هاشور ابرو

هاشور ابرو

هاشور ابرو چیست؟

هاشور ابرو یکی از تکنیک های پیشرفته تاتو می باشد، ازدیگر تکنیک های پیشرفته تاتو می توان به سایه ابرو، تکنیک نقطه ای، ماژیکی کردن ابرو و …. اشاره نمود. در تکنیک هاشور قسمت های خالی ابرو، به شکل تار ابرو هاشور شده و ابروی خالی پر دیده می شود. تفاوت تاتو با هاشور در میزان نفوذ رنگ دانه ها در پوست می باشد.

هاشور ابرو

مراحل انجام هاشور ابرو

امروزه بخاطر علاقه مندی خانم ها به زیبایی و آراستگی صورت، میکروپیگمنتیشن طرفداران زیادی پیدا کرده است. یکی از موارد میکروپیگمنتیشن هاشور ابرو می باشد، که برای آشنایی با مراحل هاشور ابرو می توانید گام های زیر را مطالعه کنید.

طراحی مدل ابرو

مرحله نخست در تمامی تکنیک های تاتو، طراحی مدل ابرو است. آرایشگر می بایست با توجه به فرم یا ارگونومی صورت و سلیقه مشتری ابرو را طراحی کند. طراحی ابرو یکی از مهم ترین مراحل انجام هاشور می باشد. ابرو می بایست طبیعی و متناسب با اعضای دیگر صورت باشد.

ابزارهای مورد نیاز برای طراحی ابرو شامل نخ، کولیس، خط کش مخصوص طراحی ابرو، پرگارهای مخصوص طراحی و ماژیک جراحی بدون سرب یا قلم آرایشی می باشد. برای پاک نشدن طرح ابرو حین کار بهتر است از ماژیک مخصوص جراحی استفاده شود.

هاشور ابرو

بی حسی ابرو

بعد از طراحی ابرو و رضایت مشتری از طرح ابرو، می بایست ابرو را بی حس کنید. باید توجه داشته باشید با بی حسی بیشتر، رنگ پذیری هاشور کم می شود. بی حسی ابرو را می توانید با کرم های بی حسی، ژل های بی حسی، قطره بی حسی و پد بی حسی انجام دهید.

هرگز برای بی حسی ابرو، از اسپری لیدوکایی که یکی از مؤثرترین بی حسی ها می باشد، استفاده نکنید، این اسپری رنگ هاشور را پاک می کند.

هاشور ابرو

هاشور قاب ابرو

پس از انجام مراحل فوق ابتدا قاب ابرو را هاشور کنید. با انجام این کار محدوده ابرو مشخص می شود. هاشور خطوط اصلی ابرو را طبق نوع هاشور انتخاب شده انجام دهید.

هاشور ابرو

گذاشتن رنگ روی هاشور

پس از هاشور قاب ابرو، رنگ مورد مشتری را روی ابرو قرار دهید، رنگی که استفاده می کنید بهتر است هم پایه رنگ طبیعی ابرو باشد. برای جلوگیری از حساسیت، از رنگ های بدون سرب استفاده کنید. متأسفانه رنگ هایی که سرب دارند نسبت به رنگ های مرغوب، ماندگاری بیشتری دارند.

هنگام تهیه رنگ هاشور ، رنگ هایی را خریداری کنید که اکسید آهن، الکل و نیکل نداشته باشند. وجود الکل در رنگ هاشور ، موجب ریزش هاشور می شود. وجود اکسید آهن در رنگ هاشور ، رنگ هاشور را قرمز می کند. عنصر نیکل ابرو را دچار قرمزی و خارش می کند.

هاشور ابرو

انجام هاشور اصلی

در این مرحله با یکی از روش های میکروپیگمنتشن و میکروبلدینگ خطوط ظریفی بر روی ابرو کشیده می شود. توجه داشته باشید هر چه خطوط ظریف تر کشیده شود، ابرو ها زیباتر و طبیعی تر جلوه می کند.

هاشور ابرو

رنگ کردن ابرو

آخرین مرحله هاشور، رنگ کردن ابرو می باشد. این مرحله را می توانید قبل از انجام تکنیک هاشور ، انجام دهید. پس از پایان کار برای زیبایی بیشتر، قسمت انتها و وسط ابرو را سایه بزنید.

پس از اتمام مراحل هاشور، رنگ ابرو بسیار تیره می شود. با گذشت 5 الی 7 روز و بهبود کامل ابرو، رنگ ابرو کم رنگ و طبیعی می شود. پس از بهبود ابرو اگر رنگ هاشور کم رنگ شد، با یک جلسه ترمیمی به رنگ دلخواه هاشور می رسید.

هاشور ابرو

انواع هاشور

تکنیک هاشور بسیار متنوع است. با توجه به فرم و ویژگی های صورت خود، یکی از انواع هاشور را انتخاب کنید. قبل از انجام هاشور بهتر است با آرایشگر خود مشورت کرده و بهترین نوع هاشور را انتخاب کنید.

مدل نچرال

این مدل هاشور بسیار طبیعی است. در این مدل هاشور، تنها قسمت های خالی ابرو هاشور می شود. شکل طبیعی ابرو تغییر نمی کند.

هاشور ابرو

 مدل کرکی

این روش هاشور ، برای ابروهای کم پشت بهترین گزینه است. در این روش لابه لای موی ابرو هاشورهای ظریفی ایجاد می شود.

هاشور ابرو

 مدل دوبعدی

این روش برای کسانی که ابروی افتاده دارند مناسب است. در این روش زیر ابرو را هاشور نمی زنند. خطوط هاشور رو به بالا ایجاد می شود.

هاشور ابرو

مدل سه بعدی

پس از پایان مراحل هاشور، به ابرو، های لایت روشن هاشور زده می شود. پس از های لایت، با رنگ تیره تر پرزهایی که شبیه موی نازک ابرو هستند، در وسط ابرو ایجاد می کنند. این نوع هاشور زیباترین و پرطرفدارترین مدل هاشور است.

هاشور ابرو

مدل تیغ ماهی

با انجام این روش شکل طبیعی ابرو عوض می شود. برای ایجاد تنوع در شکل ابرو این روش بهترین گزینه است.

هاشور ابرو

 مدل های لایت

در این روش، هاشور با رنگ قهوه ای تیره انجام می شود. دوباره فاصله بین خطوط هاشور با رنگ قهوه ای روشن هاشور زده می شود. برای انجام هاشور، های لایت می بایست از دو سوزن استفاده کنید.

هاشور ابرو

مدل ترکیبی

در مدل ترکیبی یا میکس، قسمت انتهای ابرو سایه زده شده و قسمت ابتدای ابرو هاشور زده می شود. این روش بسیار جذاب و طبیعی است.

هاشور ابرو

مراقبت های قبل از هاشور

برای ماندگاری بیشتر هاشور، قبل از انجام هاشور نکات زیر را می بایست رعایت کنید.

 • پرهیز از مصرف مشتقات کافئین
 • عدم پاک سازی و لایه برداری پوست
 • خودداری از قرار گرفتن در معرض اشعه uv
 • خودداری از مصرف دارو و غذاهای محرک پوستی

هاشور ابرو

مراقبت های بعد از هاشور

در هاشور با ایجاد خراش های ظریف سطحی روی پوست، رنگ دانه های سازگار بدن وارد پوست می شوند، بنابراین برای جلوگیری از تورم و حساسیت پوست، رعایت نکات زیر الزامی است. همچنین عدم رعایت این نکات از دلایل رنگ نگرفتن تاتو می باشد.

 • از شستن ابرو ها خودداری کنید.
 • تا زمان بهبود کامل زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 • برای رفع تورم ابرو می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • پس از هاشور پماد مخصوص هاشور را روزی 3 مرتبه روی ابرو بمالید.
 • برای پاک کردن خونابه، ابرو را محکم پاک نکنید. با پنبه ی تمیزی، آهسته به صورت ضربه ای خونابه و پماد اضافی ابرو را پاک کنید.

هاشور ابرو

 مزیت ها و معایب هاشور

مزایای هاشور

تکنیک هاشور برای رفع کم پشتی و نامتقارنی ابرو روش خوبی است. این روش برای کسانی که وقت کافی برای پیرایش ابرو ندارند، بهترین گزینه است. با انجام تکنیک هاشور، ابروهایتان همیشه مرتب می ماند.

هاشور ابرو

معایب هاشور

هاشورعوارض و معایب زیادی جز چند مورد که در مطلب زیر ذکر کرده ایم، ندارد. با رعایت اصول بهداشتی، رعایت نکات قبل و بعد هاشور و انتخاب آرایشگر حرفه ای این معایب نیز رفع می شوند.

 • عفونت های سطحی پوست
 • حساسیت بر اثر استفاده از رنگ های نامرغوب

هاشور ابرو

پاک کردن هاشور

برای پاک کردن هاشور یا عوض کردن مدل ابرو پس از هاشور، می توانید از روش های خانگی و پزشکی استفاده کنید. نحوه پاک کردن هاشور را در مقالات بعدی برای تان گردآوری خواهیم کرد.

هاشور ابرو

دوره های آموزش میکروپیگمنتیشن و آموزش طراحی با حنا در آموزشگاه هنرآموزان برگزار می شود.

4 دیدگاه ها

 1. صدف امینی گفت:

  سلام
  واقا ممنون از اطلاعات خوبتون
  ولی ممکنه بفرمایید دلیل عمده ریزش تاتو چیه ؟؟؟
  درسته برخی میگن چربی بیش از حد پوست یا استاندارد نبودن مواد .
  ولی من هردو رو رعایت کردم و بازم تاتو ریخت

  • چربی پوست چیزی نیست که شما بتوانید رعایت کنید کمتر شود. پوست چرب هر روز از خود مقداری چربی و آب ترشح میکند که عمر تاتو را کوتاه می کند. البته پوست خشک هم به دلیل پوست اندازی زیاد باعث ریزش رنگ ابرو می شود. بهتر است در این خصوص به آرایشکگر خود یا پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند

 2. مونا رحمانی گفت:

  وقت بخیر
  ببخشید فرق فیبروز با میکرو بلید و پیگمنتین چیه ؟؟؟؟

  • phi نام یک گروه بزرگ آموزشی و خدماتی در ترکیه و خاورمیانه و اروپا هست که خدمات بسیار متنوعی را در زمینه آرایش دائم هم انجام می دهند هم آموزش می دهند. فیبروزphibrows برگرفته از کلمه phi و brows به مغنی ابرو هست که به مجموعه خدمات آرایش دائم ابرو از جمله میکروبلیدینگمیکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن است که این گروه ارائه و آموزش می دهند و متاسفانه در ایران به اشتباه جا افتاده که فیبروز یک تکنیک متفاوت از میکروپیگمنتیش و میکروبلیدنیگ است که این باور کاملا اشتباه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بستن
برگشت به بالا