فرنچ ناخن در خانه

فرنچ ناخن در خانه

 • مراحل انجام فرنچ ناخن در خانه
 • انجام فرنچ ناخن کوتاه چگونه است؟
 • مانیکور فرنچ کلاسیک چیست؟
 • برای انجام فرنچ ناخن، از چه رنگ هایی می توان استفاده کرد؟

اگر می خواهید ناخن هایتان ظاهری شیک و مرتب داشته باشد، هیچ چیز مثل مانیکور فرنچ کلاسیک برای شما مناسب نیست. این مدل از مانیکور ناخن را می توانید به راحتی در منزل برای خودتان یا شخص دیگری انجام دهید. فقط کافی است یک لاک براق یا صورتی کمرنگ داشته باشید تا برای نوک ناخن های خود استفاده کنید و حتما یک لاک سفید هم داشته باشید. برای آنکه ناخن هایتان ظاهری جذاب و چشم گیر داشته باشند آن ها را بلند کنید. می توانید از ناخن مصنوعی استفاده کنید. بدون صرف هزینه های زیاد در سالن های زیبایی، به ناخن هایتان استایل پاریسی بدهید.

آموزشگاه آرایشگری زنانه هنرآموزان برگزار کننده دوره های آموزش مانیکور و پدیکور ، آموزش کاشت ناخن و آموزش طراحی ناخن است.

فرنچ ناخن در خانه

ناخن ها را آماده کنید.

لاک های قدیمی ناخن های خود را پاک کنید.

یک پنبه را به مقداری لاک پاک کن آغشته کنید و تمام لاک قدیمی ناخن خود را پاک کنید ، حتی اگر ناخن هایتان بدون لاک است حتما از پاک کننده استفاده کنید. دقت کنید گوشه ها و ترک های ناخن شما از لکه ای تمیز شده باشد. می توانید از رنگ های مختلفی برای انجام فرنچ ناخن استفاده کنید.

 • اگر ناخن های شما دارای کاشت ناخن یا کاور است بهتر است از لاک پاک کن های مناسب استفاده کنید. تا به مواد روی ناخن هایتان آسیبی نرسد.

توجه داشته باشید که پاک کننده لاک حاوی استون می تواند ناخن های شما را خشک کرده و آسیب برساند ، بنابراین بهتر است پاک کننده ای انتخاب کنید که حاوی این ماده شیمیایی نباشد.

ناخن های خود را بیش از حد کوتاه نکنید.

فرنچ ناخن در ناخن های بلند جذاب تر جلوه می کند، بنابراین بهتر است بیش از حد ناخن هایتان را کوتاه نکنید. با استفاده از ناخن گیر ناخن های خود را اصلاح کنید و آن ها را به طول دلخواه برسانید. در انتها اطمینان حاصل کنید که همه آن ها یک اندازه هستند. از سوهان برای اصلاح نقاط ناصاف استفاده کنید و مطمئن شوید که مدل ناخن های شما یکسان است.

 • اگر از ناخن های مصنوعی استفاده می کنید، آن ها را به اندازه ای که می خواهید کوتاه کنید. بعد از اینکه آن ها را کوتاه کردید، با توجه به دستور العمل روی جعبه با استفاده از چسب ناخن آن ها را روی ناخن هایتان بچسبانید.
جشنواره ویژه نوروز هنرآموزان
فرصت استثنایی
هنرجویان عزیزی که تا تاریخ
1399.12.28
رزرو کلاس های خود را برای سال 1400 انجام دهند
می توانند با هزینه سال 1399 در کلاس ها شرکت کنند.
دوره های تخفیفی

ناخن ها را سوهان و بافر بکشید.

از سوهان ناخن برای شکل دادن به ناخن های خود استفاده کنید تا هر کدام از آنها لبه صاف و هلالی داشته باشند. بسته به علاقه خود می توانید ناخن های خود را به شکل دلخواهتان مربع یا مدور درآورید. از بافر ناخن استفاده کنید تا سطح ناخن های شما صاف و صیقلی شود.

 • هنگام سوهان کشیدن؛ به ناخن هایتان فشار وارد نکنید تا به آن ها آسیبی نرسد. سعی کنید به آرامی سوهان را روی ناخن تان بکشید.

ناخن های خود را مرطوب کنید.

یک ظرف را با آب گرم ، مقداری شیر و یا روغن زیتون پر کنید. کل ناخن های خود را به مدت 3 دقیقه داخل این ترکیب قرار دهید تا باعث نرم شدن کوتیکول ها ناخن هایتان شود. سپس دستان تان را با حوله خشک کنید.

مقاله پیشنهادی : ناخن کاشت

کوتیکول ها را به عقب هل دهید.

می توانید با استفاده از چوب کوتیکول، کوتیکول های ناخن خود را به عقب برانید. می توانید علاوه بر چوب کوتیکول از هر چیزی شبیه به آن که تیز نباشد برای به عقب کشیدن کوتیکول ها استفاده کنید. کوتیکول های خود را کوتاه نکنید. دقت کنید نباید کوتیکول های ناخن خود را کوتاه کنید. زیرا اینکار باعث می شود ماتریس ناخن شما (ناحیه ای که ناخن های شما از آنجا رشد می کنند) جایی برای عفونت باز کند و باعث تغییر شکل ناخن ها مانند برجستگی یا تغییر رنگ شود. همچنین می توانید با استفاده از روغن کوتیکول ناخن های خود را ماساژ بدهید. بعد از استفاده از روغن چند قطره الکل روی ناخن ها بریزید اما زیاده روی نکنید، زیرا باعث شکنندگی ناخن خواهد شد.

فرنچ ناخن

لاک بزنید

لاک بیس فرنچ را اعمال کنید.

برای انجام مانیکور و فرنچ معمولاً برای لاک بیس از رنگ صورتی روشن، کرم یا رنگ شفاف استفاده می کنند. مرکز ناخن را به صورت ضربه ای لاک بزنید. سپس آن را به سمت اطراف بکشید. قلمو را از کوتیکول تا نوک بیاورید و نوک قلمو را کمی به سمت جلو نگه دارید. سپس با استفاده از ضربات نرم و یکنواخت ، کل ناخن را پر کنید. برای هر کدام از انگشتان این کار را انجام دهید.

 • شما می توانید کیت های مانیکور فرنچ را خریداری کنید که دارای لاک های رنگ کلاسیک اصلی ، رنگ نوک ناخن (فرنچ) و سایر وسایلی است که برای ایجاد یک مانیکور بی نقص نیاز دارید.
 • اگر می خواهید که از فرنچ ناخن کلاسیک دور شوید ،رنگ پایه ای انتخاب کنید که صورتی یا کرم نباشد. می توانید با رنگ های قرمز ، بنفش ، آبی ، سبز یا هر رنگ دیگری که دوست دارید ناخن های تان را لاک بزنید. برای فرنچ ناخن هم می توانید از لاک ناخن سفید یا رنگ متضاد دیگر استفاده کنید.
 • اجازه دهید که لاک ناخن به طور کامل خشک شود و بعد لایه بعدی را اعمال کنید. لاک بیس فرنچ قبل از رفتن به مرحله بعدی باید کاملاً خشک شده باشد.

مقاله پیشنهادی : درمان پسوریازیس ناخن

نوک ناخن های خود را با لاک سفید رنگ کنید.

با اطمینان از ثابت بودن دست خود ، روی نوک ناخن (هلال سفید) لاک سفید رنگ بزنید. لاک سفید را باید در جایی استفاده کنید که سفیدی ناخن شما شروع شده است. اجازه دهید تا لایه ای زده اید کاملا خشک شود ، سپس در صورت تمایل یک لایه دیگر بزنید.

 • اگر کیت مانیکور فرنچ را دارید ، می توانید از شابلون ناخن هلالی شکل استفاده کنید تا مطمئن شوید لاک نوک ناخن شما مرتب و تمیز است. همچنین شما می توانید شابلون مورد نظر خود را با برش دادن به نوار ناخن ایجاد کنید.
 • استفاده از نوار چسب های دیگر ممکن است لایه زیری را خراب کند ، بنابراین حتما از نوار چسب های مناسب ناخن استفاده کنید.
 • برای فرنچ نوک ناخن می توانید بعد از زدن لاک، با استفاده از قلموهای پاک کننده به فرنچ خود شکل دهید. در صورت نداشتن قلمو پاک کننده، یک خلال دندان را به استون آغشته کنید و به آرامی به فرنچ خود استایل دهید.

لوازم فرنچ ناخن

برای ماندگاری و براق شدن لاک، تاپ کات بزنید.

تاپکات باعث می شود که مانیکور ناخن شما مدت زمان طولانی تری دوام بیاورد و براق به نظر برسد. حالا ناخن­ های شما آماده و زیبا هستند.

تمیز تر در آوردن نوک ناخن فرنچ

از یک نوار چسب استفاده کنید.

اگر نمی توانید یک خط صاف در نوک ناخن بکشید، از نوار چسب استفاده کنید. زمانی که ناخن هایتان آماده هستند و به مرحله فرنچ کردن ناخن رسیده اید، یک لایه چسب را جدا کنید و آن را روی ناخن بچسبانید. با انجام این کار تمام قسمت های ناخن خود را به جز نوار باریکی بالای آن را می پوشانید. حالا می توانید به راحتی نوک ناخن هایتان را بدون نگرانی لاک بزنید. در انتها صبر کنید تا لاک فرنچ ناخن کاملا خشک شود سپس چسب را جدا کنید.

از چسب زخم استفاده کنید.

استفاده از چسب زخم فقط برای زخم ها نیست . می توانید چسب زخم را به راحتی دور انگشتتان بچسبانید، به طوری که کل ناخن به غیر از قسمتی که می خواهید سفید کنید را بگیرد. این چسب ها به دلیل آنکه بافت نرمی دارند هنگام جدا کردن از روی ناخن به لاک زیری شما آسیبی وارد نمی کنند.

از لاک غلط گیر استفاده کنید.

شاید برایتان عجیب باشد اما اگر در کشیدن لاک فرنچ ناخن مشکل دارید یا زمان کافی برای دقت کردن و کشیدن فرنچ ناخن ندارید، می توانید از نوک تیز لاک غلط گیر استفاده کنید و در نهایت هم از تاپ کات استفاده کنید تا فرنچ تمیزتری هم داشته باشید. مطمئن باشید هیچ کس متوجه استفاده از لاک غلط گیر نخواهد شد.

مدل فرنچ ناخن

سوالات متداول:

برای انجام فرنچ ناخن، بلندی ناخن چقدر باشد؟

ناخن های شما می توانند بلند، کوتاه یا متوسط باشند. برای آنکه ناخن هایتان بهتر به نظر برسد، سعی کنید نوک ناخن های خود را صاف یا کمی گرد کنید.

چرا وقتی از لاک ژل با توجه به دستورالعمل استفاده می کنم ، روز بعد پاک می شود؟

حتما از لاک ژل بیس استفاده کنید. و مطمئن شوید که تمام گوشه های ناخن تان را می پوشانید.

آیا می توانیم از هر رنگی استفاده کنیم ؟

البته ، همانطور که در مقاله اشاره کردیم ، می توانید با استفاده از رنگ های دیگر می توانید استایل ناخن هایتان را از فرنچ کلاسیک خارج کنید.


منبع : WIKIHOW

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments