسب است، زیرا این روش می تواند بین فضای خالی ابرو ها را پر کند.
 • افرادی که ابروهای متقارن ندارند، می توانند از هاشور ابرو استفاده کنند تا ابروهای آنان کاملا متقارن و هماهنگ شوند.
 • افرادی که خواهان ابروهای پر هستند اما نمی خواهند از روش هایی مثل تاتو که باعث مصنوعی شدن ابرو می شود، استفاده کنند، بهتر است که روش هاشور را انتخاب نمایند.
 • برای افرادی که حوصله آرایش کردن و مداد کشیدن روزانه را ندارند اما دلشان می‌خواهد همیشه آراسته و مرتب به نظر برسند.
 • برای افرادی که ابروهای بی حالت دارند نیز گزینه ی بسیار مناسبی است.

چه کسانی نباید هاشور ابرو انجام دهند ؟

هاشور ابرو برای بعضی از افراد دارای ممنوعیت است، زیرا باعث آسیب به سلامت آن ها می شود که در این قسمت به این موارد ممنوعه اشاره خواهیم کرد:

 • خانم های باردار و شیرده: مواد به کار برده شده در هاشور در زمان بارداری برای جنین و همچنین در هنگام شیردهی به نوزاد در شیر تاثیر می گذارد و ممکن است که به جنین و کودک آسیب وارد کند.
 • تاتو کردن در زمان پریودی و اوایل یائسگی: انجام تاتو در این زمان باعث رنگ نگرفتن یا ایجاد رنگ نامناسب می شود.
 • افرادی که از دارو هایی مانند : کورتون به صورت خوراکی یا تزریقی، قرص های ضد بارداری، لاغری ، ضد افسردگی ،ضد آکنه مانند راکوتان و انواع ویتامین ها مخصوصا ویتامین E، همچنین داروهای ضد انعقاد خون مثل آسپرین استفاده می کنند.
 • افرادی که پوست‌های بیش از حد چربی دارند و چربی پوست آنها در حالت غیر متعادل است که باعث از بین رفتن رنگ تاتو و هاشور می شود.
 • افرادی که سولار انجام داده اند و پوست آنها در حال حاضر بیش از حد تیره است که هیچ نشانی از هاشور را از خود نشان نمی دهند.

[ghaleb][img][textlink][/textlink] [/ghaleb]

هاشور ابرو چگونه انجام می‌شود؟

حال این کار را می توان هم از طریق دستگاه و هم از طریق دستی با قلم انجام داد. انجام این کار با قلم با همان نام هاشور معروف است که خطوطی نامساوی و نامنظم را از لحاظ ارتفاع در بین تارهای ابرو ایجاد می کند و هاشور با دستگاه نیز با نام میکروپیگمنتیشن ابرو نیز شناخته می شود. این دو نام کاملا با یکدیگر یکسان هستند.
این روش توسط دستگاه هایی انجام می‌شود که دارای کارتریج‌های یکبار مصرف می باشند. رنگدانه های معدنی از طریق این کارتریج‌ها روی لایه دوم پوست فرد کاشته می‌شوند. این ابروها به مرور زمان روی پوست فرد اکسیده می شود. بعد از گذشت حدود یک ماه به یک حالت جدید تبدیل می شوند.

ابزار و مواد مصرفی هاشور ابرو

ابزار هاشور ابرو

دستگاه میکروپیگمنتیشن:

این دستگاه شبیه به خودنویس است. سر این دستگاه دارای سوزن مخصوص است و انتهای آن سیم است که با برق کار می کند. دکمه های موجود روی دستگاه نیز به میزان قدرت، عمق کار و سرعت کار کمک می کنند که می توانید آنها را به دلخواه خود تنظیم کنید. هرچقدر که موتور به کار رفته در این دستگاه قوی تر باشد، ماندگاری هاشور بالاتر می رود.

سوزن:

سوزن ها نیز ابزار مهم و لازم در هاشور ابرو هستند. سوزن ها دارای سه نوع مختلف از جمله تی، پیچی و سرپلاک هستند. نوع کاکرد این سوزن ها کمی با یکدیگر تفاوت دارد؛ مثلا سوزن پیچی از دو نوع دیگر بسیار ظریف تر کار می کند و وجود غشاها یا ممبران در این سوزن ها باعث بهداشتی تر شدن کار خواهد شد زیرا خون و رنگ را به داخل دستگاه نمی کشد اما در سوزن تی این میزان از بهداشت وجود ندارد.

رنگ ها:

بیس رنگ های مناسب برای هاشور ابرو قهوه ای می باشد. هاشور کار باید دقت کند که از رنگ‌های اصل و اورجینال استفاده کند تا دوام و ماندگاری کار را بالا ببرد و رنگی طبیعی به دست آید.

بی حس کننده:

این بی حسی ها در سه نوع مختلف اعم از پماد، قطره و پد وجود دارند که کاملا درد را از بین می برند. بی حسی پمادی برای ابرو کمتر از دو نوع دیگر استفاده می شود. بی حسی های قطره ای عملکرد خوبی دارند اما بهتر است که با دقت روی ابرو گذاشته شوند تا هیچ نوع برخوردی با چشم فرد نداشته باشند، زیرا بسیار آسیب زا خواهند بود.

مراحل انجام هاشور ابرو

امروزه بخاطر علاقه مندی خانم‌ها به زیبایی و آراستگی صورت، میکروپیگمنتیشن طرفداران زیادی پیدا کرده است. یکی از موارد میکروپیگمنتیشن هاشور ابرو می‌باشد، که برای آشنایی با مراحل هاشور ابرو می‌توانید گام‌های زیر را مطالعه کنید.

طراحی مدل ابرو

مرحله نخست در تمامی تکنیک های تاتو، طراحی مدل ابرو است. آرایشگر می بایست با توجه به فرم یا ارگونومی صورت و سلیقه مشتری ابرو را طراحی کند. طراحی ابرو یکی از مهم ترین مراحل انجام هاشور می باشد. ابرو می بایست طبیعی و متناسب با اعضای دیگر صورت باشد. ابزارهای مورد نیاز برای طراحی ابرو شامل نخ، کولیس، خط کش مخصوص طراحی ابرو، پرگارهای مخصوص طراحی و ماژیک جراحی بدون سرب یا قلم آرایشی می باشد. برای پاک نشدن طرح ابرو حین کار بهتر است از ماژیک مخصوص جراحی استفاده شود.

هاشور ابرو

بی حسی ابرو

بعد از طراحی ابرو و رضایت مشتری از مدل ابرو، می‌بایست ابرو را بی حس کنید. باید توجه داشته باشید با بی حسی بیشتر، رنگ پذیری هاشور کم می‌شود. بی حسی ابرو را می‌توانید با کرم‌های بی حسی، ژل‌های بی حسی، قطره بی حسی و پد بی حسی انجام دهید.

هرگز برای بی حسی ابرو، از اسپری لیدوکائین که یکی از مؤثرترین بی حسی‌ها می‌باشد، استفاده نکنید، این اسپری رنگ هاشور را پاک می‌کند.

هاشور قاب ابرو

پس از انجام مراحل فوق ابتدا قاب ابرو را هاشور کنید. با انجام این کار محدوده ابرو مشخص می‌شود. هاشور خطوط اصلی ابرو را طبق نوع هاشور انتخاب شده انجام دهید.

هاشور ابرو

گذاشتن رنگ روی هاشور

پس از هاشور قاب ابرو، رنگ مورد مشتری را روی ابرو قرار دهید، رنگی که استفاده می‌کنید بهتر است هم پایه رنگ طبیعی ابرو باشد. برای جلوگیری از حساسیت، از رنگ‌های بدون سرب استفاده کنید. متأسفانه رنگ هایی که سرب دارند نسبت به رنگ‌های مرغوب، ماندگاری بیشتری دارند.

هنگام تهیه رنگ هاشور، رنگ هایی را خریداری کنید که اکسید آهن، الکل و نیکل نداشته باشند. وجود الکل در رنگ هاشور، موجب ریزش هاشور می‌شود. وجود اکسید آهن در رنگ هاشور، رنگ هاشور را قرمز می‌کند. عنصر نیکل ابرو را دچار قرمزی و خارش می‌کند.

هاشور ابرو

انجام هاشور اصلی

در این مرحله با یکی از روش‌های میکروپیگمنتشن و میکروبلدینگ خطوط ظریفی بر روی ابرو کشیده می‌شود. توجه داشته باشید هر چه خطوط ظریف تر کشیده شود، ابرو‌ها زیباتر و طبیعی تر جلوه می‌کند.

هاشور ابرو

رنگ کردن ابرو

آخرین مرحله هاشور، رنگ کردن ابرو می‌باشد. این مرحله را می‌توانید قبل از انجام تکنیک هاشور، انجام دهید. پس از پایان کار برای زیبایی بیشتر، قسمت انتها و وسط ابرو را سایه بزنید. پس از اتمام مراحل هاشور، رنگ ابرو بسیار تیره می‌شود. با گذشت 5 الی 7 روز و بهبود کامل ابرو، رنگ ابرو کم رنگ و طبیعی می‌شود. پس از بهبود ابرو اگر رنگ هاشور کم رنگ شد، با یک جلسه ترمیمی به رنگ دلخواه هاشور می‌رسید.

هاشور ابرو

انواع هاشور

تکنیک هاشور بسیار متنوع است. با توجه به فرم و ویژگی های صورت خود، یکی از انواع هاشور را انتخاب کنید. قبل از انجام هاشور ابرو بهتر است با آرایشگر خود مشورت کرده و بهترین نوع هاشور را انتخاب کنید.

مدل نچرال

این مدل هاشور بسیار طبیعی است. در این مدل، تنها قسمت های خالی ابرو هاشور می شود. شکل طبیعی ابرو تغییر نمی کند. در این نوع هاشور، ابرو کار در جهت خواب ابرو کار می کند و خطوط ظریفی را لابه لای آن ایجاد می کند. این هاشور معمولا با قلم انجام می شود. به این نوع هاشور ابرو تاچ نیز گفته می شود که کاری بسیار ظریف و حساس است اما ماندگاری کمتری نسبت به انواع دیگر هاشور دارند.

هاشور ابرو

مدل کرکی

این روش هاشور، برای ابروهای کم پشت بهترین گزینه است. در این روش لا به لای موهای ابرو هاشورهای ظریفی ایجاد می‌شود. منظور از کرک ها همان خطوط ایجاد شده معمولی در هاشور هستند، با این تفاوت که این خط‌ها کمی کوچک تر هستند و شباهت بسیار زیادی به کرک مو دارند. در نتیجه ابرو های شما پرپشت نشان داده می شوند و حالتی طبیعی پیدا می کنند.

مدل کرکی

مدل دوبعدی

این روش برای کسانی که ابروی افتاده دارند مناسب است. در این روش زیر ابرو را هاشور نمی زنند و بلکه خطوط هاشور رو به بالا ایجاد می‌شود. مدل هاشور دو بعدی به مدل ابروی دخترانه معروف است. تمام خطوطی که در هاشور روی ابرو و لا به لای آن ایجاد می شود، در مدل دو بعدی همگی، خواب به سمت بالا دارند. در انتهای ابرو جهت برعکس می شود و رو به پایین می روند. پس اگر دوست ندارید که زیر ابروهایتان خط بیافتد و یا ابروهایتان جهت رو به پایین دارند و افتاده هستند، این روش را انتخاب کنید.

هاشور ابرو

مدل سه بعدی

پس از پایان مراحل، هایلایت روشن به ابرو زده می‌شود و پس از‌ هایلایت، با رنگ تیره تر پرزهایی که شبیه موی نازک ابرو هستند، در وسط ابرو ایجاد می‌شود. این نوع هاشور زیباترین و پرطرفدارترین مدل هاشور است. در این روش کمی تنوع در کار بین وسط، انتها و ابتدای ابرو وجود دارد زیرا ابروکار سعی دارد که با ایجاد سایه روشن باعث پرپشت نشان داده شدن ابروها شود.

بدین صورت که خطوط ابتدای ابرو را به سمت بالا، انتهای ابرو را نیز از بالا به سمت مرکز و از پایین به سمت مرکز هاشور می زنند. با این کار قسمت بالایی و پایینی ابرو از وسط آن پر رنگ تر دیده می‌شود که همین خطای دید، باعث می شود که ابروی شما حجیم تر نشان داده شود.

همچنین می توان بالا و پایین ابرو را روشن و وسط آن را تیره کرد که باز هم باعث حجیم نشان دادن ابروها می شود. این هاشور برای افرادی که ابروهای کم پشتی دارند و حالت ابروهایشان رو به بالا می باشد، مناسب است.

مدل سه بعدی کمی ویژه تر است و حدود یک الی یک ساعت و نیم زمان می برد.

هاشور ابرو

مدل تیغ ماهی

با انجام این روش شکل طبیعی ابرو عوض می‌شود. برای ایجاد تنوع در شکل ابرو این روش بهترین گزینه است. این روش برای ابروهای کمی خاص مناسب تر است. افرادی که از میانه ابرو جهت خواب ابروهایشان تغییر می کند، می توانند از این نوع هاشور استفاده کنند. علت نام گذاری تیغ ماهی این است که انتهای این ابروها شباهت زیادی به تیغ ماهی دارد. طرفداران این نوع هاشور از دیگر مدل های هاشور بسیار بیشتر است.

دو نوع هاشور تیغ ماهی وجود دارد که عبارتند از:

 1. هاشور تیغ ماهی ساده: در این روش تارهای مویی در تاج ابرو، رو به بالا هستند و تارهای در انتهای ابرو، شبیه به حرف (د) روبروی هم قرار می گیرند.
 2. هاشور تیغ ماهی با متد فیبروز: در این نوع از هاشور، نقطه مرکزی هاشور در انتهاب ابروی فرد است و تمرکز ابروکار این است که تمام تارها را در جهت انتهاب ابرو بزند.

هاشور ابرو

مدل لایت ابرو چیست ؟

در این روش، هاشور با رنگ قهوه ای تیره انجام می‌شود. دوباره فاصله بین خطوط هاشور با رنگ قهوه ای روشن هاشور زده می‌شود. برای انجام لایت ابرو می‌بایست از دو سوزن استفاده کنید. در این روش رنگ تیره ابرو توسط خود فرد انتخاب می شود اما رنگ روشن آن بر اساس رنگ پوست شما انتخاب می شود. ابروی شما در لایت ابرو در حالت کلی روشن تر دیده می شود. لایت ابرو برای افرادی که که دارای تاتو یا هاشورهای قدیمی هستند، مناسب است.

هاشور ابرو

مدل ترکیبی

در مدل ترکیبی یا میکس، قسمت انتهای ابرو سایه و قسمت ابتدای آن هاشور زده می‌شود. این روش بسیار جذاب و طبیعی است و در نتیجه تاج ابرو نسبتا کم پشت اما وسط و انتهای آن پرپشت و متراکم دیده می شوند. این مدل برای افرادی که ابروهای بسیار کم پشتی دارند یا کاملا هیچ ابرویی ندارند، بسیار مناسب است زیرا حالتی بسیار طبیعی به ابروها می دهد.

هاشور ابرو

مدل مویی

مدل هاشور ابرو مویی از طریق دستگاه انجام می شود. این روش همانطور که از نامش پیداست، بسیار ظریف است و خطوط ایجاد شده هاشور با موی طبیعی شباهت بسیار زیادی دارند و در نتیجه ابرویی زیبا، پرپشت و طبیعی را به شما می دهد. همچنین می توانید شکل اصلی ابرو را تغییر دهید. حتی می توانید روی تک تک تارهای مویی خود نظر دهید و از ابروکار بخواهید آن ها را بلندتر یا ضخیم تر کند.

مراقبت‌های قبل از هاشور

برای ماندگاری بیشتر هاشور، قبل از انجام هاشور نکات زیر را می‌بایست رعایت کنید.

 • پرهیز از مصرف مشتقات کافئین
 • عدم پاک سازی و لایه برداری پوست
 • خودداری از قرار گرفتن در معرض اشعه uv
 • خودداری از مصرف دارو و غذاهای محرک پوستی

هاشور ابرو

مراقبت‌های بعد از هاشور

در هاشور با ایجاد خراش های ظریف سطحی روی پوست، رنگ دانه های سازگار بدن وارد پوست می شوند، بنابراین برای جلوگیری از تورم و حساسیت پوست، رعایت نکات زیر الزامی است. همچنین عدم رعایت این نکات از دلایل رنگ نگرفتن تاتو می باشد.

 • از شستن ابرو‌ها خودداری کنید.
 • تا زمان بهبود کامل زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 • برای رفع تورم ابرو می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • پس از هاشور پماد مخصوص هاشور را روزی 3 مرتبه روی ابرو بمالید.
 • برای پاک کردن خونابه، ابرو را محکم پاک نکنید. با پنبه ی تمیزی، آهسته به صورت ضربه ای خونابه و پماد اضافی ابرو را پاک کنید.

مزیت‌های هاشور ابرو چیست ؟

 1. آرایش ابرو یکی از وقت گیر ترین و پر زحمت ترین کار آرایش صورت است ، زیرا باید رنگ طبیعی , پر کردن مناسب و عمل قرینه سازی را انجام دهید با انجام هاشور ابرو می توانید زمان صرف شده برای آرایش خود را کمتر کنید.
 2. برای افرادی که از فرم ابرو های خود ناراضی هستند با این کار می توانند ابرو هایی که به نظرشان زیباتر است و به چهره آن ها می آید را طراحی و سپس اجرا کنند. همچنین برای آن دسته افرادی که چشم های ریزی دارند بسیار مناسب است.
 3. نگهداری و مراقبت از ابروهای هاشور شده بسیار ساده تر از ابروهای طبیعی است.
 4. آن دسته از بانوانی که ابروهای خود را به هر دلیلی از دست داده اند، می توانند با هاشور ابرو طراوت را به چهره خود بازگردانند.

هاشور ابرو

معایب هاشور ابرو

هاشور ابرو عوارض و معایب زیادی جز چند مورد که در مطلب زیر ذکر کرده ایم، ندارد. با رعایت اصول بهداشتی، رعایت نکات قبل و بعد هاشور و انتخاب آرایشگر حرفه ای این معایب نیز رفع می‌شوند.

 • عفونت‌های سطحی پوست
 • حساسیت بر اثر استفاده از رنگ‌های نامرغوب

ماندگاری هاشور ابرو

ماندگاری هاشور ابرو بستگی به نوع هاشور (هاشور مویی، نچرال، دو بعدی، سه بعدی و. .. )، مواد بکار رفته (نوع، برند و جنس رنگ) نوع پوست فرد (چرب، خشک، معمولی)، مراقبت از آن، مهارت فرد تاتوکار، رنگ ابرو و وضعیت هورمونی بدن فرد و ابزار استفاده شده دارد.

به همین دلیل نمی توان یک مدت زمان ثابت را برای ماندگاری آن اعلام کرد اما موارد و تجارب مختلف در افراد متفاوت به طور کلی نشان می دهد که هاشور ابرو از روش میکروپیگمنتیشن می تواند حدود یک ماه تا یک سال و از روش میکروبیلدینگ حدود 6 ماه الی سه سال دوام داشته باشد.

آیا با هاشور ابرو می توان نماز خواند ؟

از لحاظ شرعی انجام تاتو و هاشور به دلیل آنکه به لایه زیرین پوست نفوذ می کند و مانعی برای رسیدن آب روی پوست نیست برای وضو گرفتن و نماز خواندن مشکلی ایجاد نمی کند، اما در اسلام بر اساس نظر مراکز تقلید اگر تاتو حکم زینت برای بانوان را داشته باشد باید از چشم نامحرم پوشیده شود.

هزینه انجام هاشور ابرو چقدر است ؟

قیمت هاشور بر اساس رنگ و تکنیک و مدل و دستگاه، متفاوت است که در ادامه به صورت حدودی رنج قیمت را برایتان ارائه خواهیم داد:

 • هاشور میکروپیگمنتیشن : بین 300 تا 450 هزار تومان
 • هاشور میکس :بین 250 تا 350 هزار تومان
 • هاشور فیبروز : بین 400 تا 500 هزار تومان

مشکلات رنگ نگرفتن هاشور ابرو

رنگ هاشور ابرو و میزان رنگ گرفتن آن به عوامل مختلفی بستگی دارد که این عوامل عبارتند از:

 • پریود بودن: اگر در زمان پریودی هاشور کنید، نباید انتظار یک کار عالی را داشته باشید. همانگونه که رنگ موی شما در این دوران رنگ کافی را نخواهد گرفت.
 • بارداری: دوران بارداری نیز هورمون ها را از حالت طبیعی خارج می کند و زمان مناسبی برای هاشور نیست زیرا رنگ هاشور ابرو دلخواه را نمی دهد.
 • میزان چربی بالای پوست: اگر پوست شما چرب تر از حالت طبیعی باشد، رنگ هاشور ابروی شما دوام بالایی ندارد و ممکن است که ابروها در همان وهله اول رنگ کافی و لازم را نگیرند.
 • مصرف داروهای ضد بارداری: این داروها نیز تعادل هورمونی را بهم می ریزند.
 • فشار کم دست ابروکار
 • فشار دست زیاد
 • روشنی بیش از حد رنگ ابرو
 • مصرف بیش از حد از بی حسی
 • بیرون بودن زیاد سوزن
 • مشکلات قلبی و مصرف دارو
 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید به میزان زیاد
 • تیره بودن بیش از حد رنگ پوست و نشان ندادن رنگ ابرو

پاک کردن هاشور ابرو

برای پاک کردن هاشور یا عوض کردن مدل ابرو پس از هاشور، می توانید از روش‌های خانگی و پزشکی استفاده کنید. نحوه پاک کردن هاشور را در مقالات بعدی برای تان گردآوری خواهیم کرد.

پاک کردن هاشور ابرو

روش های خانگی برای از بین بردن هاشور ابرو

عسل
عسل علاوه بر خواص برای سلامتی بدن می تواند برای پاکسازی تاتو و هاشور ابرو نیز استفاده شود. کافی است که کمی عسل را با ماست، نمک ارگانیک و ژل آلوئه ورا مخلوط کنید و این مخلوط چسبناک را روی قسمت‌های هاشور بزنید. بعد از نیم ساعت محل را با آب ولرم بشویید که بعد از چند بار انجام این روش، شاهد از بین رفتن هاشور ابرویتان باشید.

مخلوط آب لیمو و نمک

نمک می تواند سدیم کلرید خود را درون پوست نفوذ دهد و پاکسازی کند. لیمو نیز دارای خاصیت سفید کنندگی است. حدود 100 گرم نمک ارگانیک را با مقداری آب لیمو مخلوط کنید و روی قسمت هاشور ابروها بزنید و چند بار از این روش استفاده کنید تا نتیجه مورد نظر را بگیرید.

ژل آلوئه ورا

کمی از ژل و یا آب آلوئه ورا با ویتامین ای مخلوط کنید و ترکیب خمیر شده را به هاشور ابروها بزنید و سپس محل را بعد از 40 دقیقه با آب ولرم بشویید. برای نتیجه گیری بهتر بعد از حمام این روش را پیاده کنید زیرا در این مواقع منافذ پوست شما باز هستند و رطوبت کافی برای از بین بردن رنگ و تاتو و هاشور را دارد.

کرم های مخصوص

کرم های زیادی برای ریموو کردن هاشور و تاتوی ابرو در خانه به بازار آمده اند که معروف ترین آنها profade، rejuvi، wrecking balm و tattoo off می باشد.

روش از بین بردن هاشور ابرو از راه‌های پزشکی

لیزر

این روش از تمام روش ها اثربخشی بهتری دارد اما گران است و همچنین برای نتیجه کامل باید بیش از یک جلسه این کار را انجام دهید. لیزر هاشورها با کمی درد همراه است و سلول‌های ایمنی را درگیر می کند. این لیزرها از ریموورهایی همرنگ پوست فرد استفاده می کنند. در این روش بعد از درمان با کمی درد و سوزش همراه خواهید بود اما عارضه ای بعد از آن نخواهید داشت. اگر حساسیت خاصی در پوست دارید، حتما آن را با پزشک در میان بگذارید.

آب نمک

استفاده از آب نمک و یا سالین نیز باید توسط پزشک انجام شود. سالین را باید در ابروی فرد تزریق کنند. بعد از تزریق حدود یک ماه الی 6 هفته طول می کشد تا اثرات هاشور به طور کامل از بین برود. خوشبختانه این روش ارزان تر از لیزر است و با درد کمتری همراه خواهد بود.

جراحی پلاستیک

این روش توسط افراد کمی انجام می شود. به این صورت که لایه ای از روی پوست هاشور شده و یا تاتو شده را برمی دارند و با پوست دیگر جایگزین می کنند و در نتیجه هاشور و یا تاتوی ابرو بعد از عمل جراحی از بین می رود.

نور درمانی

این روش از طریق اعمال نور به محل مورد نظر انجام می شود. در نوردرمانی نور با شدت بالا شبیه به لیزر به هاشور ابرو اعمال می شود. ژل مخصوص تاتو برای ابرو نیز روی محل مورد نظر اعمال می شود. این ژل درد نور درمانی را کاهش می دهد و اثر بخشی را بالا می برد. هزینه این روش نسبتا بالاتر از سایرین است.

مدل هاشور ابرو

چندین نمونه مدل هاشور ابرو برایتان آماده کرده ایم . برای دیدن نمونه کارهای بیشتر به صفحه گالری و آلبوم هاشور که برایتان آورده ایم سر بزنید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
عوارض تاتو لب
آموزش آرایش دائم
انواع تاتو لب و عوارض آن ها

صورت انسان از اجزای گوناگونی تشکیل شده که هر کدام در زیبایی آن نقش بسزایی دارند، اما یکی از شاخصه‌های تاثیرگذار، لب‌ها هستند که با

تاتو مینیمال
آموزش تاتو بدن
80 مدل طرح تاتو مینیمال و ساده

انجام تاتوی بدن، احتمالاً یکی از بهترین راه‌ها برای ابراز وجود است – خواه این طرح تاتو به یاد باورهای گذشته شما باشد یا شیطنت‌ها،

طرح تاتو گل
آموزش تاتو بدن
50 طرح تاتو گل شیک و جذاب

اگر  شما طرفدار تاتوهای نمادین و با معنی هستید، طرح تاتوهای گل می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این طرح ها می‌توانند در اندازه های

اشتراک گذاری
Notify of
4 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

سلام
واقا ممنون از اطلاعات خوبتون
ولی ممکنه بفرمایید دلیل عمده ریزش تاتو چیه ؟؟؟
درسته برخی میگن چربی بیش از حد پوست یا استاندارد نبودن مواد .
ولی من هردو رو رعایت کردم و بازم تاتو ریخت

چربی پوست چیزی نیست که شما بتوانید رعایت کنید کمتر شود. پوست چرب هر روز از خود مقداری چربی و آب ترشح میکند که عمر تاتو را کوتاه می کند. البته پوست خشک هم به دلیل پوست اندازی زیاد باعث ریزش رنگ ابرو می شود. بهتر است در این خصوص به آرایشکگر خود یا پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند

وقت بخیر
ببخشید فرق فیبروز با میکرو بلید و پیگمنتین چیه ؟؟؟؟

phi نام یک گروه بزرگ آموزشی و خدماتی در ترکیه و خاورمیانه و اروپا هست که خدمات بسیار متنوعی را در زمینه آرایش دائم هم انجام می دهند هم آموزش می دهند. فیبروزphibrows برگرفته از کلمه phi و brows به مغنی ابرو هست که به مجموعه خدمات آرایش دائم ابرو از جمله میکروبلیدینگمیکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن است که این گروه ارائه و آموزش می دهند و متاسفانه در ایران به اشتباه جا افتاده که فیبروز یک تکنیک متفاوت از میکروپیگمنتیش و میکروبلیدنیگ است که این باور کاملا اشتباه است.

نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.