کاشت ناخن تصویر شاخص

کاشت ناخن

 • کاشت ناخن چیست؟
 • چرا کاشت ناخن انجام دهیم؟
 • مزایا و معایب کاشت ناخن چیست؟
 • برای کاشت ناخن به چه چیزهایی نیاز داریم؟
 • انواع طرح کاشت ناخن چگونه است؟
 • چگونه ناخن های کاشت شده را ریموو کنیم؟

برای داشتن دستان زیبا ابتدا باید ناخن های زیبا داشت. کاشت ناخن به علت زیبایی فوق العاده، بین خانم­ ها رواج یافته است. کاشت ناخن دارای انواع مدل، طرح، رنگ و شکل‌های طبیعی و متنوعی است. این روزها نیز سیلی از طرفداران کاشت ناخن روزانه وارد آرایشگاه­ ها می­ شوند و شروع به کاشت ناخن‌ می­ کنند. در این بین افراد زیادی هستند که خودشان مایل به یادگیری این حرفه هستند و دوست دارند که در مورد کاشت ناخن اطلاعات بیشتری به دست بیاورند. به همین دلیل در مقاله “کاشت ناخن” اطلاعات مهمی را در مورد کاشت ناخن، انواع آن، مواد به کار رفته و روش ­­های مناسب آن در اختیار شما می ­گذاریم. همچنین می توانند با شرکت در دوره آموزش کاشت ناخن ، آموزشگاه آرایشگری زنانه هنرآموزان به صورت حرفه ای وارد بازار کار شوند.

لاک زدن بعد از کاشت ناخن

کاشت ناخن چیست؟

یک مدل از آرایش و تزئین ناخن به کاشت ناخن معروف است. که در آن به روش های مختلفی با استفاده از نوعی مواد، ناخن مصنوعی را روی ناخن طبیعی به مدت زمان طولانی قرار می دهند. برای انجام کاشت ناخن کار ابتدا به وسیله سوهان برقی سطح ناخن را می تراشند تا یک لایه نازكی از ناخن باقی بماند. این كار به این منظور است که بعد از کاشت ناخن ، ناخن مصنوعی جای ناخن اولی را بگیرد تا برجسته نباشد و ظاهر طبیعی داشته باشد.

دلایل استفاده از کاشت ناخن

اول از هر چیزی می­ توان گفت که کاشت ناخن جنبه زیبایی دارد و قطعا که برای سلامت ناخن­ ها ایجاد نشده است. اما دلیل دیگری علاوه بر زیبایی ناخن­ ها وجود دارد و آن هم این است که کاشت ناخن، از شکستن ناخن­ های شما جلوگیری می­ کند. به این معنا که می­ توانید به مدت یک ماه شکل مورد علاقه را با سایز سلیقه خودتان در ناخن­ ها مشاهده کنید.

جشنواره ویژه ماه رمضان هنرآموزان
فرصت استثنایی
دوره آموزش لایو لیفت و لمینت
1400.02.09 پنج شنبه
با 60 درصد تخفیف
500 هزار تومان 850 هزار تومان
دوره های تخفیفی

وسایل مورد نیاز برای کاشت ناخن

لوازم و تجهیزات کاشت ناخن

پرایمر: پرایمر به سطح ناخن زده می­ شود تا مواد روی کاشت دوام بالاتری داشته باشند. در اصل پرایمر برای تمیزکنندگی و چسبندگی مواد بر روی ناخن نقش بسزایی دارد.

محلول ضد قارچ: ضد قارچ همانطور که از نامش پیداست، برای جلوگیری از ایجاد قارچ در ناخن است که حتما برای هر نوع کاشتی باید مورد استفاده قرار گیرد.

انواع پودر هلویی، سفید، شیشه ای، ژله ای: تمام این پودرها ماده اصلی کاشت محسوب می‌شوند که باید به صورت یکدست یکی از آنها را با لیکوئید بر روی ناخن اعمال کرد تا کاشت انجام شود.

استون خالص: استون صد در صد برای ریموو ناخن استفاده می­ شود که با قرار دادن ناخن‌ها درون این مایع چنین اتفاقی رخ خواهد داد.

قلم شور مایع: این قلم شور برای شستن مواد روی قلم استفاده می­ شود.

سنگ و نگین تزئینی، لنز ناخن، لاک ژل: تمام این مواد نیز به دلخواه روی ناخن فرد زده می‌شود که نوعی لوازم طراحی می­ باشد.

بیلدینگ ژل: یک نوع ژل برای‌ زیر سازی بهتر مواد است.

فینیشینگ ژل: این نوع ژل در اخر برای افزایش استحکام لاک ژل و مواد کاشت استفاده می ­شود.

تاپ شاین (ژل نهایی درخشان): این ژل برای براق نگه داشتن لاک ژل و طراحی روی کاشت زده می ­شود که باید با اشعه یو-وی خشک شود.

دستگاه‌های کاشت ناخن

سوهان برقی: سوهان برقی نیز برای دورگیری، کوتاه کردن تیپ و زبر کردن سطح ناخن قبل از کاشت به کار می­ رود که می­ توان با عوض کردن سر سوهان، اقدامات مختلفی را روی ناخن فرد انجام داد.

کاشت ناخن

دستگاه یو وی برای خشک شدن لاک ژل: لاک ژل‌ها و تاپ شاین‌ها همگی برای خشک شدن و ثابت ماندن نیاز به دستگاه یو-وی دارند، استفاده از این دستگاه ماندگاری را هم افزایش خواهد داد.

کاشت ناخن

بالشتک مکنده: این بالشتک یک نوع فن یا زیر دستی مکنده گرد و غبار است که باعث خشک شدن زودتر لاک ژل می­ شود و گرد و غبار اضافی را به خود جذب می­ کند.

کاشت ناخن

پنکه مخصوص: این پنکه­ برای خشک شدن زودتر لاک و مواد به کار می­ روند.

کاشت ناخن

ابزار جانبی کاشت ناخن

سر سوهان­ های مخصوص دستگاه سوهان برقی: این سرسوهان­ ها برای دورگیری، هم سطح کردن روی کاشت و کوتاه کردن تیپ و ناخن به کار می­ رود.

کاشت ناخن

انواع سوهان دستی و بافر ناخن: سوهان دستی‌ها یک وسیله اصلی در کاشت ناخن هستند که مواد را یکدست می­ کنند و سطح صافی را روی ناخن ایجاد خواهند کرد.

کاشت ناخن

گوشت گیر و ناخن گیر: این دو وسیله برای عقب زدن پوست اضافی ناخن به کار می­ روند و باعث می­ شود که مواد راحت­ تر روی ناخن قرار بگیرد.

تیپ کاشت ناخن: تیپ نیز جزء اصلی ترین‌ها در کاشت است که باعث شکل گیری کاشت و تعیین کردن فرم و سایز آن می­ باشد. در واقع تیپ حکم ناخن مصنوعی را دارد.

قلم‌های مواد: قلم‌ها برای قرار دادن و یکدست کردن مواد بر روی ناخن مورد استفاده قرار می­گیرند.

فرمر: فرمر در انواع کاغذی، پلاستیکی و فلزی وجود دارد که اطراف ناخن می­ چسبد و ناخن کار با استفاده از آن درجه بندی را انجام می­ دهد و مواد را روی ناخن می­ گذارد.
چسب‌های تیپ: این چسب‌ها باعث چسبیدن تیپ روی ناخن می­شوند.
بطری قلم شور: زمانی که مواد را به قلم می­ زنید، برای سری جدید می‌توانید قلم‌ها درون این بطری شستشو دهید.
کاتر: کاتر نیز همان ناخن گیر تیپ است.‌

کاشت ناخن

انواع کاشت ناخن

ناخن ها عضو های کراتینی بدن، نقش پوششی انگشتان را دارند. با انجام کاشت ظرافت و زیبایی دست بیشتر می شود. انواع روش های کاشت عبارتند از:

کاور کردن ناخن

حتما اصطلاح کاور کردن ناخن را زیاد شنیده اید. کاور کردن ناخن به معنی مواد زدن روی آن است. به این صورت که تمام مراحل کاشت روی خود ناخن شما انجام می­ شود و هیچ جسم اضافه ای مثل تیپ به ناخن تان چسبیده نمی­ شود. در کاور کردن ابتدا سوهان کشی ناخن انجام می­ شود تا فرد به سایز و مدل دلخواه خود برسد. سپس با عقب زن و گوشت گیر دور ناخن و گوشت‌های اضافی را کنار می­زنند. بعد از آن پودر و لیکوئید را مانند مراحل کاشت به ناخن فرد می­زنند تا مقاومت آن را بالا ببرند و از شکستن آن جلوگیری کنند. در مرحله آخر نیز دورگیری و سوهان کشی نهایی را انجام می­دهند.

لمینت ناخن

لمینت نیز همان کاور ناخن است. در این روش تمام مواد را به جای اعمال کردن روی تیپ و یا قالب، به ناخن خود فرد می­زنند و در نهایت روی آن تاپ شاین می‌زنند. این کار باعث می ­شود که ناخن شکل طبیعی خود را داشته باشد، با این تفاوت که هیچوقت نشکند و آسیب نبیند.

تفاوت “کاور کردن” و “کاشت ناخن با تیپ‌”

در کاور کردن ناخن تنها موادی که برای کاشت استفاده می­ شود، ضد قارچ، پرایمر، پودر و لیکوئید است.‌ این مواد به نوعی کاور یا پوششی را برای ناخن شما ایجاد می­ کنند و باعث می­شوند که ناخن نشکند و در همان حالت رشد کند. کاور کردن هیچ تغییری را در ناخن شما ایجاد نمی­کند، جز اینکه آن را سفت نگه می­دارد تا نشکند.

اما در کاشت ناخن با تیپ، یک جسم اضافه که همان تیپ است به ناخن شما اضافه می ­شود و سپس هم روی ناخن و هم روی تیپ­ مواد گذاشته می­ شود. سوهان کشی نیز روی تیپ انجام می­ شود.

ترمیم ناخن کاشت شده

ترمیم ناخن کاشت شده کار آسان تری نسبت به کاشت آن است. برای ترمیم باید از قسمت کوتیکول ناخن وارد کار شوید. به این گونه که ناخن را از آنجایی که رشد کرده، دوباره ضد قارچ و پرایمر بزنید. سپس مواد را همزمان با خیس بودن پرایمر مثل زمان کاشت، روی آن اعمال کنید. در مرحله آخر نیز باید سوهان کشی را انجام دهید.

لاک زدن

ریموو کردن کاشت ناخن

برای ریموو کردن کاشت باید کمی صبور باشیم و عجله نکنیم. حتما استون صد در صد تهیه کنید. مقداری از استون را با قلم به پنبه بزنید. به طوری که پنبه در مرکز خود کاملا به استون آغشته شده باشد و‌ سپس پنبه را در قسمت استون زده روی ناخن بگذارید و آن را دور انگشت بپیچید. دور پنبه را نیز با فویل بپیچید و اجازه دهید که نیم ساعت در همان حالت بماند.

سپس پنبه و فویل را با هم بردارید و با عقب زن، مواد روی ناخن را جدا کنید. اگر مواد به راحتی کنار نرفتند، دوباره همان پنبه و فویل را روی ناخن بگذارید. بعد از چند دقیقه دوباره همین کار را تکرار کنید. با عقب زن، مواد باقیمانده و شل شده را کنار بزنید. معمولا بعضی از افراد اقدام به سوهان زدن بعد از ریموو می ­کنند اما بهتر است که مدت زمان قرار گرفتن استون روی ناخن را افزایش دهید تا برای از بین بردن مواد مجبور به سوهان کشیدن نباشید.

مزایای کاشت ناخن

 • در مراحل کاشت، ناخن‌ها آسیب نمی­ بینند. در‌ واقع موادی که روی ناخن زده می ­شود، به نوعی از ناخن محافظت می­ کنند.
 • رشد ناخن و احتیاج به ترمیم، نشانگر سلامت ناخن است.
 •  زیبایی دست­ ها
 • از طرفی ناخن شما کج و معوج رشد نمی­ کند، در نتیجه مجبور نیستید که یکسره در حال سوهان کشیدن آن باشید.
 • روی ناخن نیز کثیف نمی­ شود.
 • لاک روی ناخن نیز ثابت می­ماند و پرش ندارد.
 • حداقل به مدت یک ماه نیازی به رسیدگی به ناخن هایتان ندارید و از زیبایی آن ها مطمئن هستید.

معایب کاشت ناخن

معایب کاشت که با رعایت نکردن اصول بهداشتی و عدم مهارت و تخصص آرایشگر پیش می‌آید، عبارتند از:

 • نرسیدن اکسیژن به ناخن اصلی و کدر شدن ناخن اصلی
 • تغییر حالت ناخن اصلی
 • ایجاد حساسیت برای عده ای، به علت استفاده از چسب شیمیایی
 • سرایت بیماری­ های ویروسی در صورت رعایت نکردن اصول بهداشتی
 • نازک شدن ناخن
 • زبر شدن ناخن بعد از ریموو
 • عادت کردن به زیبایی کاشت و تحمل نکردن ناخن معمولی خود

کاشت ناخن

علت ترک خوردن ناخن­ های کاشت شده

ترک خوردگی ناخن‌های کاشته شده، یکی از علت‌های از بین رفتن زیبایی ناخن‌ها است. اگر مراحل کاشت با دقت و حوصله انجام شود و از مواد مرغوب استفاده کنید، ناخن‌ها ترک بر نداشته و نمی شکنند.

 • ناخن‌های کاشت ژله ای، در مکان‌های خشک ترک می‌خورند.
 • ناخن‌های کاشت پودری به علت صرفه جویی مواد در حین کاشت، انجام کارهای سخت، کشیدن سوهان بیش از حد، نامرغوبی پودر مورد استفاده، جذب کم لیکوئید توسط صدف ناخن ترک می‌خورند.
 • ناخن‌های قالبی که نامرغوب ترین می‌باشد بدون علت خاصی ترک خورده و از بین می‌روند.

نکات ایمنی پس از کاشت ناخن

 • مراقب باشید که بعد از کاشت، ناخن­ هایتان را‌ به صورت افراد، مخصوصا کودکان نزدیک نکنید.
 • بیش از حد با ناخن خود ور نروید و روی اجسام مختلف خم نکنید.
 • بعد از هر کاری حتما دستان خود را به دقت بشویید تا آلودگی زیر ناخن تان نفوذ نکند.
 • ورزش­های سنگین انجام ندهید، مثلا در ورزش­هایی مثل بدنسازی یا کار با وزنه مراقب باشید که ناخن‌های ­تان زیر وزنه نماند. در ورزش­ هایی مثل والیبال، بسکتبال یا دیگر ورزش ­ها با توپ­ های سنگین حتما از دستکش محکم استفاده کنید و‌ برای محکم کاری بیشتر از چسب‌های محافظت کننده ناخن استفاده کنید.
 • هنگام پوشیدن کفش حتما از پاشنه کش استفاده کنید.

آلرژی و حسایت کاشت ناخن

حساسیت در ناخن به صورتی که ترک و شکاف بر روی آن ایجاد گردد، یکی از معایب کاشت ناخن است. برای جلوگیری از این اتفاق پیشنهاد می­ شود حتما هر سه ماه یک بار کاشت را از روی ناخن خود بردارید تا ناخن هایتان نفس کشیده و استراحتی کنند.

چه کسانی نباید از کاشت و کاور ناخن استفاده کنند؟

افرادی که ناخن­ های سالم داشته باشند و آسیب دیدگی، قارچ و عفونت در ناخن آن ها وجود نداشته باشد، می­ توانند از کاشت ناخن استفاده کنند.

خانم­ هایی که از ظاهر ناخن خود راضی هستند اما مدام به دلیل سست بودن و شکستن آن با مشکل مواجه می­ شوند، بهتر است که از کاور ناخن استفاده کنند تا هم شکل طبیعی ناخن­شان را حفظ کنند و هم از نشکستن و دفرمه شدن آن مطمئن باشند.

بازار کار کاشت ناخن

کاشت ناخن جزء مشاغلی است که بازار کار خوبی دارد. معمولا روز به روز به تعداد خانم­هایی که تمایل به کاشت ناخن پیدا می­کنند، افزایش پیدا می­کند‌ اما نباید از اینکه در این کار دست زیاد شده بترسید، زیرا هنوز هم افراد کمی هستند که کاشت ­هایی خاص ارائه دهند و ناخن­ها را متمایز از بقیه کنند. پس نتیجه می­گیریم که اگر یک ناخن کار حرفه ای باشید، روزانه تعداد زیادی از خانم‌ها برای کاشت به شما مراجعه می­کنند.

از طرفی باید سعی کنید تا طراحی‌های بیشتری را یاد بگیرید تا مشتری را ناامید نکنید و هر چه را که پسندید، روی ناخن او پیاده کنید. خوشبختانه کاشت ناخن جزء کارهایی است که مشتری با یک بار کارش پیش شما تمام نمی­ شود. هر دو الی سه هفته یک بار نزد شما می­آید تا ناخن­هایش را ترمیم کند. علاوه بر اینکه شاید علاقه داشته باشد که کلا مدل ناخن­ های خود را تغییر دهد که آن هم نیازمند هزینه اوست.

کاشت ناخن در کشورهایی مثل ترکیه طرفداران بسیار زیادی دارد و درآمد آن بسیار بالاتر است.

کاشت ناخن

کاشت ناخن از نظر شرعی

در این زمینه نظرات نسبتا مختلفی وجود دارد‌ اما اکثریت مراجع تقلید بیان داشته اند که اگر ناخن شما زشت است و یا به طور مادرزادی ناخن ندارید، کاشت آن بلامانع است و از طرفی اگر ناخنی را کاشتید و از مشکل دار بودن وضو خبر نداشتید و اکنون برای کندن آن به ناخن خود آسیب وارد می‌کنید، می‌توانید وضوی جبیره ای بگیرید تا زمان مناسب کندن ناخن‌ها بدون آسیب زدن به آن برسد و‌ همچنین برای احتیاط بیشتر بهتر است که نمازهای آن دوران را دوباره به عنوان نماز قضا به جا بیاورید.

چند تن دیگر از مراجع تقلید نیز هیچ گونه غسل و وضو را برای کاشت صحیح نمی­ دانند.

آیت الله خامنه ای: بهتر است که فرد هرچه سریع تر اقدام به رفع این مانع گردد. اگر شرایط آن به هیچ وجه مهیا نبود، باید غسل و ضوی جبیره ای به جا بیاورد‌ اما اگر بعد از چند روز باز هم مانع را برطرف نکند، غسل و وضوی جبیره ای او باطل خواهد بود.

آیت الله مکارم شیرازی: اگر ضرورتی برای انجام این کار نباشد، آن را ترک کنید اما اگر ضرورتی در کار است، غسل و وضوی جبیره ای بگیرد.

آیت الله سیستانی: اگر مانعی برای رسیدن آب به قسمت‌های مختلف از جمله ناخن وجود دارد، باید هر چه سریع تر آن را برطرف کند و انجام آن جایز نیست.

طرح کاشت ناخن

کاشت ناخن دارای طراحی ها و مدل های مختلفی است. از طرح کاشت ناخن می توان به مدل های گرد ، مربعی ، مثلثی و غیره اشاره کرد. در این جا چند نمونه طرح کاشت ناخن را برایتان آماده کرده ایم برای دیدن باقی مدل های کاشت ناخن به برگه گالری تصاویر مدل کاشت ناخن مراجعه کنید.

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
اشتراک گذاری
Notify of
10 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

ببخشید کاشت ناخن با کاور چه فرقی میکنه؟

میشه لطفا درباره لمینیت ناخن هم توضیح بدید؟

سلام علیکم
کاشت ناخن در چه صورت و شرایطی میتونه باعث عفونت و قارچ برای انگشت بشه ؟؟؟

سلام
وقت بخیر
ببخشید این امکان وجود داره که من خودم تو منزل کاشت ناخن رو یاد بگیرم و بعد برا رفع اشکال بیام پیش شما ؟؟؟؟

من کاشت ساده انجام دادم یعنی با قالب الان برای ترمیم هم باید ترمیم ساده انجام بدم یا میتونم از روش های دیگه بکنم؟

سلام
شما برای ترمیم ناخن خود میتوانید ازهر روش و هر رنگ پودری که دوست دارید استفاده کنید