پیتاژ مو

پیتاژ مو چیست

پیتاژ مو یا تکه تکه کردن موی سر برای کسانی که موی پر پشت سنگین دارند مناسب است. این شیوه کوتاهی برای کسانی که مو فر یا مجعد دارند مناسب نیست. در این روش مو به صورت طبقه به طبقه از بالا رو به پایین با قیچی مخصوص کوتاه می شود. تکه های زیرین مو و پشت مو از تکه های جلوی مو بلندتر می باشد.

این روش کوتاهی باعث می شود مو پرپشت و زیبا دیده شود، به خاطر کم حجم شدن مو و سبک شدن سر، در فصل گرما پیتاژ مو بیشتر استقبال می شود. برای کسانی که خواهان موی بلند هستند، ولی به خاطر موخوره مجبور به کوتاهی مو می شوند، پیشنهاد می شود که از این روش استفاده کنند.

در این روش قسمت های از مو که بر اثر دکلره، رنگ های پی در پی، استفاده نامناسب از سشوار، اتوی مو و حمام آب داغ آسیب دیده اند، به وسیله قیچی مخصوص کوتاه می شوند. همچنین به مو، شکل و فرم داده می شود. پیتاژ مو برای صورت های گرد و توپر توصیه نمی شود، برای صورت های کشیده و لاغر بهتر می شود.

پیتاژ مو

قیچی اسکراب

برای پیتاژ کردن موها  از ابزارهای مخصوصی استفاده می کنند، بگونه ای که جای قیچی روی موها نمی ماند و از این ابزارها برای خرد کردن انتهای مو و همچنین کم حجم کردن موهای پرپشت و یا پرحجم نشان دادن موهای کم پشت استفاده می کنند. با استفاده از شونه های تیغ دار و قیچی های اسکراب موها به هر اندازه که تمایل داشته باشید کوتاه و خرد میشه و در نهایت شکل و ظاهر خیلی خوبی برای موها به وجود میاد.

قیچی مخصوص پیتاژ، اسکراب یا قیچی اره دار نامیده می شود. که نوع پیشرفته ی آن قیچی پیتاژ حرارتی است، که آرایشگران حرفه ای از آن استفاده می کنند.قیچی های مخصوص پیتاژ با توجه به شکل شان حجم مخصوصی از مو را کم می کنند. به طور مثال قیچی دو طرف اره ای ۲۵ درصد و قیچی با یک طرف ساده و طرف دیگر اره ای ۵۰ درصد از حجم مو را کم می کنند.

پیتاژ مو

طریقه پیتاژ مو به زبان ساده

  • در اولین مرحله ابتدا موها را تقسیم بندی کرده و موها را بپیچانید و دور تا دور مو را از پایین رو به بالا قیچی کنید.

پیتاژ مو

  • در مرحله دوم پس از پیچاندن مو نوک مو را باز کنید و داخل مو را با قیچی خالی کنید.

پیتاژ مو

  • در مرحله سوم تکه هایی که تقسیم بندی کرده اید را به ترتیب از بالا به پایین قیچی کنید.
  • در مرحله چهارم مو را در دست گرفته به صورت عمودی نوک مو را تیز کنید.

پیتاژ مو

  • در آخرین مرحله مو را به صورت افقی جدا کرده و بار دیگر به صورت عمودی پیتاژ کنید.

پیتاژ مو

نکته مهم در پیتاژ کردن مو این است که بعد از مدتی به علت رشد مو، فرم کوتاهی از بین رفته برای خوش فرم شدن مجدد مو می بایست دوباره مو پیرایش شود.

پیتاژ کردن برای چه نوع موهایی مناسب است

  1. استفاد از این روش برای افرادی که موهای زیر و ضخیمی دارند توصیه می شود. در این حالت موها سبک تر از قبل شده و این مدل برای افرادی که موهای خیلی پرپشت و سنگین دارند مناسب است و بهترین گزینه برای ماه های گرم سال می باشد.
  2. افرادی که موهای صاف و لختی دارند می توانند از این روش استفاده کنند. با استفاده از این روش موها مدل خرد و زیبایی به خود گرفته و از یکدست بودن خارج شده و حجم موها بیشتر از قبل به نظر می رسد.

دوره های آموزش کوتاهی مو و آموزش رنگ مو در آموزشگاه هنر آموزان برگزار می شود.

1 دیدگاه

  1. فائزه صقائی گفت:

    بسیار عالی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
برگشت به بالا