لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

خشک کردن طبیعی موها

  • چگونه موهای خود را بدون سشوار خشک کنیم؟
  • آسیب های سشوار به سر ما چیست؟
  • علت دیر خشک شدن موی سر چیست؟

در مقاله خشک کردن طبیعی مو تلاش کرده ایم تا به مطالب گفته شده در متن بالا بپردازیم.

خشک کردن طبیعی موها

خشک کردن طبیعی مو ها ممکن است در مقایسه با خشک کردن از طریق سشوار آسیب زننده تر باشد !!!

بسیار رایج است که افراد برای خشک کردن موهای خود از سشوار استفاده می کنند اما اکثر آن ها باور دارند که استفاده از سشوار به موها آسیب می زند. پس بهتر است که اجازه دهیم موها در معرض هوای آزاد خشک شود. اگرچه که تحقیقات گروهی از پزشکان این باور را غلط می دانند و آن را نفی کرده اند.

مطالب مرتبط : مراقبت از مو در برابر سشوار و اتو مو

آن ها بر این باور هستند که خشک کردن موها توسط سشوار باید به گونه ‌ای باشد که سشوار حدود ۱۵ سانتیمتر از موی شما فاصله داشته باشد. حرکات سشوار به طور منظم روی مو با رعایت فاصله مناسب، آسیب کم تری به مو وارد خواهد کرد.

اینکه استفاده صحیح از سشوار ممکن است به سطح مو آسیب وارد کند اما بعضی از نتایج آن، نشان دهنده این است که این آسیب بسیار ناچیز است و گاهی اوقات اثراتی از شکنندگی کوتیکول مو بعد از سشوار نشان داده می شود.

خشک کردن مو با سشوار

حتما بخوانید : هیدراته کردن مو خشک

تحقیقات روی پوست هیچ علائمی از آسیب دیدگی هم برای سشوار و هم برای خشک شدن طبیعی مو در معرض هوای آزاد نشان نمی‌ دهند. به نظر می رسد که هر دو روش هیچ آسیبی به ساختار پوسته مو وارد نمی کنند.

اما زمانی که موهای شما در معرض هوای آزاد خشک می شود، با وجود این که پوسته آن سالم می ماند اما ممکن است که غشای آن دچار مشکلاتی شود.

[ghaleb][img][textlink][/textlink] [/ghaleb]

این آسیب به غشای مو زمانی اتفاق می‌ افتد که موی شما در معرض هوای آزاد قرار می گیرد، نه زمانی که از سشوار استفاده می کنید.

شامپوی خشک چیست ؟

غشای مو محلی برای عبور مولکول های آب و رسیدن به کوتیکول و ناحیه مرکزی پوسته مو می باشد. اگر بخواهید موهایتان را در معرض هوای آزاد خشک کنید، تقریباً به ۲ ساعت زمان نیاز دارید. در این زمان ممکن است که موی شما بیش از همیشه در معرض خطر باشد.

با افزایش رطوبت سطح مو می توان موهای سالم تری را تجربه کرد اما مطالعات نشان می دهد که رطوبت کلی مو، زمانی که موهایتان را در معرض هوای آزاد خشک می کنید، کاهش پیدا می کند.

ریباندینگ مو

همچنین بخوانید : تبدیل موهای خشک به موهای سالم

البته این اتفاق هنگام خشک کردن با سشوار نیز رخ می دهد و تفاوت خاصی بین این میزان از کاهش رطوبت دیده نخواهد شد. در حالی که سشوار ممکن است به پوسته موی شما آسیب وارد کند اما خشک شدن در معرض هوای آزاد نیز به غشای مو آسیب وارد خواهد کرد.

آسیب رسانی به غشای مو نیز می تواند باعث ضعیف شدن و شکنندگی و موخوره گردد. برای به حداقل رساندن آسیب به پوسته مو از طریق سشوار، باید فاصله سشوار را تا موهایتان حفظ کنید و حرکات آن را روی موهای خود منظم و پشت سر هم کنید و هرگز سشوار را به ریشه‌ های موی خود نزدیک نکنید.

منبع مقاله

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
آموزش کوتاهی مو
50 ایده مدل موی مصری

مدل موی مصری، یکی از مدل‌های کوتاهی مو مخصوص خانم ها است که در تمام دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. این مدل مو برگرفته

رنگ کردن موی سفید
آموزش رنگ مو
آموزش رنگ کردن موی سفید

همانطور که می‌دانید، بدن به مرور زمان و با افزیش سن؛ دچار تغییراتی می‌شود که بر روی ظاهر تاثیر گذاشته و به راحتی قابل رویت

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.