لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

آموزش فرنچ ناخن در خانه

 • مراحل انجام فرنچ ناخن در خانه
 • انجام فرنچ ناخن کوتاه چگونه است؟
 • مانیکور فرنچ کلاسیک چیست؟
 • برای انجام طرح ناخن فرنچ ، از چه رنگ‌هایی می‌توان استفاده کرد؟

چرا فرنچ ناخن در خانه؟

اگر می‌خواهید ناخن هایتان ظاهری شیک و مرتب داشته باشد، هیچ چیز مثل مانیکور فرنچ کلاسیک برای شما مناسب نیست. این مدل از مانیکور ناخن را می‌توانید به راحتی در منزل برای خودتان یا شخص دیگری انجام دهید. فقط کافی است یک لاک براق یا صورتی کمرنگ داشته باشید تا برای نوک ناخن‌های خود استفاده کنید و حتما یک لاک سفید هم داشته باشید.

برای آنکه ناخن هایتان ظاهری جذاب و چشم گیر داشته باشند آن‌ها را بلند کنید. می‌توانید از ناخن مصنوعی استفاده کنید. بدون صرف هزینه‌های زیاد در سالن‌های زیبایی، به ناخن هایتان استایل پاریسی بدهید. در این مقاله آموزش فرنچ ناخن در خانه را برایتان آماده کرده ایم. تا به راحتی در خانه خود اینکار را انجام دهید.

آموزشگاه آرایشگری زنانه هنرآموزان برگزار کننده دوره‌های آموزش مانیکور و پدیکور، آموزش کاشت ناخن و آموزش طراحی ناخن است.

با کلیک روی جدیدترین مدل های فرنچ ناخن، به قسمت تصاویر و ایده های فرنچ هدایت می‌شوید.

فرنچ ناخن در خانه

ناخن‌ها را آماده کنید

لاک‌های قدیمی ناخن‌های خود را پاک کنید

یک پنبه را به مقداری لاک پاک کن آغشته کنید و تمام لاک قدیمی ناخن خود را پاک کنید، حتی اگر ناخن هایتان بدون لاک است حتما از پاک کننده استفاده کنید. دقت کنید گوشه‌ها و ترک‌های ناخن شما از لکه ای تمیز شده باشد. می‌توانید از رنگ‌های مختلفی برای انجام فرنچ ناخن استفاده کنید.

 • اگر ناخن‌های شما دارای کاشت ناخن یا کاور است بهتر است از لاک پاک کن‌های مناسب استفاده کنید. تا به مواد روی ناخن هایتان آسیبی نرسد.

توجه داشته باشید که پاک کننده لاک حاوی استون می‌تواند ناخن‌های شما را خشک کرده و آسیب برساند، بنابراین بهتر است پاک کننده ای انتخاب کنید که حاوی این ماده شیمیایی نباشد.

ناخن‌های خود را بیش از حد کوتاه نکنید.

فرنچ ناخن در ناخن‌های بلند جذاب تر جلوه می‌کند، بنابراین بهتر است بیش از حد ناخن هایتان را کوتاه نکنید. با استفاده از ناخن گیر ناخن‌های خود را اصلاح کنید و آن‌ها را به طول دلخواه برسانید. در انتها اطمینان حاصل کنید که همه آن‌ها یک اندازه هستند. از سوهان برای اصلاح نقاط ناصاف استفاده کنید و مطمئن شوید که مدل ناخن‌های شما یکسان است.

 • اگر از ناخن‌های مصنوعی استفاده می‌کنید، آن‌ها را به اندازه ای که می‌خواهید کوتاه کنید. بعد از اینکه آن‌ها را کوتاه کردید، با توجه به دستور العمل روی جعبه با استفاده از چسب ناخن آن‌ها را روی ناخن هایتان بچسبانید.

ناخن‌ها را سوهان و بافر بکشید.

از سوهان ناخن برای شکل دادن به ناخن‌های خود استفاده کنید تا هر کدام از آنها لبه صاف و هلالی داشته باشند. بسته به علاقه خود می‌توانید ناخن‌های خود را به شکل دلخواهتان مربع یا مدور درآورید. از بافر ناخن استفاده کنید تا سطح ناخن‌های شما صاف و صیقلی شود.

 • هنگام سوهان کشیدن؛ به ناخن هایتان فشار وارد نکنید تا به آن‌ها آسیبی نرسد. سعی کنید به آرامی سوهان را روی ناخن تان بکشید.

ناخن‌های خود را مرطوب کنید.

یک ظرف را با آب گرم، مقداری شیر و یا روغن زیتون پر کنید. کل ناخن‌های خود را به مدت 3 دقیقه داخل این ترکیب قرار دهید تا باعث نرم شدن کوتیکول‌ها ناخن هایتان شود. سپس دستان تان را با حوله خشک کنید.

میخوای که راجب کاشت ناخن بیشتر بدونی؟ یک مقاله ساده و جامع داریم درباره کاشت ناخن ، بهت پیشنهاد میکنم حتما این مقاله رو از دست ندی: ناخن کاشت

کوتیکول‌ها را به عقب هل دهید.

می توانید با استفاده از چوب کوتیکول، کوتیکول‌های ناخن خود را به عقب برانید. می‌توانید علاوه بر چوب کوتیکول از هر چیزی شبیه به آن که تیز نباشد برای به عقب کشیدن کوتیکول‌ها استفاده کنید. کوتیکول‌های خود را کوتاه نکنید. دقت کنید نباید کوتیکول‌های ناخن خود را کوتاه کنید. زیرا اینکار باعث می‌شود ماتریس ناخن شما (ناحیه ای که ناخن‌های شما از آنجا رشد می‌کنند) جایی برای عفونت باز کند و باعث تغییر شکل ناخن‌ها مانند برجستگی یا تغییر رنگ شود. همچنین می‌توانید با استفاده از روغن کوتیکول ناخن‌های خود را ماساژ بدهید. بعد از استفاده از روغن چند قطره الکل روی ناخن‌ها بریزید اما زیاده روی نکنید، زیرا باعث شکنندگی ناخن خواهد شد.

فرنچ ناخن

لاک بزنید

لاک بیس فرنچ را اعمال کنید.

برای انجام مانیکور و فرنچ معمولاً برای لاک بیس از رنگ صورتی روشن، کرم یا رنگ شفاف استفاده می‌کنند. مرکز ناخن را به صورت ضربه ای لاک بزنید. سپس آن را به سمت اطراف بکشید. قلمو را از کوتیکول تا نوک بیاورید و نوک قلمو را کمی به سمت جلو نگه دارید. سپس با استفاده از ضربات نرم و یکنواخت، کل ناخن را پر کنید. برای هر کدام از انگشتان این کار را انجام دهید.

 • شما می‌توانید کیت‌های مانیکور فرنچ را خریداری کنید که دارای لاک‌های رنگ کلاسیک اصلی، رنگ نوک ناخن (فرنچ) و سایر وسایلی است که برای ایجاد یک مانیکور بی نقص نیاز دارید.
 • اگر می‌خواهید که از فرنچ ناخن کلاسیک دور شوید ،رنگ پایه ای انتخاب کنید که صورتی یا کرم نباشد. می‌توانید با رنگ‌های قرمز، بنفش، آبی، سبز یا هر رنگ دیگری که دوست دارید ناخن‌های تان را لاک بزنید. برای فرنچ ناخن هم می‌توانید از لاک ناخن سفید یا رنگ متضاد دیگر استفاده کنید.
 • اجازه دهید که لاک ناخن به طور کامل خشک شود و بعد لایه بعدی را اعمال کنید. لاک بیس فرنچ قبل از رفتن به مرحله بعدی باید کاملاً خشک شده باشد.

مقاله پیشنهادی : درمان پسوریازیس ناخن

نوک ناخن‌های خود را با لاک سفید رنگ کنید.

با اطمینان از ثابت بودن دست خود، روی نوک ناخن (هلال سفید) لاک سفید رنگ بزنید. لاک سفید را باید در جایی استفاده کنید که سفیدی ناخن شما شروع شده است. اجازه دهید تا لایه ای زده اید کاملا خشک شود، سپس در صورت تمایل یک لایه دیگر بزنید.

 • اگر کیت مانیکور فرنچ را دارید، می‌توانید از شابلون ناخن هلالی شکل استفاده کنید تا مطمئن شوید لاک نوک ناخن شما مرتب و تمیز است. همچنین شما می‌توانید شابلون مورد نظر خود را با برش دادن به نوار ناخن ایجاد کنید.
 • استفاده از نوار چسب‌های دیگر ممکن است لایه زیری را خراب کند، بنابراین حتما از چسب فرنچ ناخن استفاده کنید.
 • برای فرنچ نوک ناخن می‌توانید بعد از زدن لاک، با استفاده از قلموهای پاک کننده به فرنچ خود شکل دهید. در صورت نداشتن قلمو پاک کننده، یک خلال دندان را به استون آغشته کنید و به آرامی به فرنچ خود استایل دهید.

لوازم فرنچ ناخن

برای ماندگاری و براق شدن لاک، تاپ کات بزنید.

تاپکات باعث می‌شود که مانیکور ناخن شما مدت زمان طولانی تری دوام بیاورد و براق به نظر برسد. حالا ناخن­‌های شما آماده و زیبا هستند.

تمیز تر در آوردن نوک ناخن فرنچ

از یک نوار چسب استفاده کنید.

اگر نمی توانید یک خط صاف در نوک ناخن بکشید، از چسب فرنچ ناخن استفاده کنید. زمانی که ناخن هایتان آماده هستند و به مرحله فرنچ کردن ناخن رسیده اید، یک لایه چسب را جدا کنید و آن را روی ناخن بچسبانید. با انجام این کار تمام قسمت‌های ناخن خود را به جز نوار باریکی بالای آن را می‌پوشانید. حالا می‌توانید به راحتی نوک ناخن هایتان را بدون نگرانی لاک بزنید. در انتها صبر کنید تا لاک فرنچ ناخن کاملا خشک شود سپس چسب را جدا کنید.

از چسب زخم استفاده کنید.

استفاده از چسب زخم فقط برای زخم‌ها نیست. می‌توانید چسب زخم را به راحتی دور انگشتتان بچسبانید، به طوری که کل ناخن به غیر از قسمتی که می‌خواهید سفید کنید را بگیرد. این چسب‌ها به دلیل آنکه بافت نرمی دارند هنگام جدا کردن از روی ناخن به لاک زیری شما آسیبی وارد نمی کنند.

از لاک غلط گیر استفاده کنید.

شاید برایتان عجیب باشد اما اگر در کشیدن لاک فرنچ ناخن مشکل دارید یا زمان کافی برای دقت کردن و کشیدن فرنچ ناخن ندارید، می‌توانید از نوک تیز لاک غلط گیر استفاده کنید و در نهایت هم از تاپ کات استفاده کنید تا فرنچ تمیزتری هم داشته باشید. مطمئن باشید هیچ کس متوجه استفاده از لاک غلط گیر نخواهد شد.

دوره پیشنهادی: دوره آموزش آرایش و پیرایش

مدل فرنچ ناخن

طرح ناخن فرنچ

هرگاه حرفی از طرح ناخن فرنچ می‌شود، اولین چیزی که به یاد ما می‌آید ناخن‌هایی با نوک سفید است. اما امروزه طراحی ناخن فرنچ رنگی بسیار پرطرفردار شده است. شکل‌های مختلف و مدل‌های مختلفی دارند. با مراجعه با گالری تصاویر طراحی و کاشت ناخن، انواع مدل ناخن فرنچ را که در آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان به هنرجویان خود آموزش می‌دهند را ببینید و بتوانید ایده بگیرید.

مدل فرنچ ناخن شیک طرحدار
مدل فرنچ ناخن شیک طرحدار
فرنچ ناخن سفید
فرنچ ناخن سفید
فرنچ ناخن بنفش طرحدار
فرنچ ناخن بنفش طرحدار
مدل فرنچ ناخن با طرح گل
مدل فرنچ ناخن با طرح گل
ناخن فرنچ شیک
ناخن فرنچ شیک
ناخن فرنچ شیک طرح ابر
ناخن فرنچ شیک طرح ابر
ناخن فرنچ مشکی سفید
ناخن فرنچ مشکی سفید
فرنچ ناخن کوتاه
فرنچ ناخن کوتاه
فرنچ ناخن مشکی
فرنچ ناخن مشکی
فرنچ ماخن گل گلی
فرنچ ناخن گل گلی
فرنچ ناخن کج یا مورب
فرنچ ناخن کج یا مورب
فرنچ ناخن رنگارنگ
فرنچ ناخن رنگارنگ
فرنچ ناخن دو رنگی
فرنچ ناخن دو رنگی
فرنچ ناخن ساده و شیک
فرنچ ناخن ساده و شیک
فرنچ ناخن کوتاه و شیک
فرنچ ناخن کوتاه و شیک
فرنچ ناخن سفید
فرنچ ناخن سفید
فرنچ ناخن طرحدار
فرنچ ناخن طرحدار
ناخن فرنچ ساده و شیک
ناخن فرنچ ساده و شیک
مدل فرنچ ناخن با نگین
مدل فرنچ ناخن با نگین
فرنچ ناخن با طرح گل
فرنچ ناخن با طرح گل
طراحی ناخن فرنچ رنگی
طراحی ناخن فرنچ رنگی
مدل ناخن فرنچ
مدل ناخن فرنچ
مدل فرنچ ناخن گرد و رنگی
مدل فرنچ ناخن گرد و رنگی
فرنچ ساده و شیک ناخن
فرنچ ساده و شیک ناخن
فرنچ چند رنگ
فرنچ چند رنگ
فرنچ چند رنگ با گل
فرنچ چند رنگ با گل
فرنچ ناخن با طرح موج
فرنچ ناخن با طرح موج
ناخن فرنچ رنگارنگ
ناخن فرنچ رنگارنگ
ناخن فرنچ نارنجی
ناخن فرنچ نارنجی
فرنچ ناخن پاییزی
فرنچ ناخن پاییزی
فرنچ ناخن رنگی با طرح گل
فرنچ ناخن رنگی با طرح گل
فرنچ ناخن گل گلی
فرنچ ناخن گل گلی

سوالات متداول:

برای انجام فرنچ ناخن، بلندی ناخن چقدر باشد؟

ناخن‌های شما می‌توانند بلند، کوتاه یا متوسط باشند. برای آنکه ناخن هایتان بهتر به نظر برسد، سعی کنید نوک ناخن‌های خود را صاف یا کمی گرد کنید.

چرا وقتی از لاک ژل با توجه به دستورالعمل استفاده می‌کنم، روز بعد پاک می‌شود؟

حتما از لاک ژل بیس استفاده کنید. و مطمئن شوید که تمام گوشه‌های ناخن تان را می‌پوشانید.

آیا می‌توانیم از هر رنگی استفاده کنیم ؟

البته، همانطور که در مقاله اشاره کردیم، می‌توانید با استفاده از رنگ‌های دیگر می‌توانید با استفاده از طراحی ناخن فرنچ رنگی استایل ناخن هایتان را از فرنچ کلاسیک خارج کنید.


منبع : WIKIHOW

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
ترمیم کاشت ناخن
آموزش مراقبت و زیبایی ناخن
ترمیم کاشت ناخن

تاثیر بیش از اندازه ناخن در زیبایی دست‌ها باعث شده تا امروزه ترفندهای گوناگونی برای تغییر فرم و تزئین کردنِ آن وجود داشته باشد؛ یکی

ناخن عروس
آموزش مراقبت و زیبایی ناخن
70 مدل طرح ناخن عروس

. این مهم است که همه جنبه های عروسی به خوبی برگزار شود و این شامل مانیکور شما نیز می شود. در این روز خاص،

ناخن مربعی
آموزش مراقبت و زیبایی ناخن
35 مدل کاشت ناخن مربعی کوتاه و بلند

. دقیقاً مانند فرم های محبوب ابروها که در طول سالیان چندین بار تغییرات گسترده‌ای کرده است و از حالت های کاملا قاب دار به

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.