لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

مراقبت از اکستنشن مژه

 • اصول مراقبت از اکستنشن مژه
 • مراقبت از اکستنشن مژه به صورت گام به گام
 • افزایش عمر مژه های اکستنشن شده
 • معرفی برداشتن مژه های اکستنشن شده در خانه

از جمله مواردی است که در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است.

راه‌های افزایش ماندگاری اکستنشن مژه

اکستنشن مژه جزء روش‌های تقریباً جدیدی به شمار می‌آید و برای بانوانی که حوصله آرایش کردن ندارند یا فرصت زیادی برای آراستن چشم‌های خود ندارند مناسب می‌باشد.

اکستنشن مژه یا همان کاشت مژه علاوه بر زیبایی که به چشم‌ها می‌دهد و باعث درشت به نظر رسیدن آن‌ها می‌شود، نیاز به مراقبت‌هایی دارد که در ادامه در مورد مراقبت‌های بعد از کاشت مژه صحبت خواهیم کرد. اکنون ممکن است این سؤال به ذهن شما برسد که ماندگاری و دوام اکستنشن مژه چقدر است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا راه ماندگاری این مژه‌های مصنوعی را بررسی کنیم.

دوره آموزش اکستنشن
آموزش اکستنشن مژه

برای یادگیری اصولی فنون آرایشگری، دریافت مدرک رسمی فنی حرفه‌ای و شروع یک مسیر شغلی پردرآمد کافیه با ما تماس بگیری.

راه ماندگاری اکستنشن مژه به عواملی مختلفی بستگی دارد، مهم‌ترین عامل نحوه مراقبت فرد از مژه‌ها می‌باشد، بعد از رعایت نکاتی مثله نخوابیدن روی شکم، استفاده نکردن از روغن و چربی روی مژه‌ها، نوع چسب انتخابی و نوع مژه استفاده شده توسط مژه کار در ماندگاری این مژه‌ها تأثیرگذار هستند

برخی افراد تا 3 هفته می‌توانند اکستنشن مژه را روی چشم‌های خود داشته باشند، برخی نیز با مراقبت زیاد می‌توانند تا 5 الی 6 هفته نیز اکستنشن مژه را روی چشم‌های خود داشته باشند.

مراقبت از اکستنشن مژه

مراقبت های قبل و بعد از اکستنشن مژه

 1. چشمان خود را تمیز کنید: مطمئن شوید که مژه های شما بدون میکاپ هستند و هیچ باقیمانده ای از آرایش یا چربی روی آن ها نیست. با تمیز بودن چشم ها نه تنها سرعت قرار دادن مژه بالا می رود، بلکه چسب آن نیز به مژه های تمیز بهتر خواهد چسبید.
 2. بعد از چسباندن هر مژه، چه اولین مژه چه آخرین مژه هرگز نباید تا 48 ساعت رطوبت به مژه هایتان برسد: یعنی قبل از رفتن به سالن آرایشی دوش بگیرید و موها و بدن خود را بشویید.
 3. به مدت 48 ساعت بعد از قرار دادن مژه ها، نباید بخار به آن ها برسد: بنابراین استفاده از بخور داغ، سونا و یا انجام حرکات ورزشی که باعث عرق می شود، ممنوع است.
 4. مطمئن شوید که محصولاتی که استفاده می کنید، همگی فاقد روغن و چربی هستند: چربی های موجود در ریموورهای میکاپ، محصولات مراقبت از پوست، لوازم آرایشی و … باعث کنده شدن چسب مژه ها می شود. بهتر است انواع برندهای مناسب این محصولات را از مژه کار خود بپرسید.
 5. از استفاده از میکاپ ضد آب مخصوصا ریمل ضد آب خودداری کنید: این اقدام نیز چسب مژه را شل می کند و باعث می شود که مژه های تان جدا شوند.
 6. مژه های خود را نکشید: اگر فکر می کنید که مژه های شما گره خوردند یا پریشانند، با ریمل بدون مواد به آرامی آن ها را شانه کنید و با دست آن ها را نکشید.
 7. در آرایش زیاده روی نکنید: هرچقدر که میکاپ چشم شما کم تر باشد، باعث می شود تا کمتر با مژه هایتان ور بروید، در نتیجه طول عمر آن ها افزایش خواهد یافت.

مراقبت قبل و بعد از اکستنشن مژه

نحوه شستن مژه اکستنشن

یکی دیگر از مواردی که در مراقبت‌های بعد از اکستنشن مژه باید به آن توجه نمود و تا حدود زیادی در ماندگاری مژه‌ها تاثیرگذار است، نحوه شستن مژه اکستنشن می‌باشد.

در شستن مژه اکستنشن باید نکاتی را رعایت کنید که عبارتند از:

استفاده از پاک‌کننده ملایم

برای شستن چشم‌ها و تمیز نمودن مژه‌ها بهتر است از ژل و صابونی استفاده نمایید که فاقد چربی باشد و همچنین خشکی ایجاد نکند. بهتر است برای تمیز کردن مژه اکستنشن از پاک‌کننده‌های مخصوص این مژه‌ها استفاده کنید.

استفاده نکردن از گوش پاک‌کن یا دستمال مرطوب

الیاف گوش پاک‌کن ممکن است در مژه گیر کند و همچنین استفاده از دستمال مرطوب نیز ممکن است باعث جدا شدن اکستنشن از چشم شود و مشکلاتی را ایجاد نمایید.

هرگز برای تمیز کردن مژه و همچنین شستن آن‌ها مژه و چشم را مالش ندهید.

چگونه از اکستنشن مژه مراقبت کنیم؟

مراحل زیر به شما کمک می کند که طول عمر اکستنشن مژه را افزایش دهید.

 • بعد از اکستنشن مژه، از فر مژه یا رنگ مژه استفاده نکنید.
 • حتی از فرکننده های مخصوص اکستنشن نیز استفاده نکنید (زیرا هرگز به فر کردن اکستنشن ها نیاز ندارید).
 • هنگام شستن صورت، چشم­ها و مژه های خود را نمالید. اطراف چشم را حتما به آرامی خشک کنید.
 • اکستنشن های مژه را نکشید.
 • اگر مایل به استفاده از ریمل هستید، فقط آن را به نوک مژه های خود بزنید و از ریمل با پایه آب استفاده کنید که راحت تر پاک شود.
 • خودتان اقدام به جداسازی اکستنشن ها نکنید تا به مژه های طبیعی خود آسیب وارد نکنید.
 • اکستنشن ها را قیچی نکنید، زیرا ممکن است که مژه های خودتان را قیچی کنید.
 • میکاپ چشم خود را هنگام تمیز کردن اکستشن ها به آرامی پاک کنید.
 • تا جایی که می توانید در طول این دو الی چهار هفته به مژه های خود دست نزنید.
 • مژه ها را نکشید، پیچ ندهید و آن ها را نکنید.
 • به آرامی و با لطافت با چشمان خود برخورد کنید.
 • به کمر یا به پهلو بخوابید و اجازه ندهید که هنگام خواب، مژه هایتان بشکند.
 • از کرم و سرم های مخصوص مژه استفاده کنید و همیشه این محصولات را به سمت بالا بزنید، نه این که از کنار آن ها را روی مژه ها بکشید.
 • هر زمان که مژه هایتان را لمس می کنید، چربی و آلودگی به آن وارد می کنید، پس این کار را نکنید.

کاشت مژه

علت ریزش اکستنشن مژه

ممکن است بعد از کاشت مژه این سؤال برای شما پیش بیاید که چرا اکستنشن مژه شما می‌ریزد؟ باید بگوییم که علت این ریزش هم به نحوه مراقبت خود فرد بستگی دارد و هم به نوع مواد استفاده شده توسط مژه کار. اگر فرد مراقبت‌های بعد از اکستنشن مژه را به خوبی رعایت نکند با ریزش زود هنگام اکستنشن هاوجو مواجه خواهد شد. در ادامه به مراقبت‌هایی که فرد باید بعد از کاشت مژه آن‌ها را رعایت کند می‌پردازیم.

اما مواردی که باید توسط مژه کار رعایت شود، عبارتند از:

 • چسبی که استفاده می‌کند باید از نوع مرغوب باشد و همچنین برای چشم حساسیت ایجاد نکند.
 • قبل از کاشت مژه، دقت داشته باشد که مژه‌های مشتری تمیز باشد.
 • در نحوه اتصال مژه‌ها نهایت دقت را داشته باشد.
 • باید شرایط محیطی را در نظر داشته باشد، مثلاً اگر در دما و رطوبت مناسب کاشت مژه را انجام ندهد باعث می‌شود چسب قبل از اتصال مژه‌ها خشک شود و اتصال سطحی صورت بگیرد و بعد از چند روز مژه ریزش کند، دمای مناسب باید بین 18 تا 22 درجه سانتی‌گراد و رطوبت باید بین 40 تا 60 درصد باشد.

چگونه عمر اکستنشن های مژه را افزایش دهیم؟

با مژه کار خود صحبت کنید

 • از او بخواهید که مژه های شما را تغییر دهد. اگر حس می کنید که مژه های تان خیلی زود بلند شدند، قبل از اینکه مژه کار آن ها را روی مژه های شما قرار دهد، از او بخواهید که طول آنها را تغییر دهد. بهتر است که برای وقت هایی که گرفته اید، برنامه ریزی کنید  زیرا پروسه اکستنشن مژه چند ساعت زمان می برد.
 • اگر فکر می کنید که مژه هایتان آنطور که می خواهید نیست، درخواست کنید که آن را اصلاح کند.
 • برای جلسه بعد مژه های کوتاه تر بگذارید: اگر فکر می کنید که اکستنشن های مژه برای اقدامات روزانه شما بیش از حد بلند است، جلسه بعدی درخواست کنید تا مژه های کوتاه تری برایتان قرار دهد.

*نکته: اگر مژه های شما با شیشه عینکتان برخورد می کند، حتما از مژه های کوتاه تر از 12 میلی متر استفاده کنید.

 • منظور خود را از “مژه های کوتاه تر” به آرایشگرتان توضیح دهید: اگر درخواست مژه های کوتاه تر را دارید، تکنسین شما ممکن است فقط یک سایز کوتاه تر را انتخاب کند که قطعا باب میل تان نخواهد بود. حتی می توانید به او عکس نشان دهید و به خوبی آن را توضیح دهید.
 • مثلا توضیح دهید که دوست دارید مژه هایتان طبیعی تر به نظر برسد. یا مثلا دوستم اکستنشن انجام داده و دوست دارم مژه های من شبیه او باشد. یا برایتان عکسی آوردم که دوست دارم مژه هایم مانند آن شود.
 • از مژه کار بخواهید که اکستنشن شما را بردارد: اگر از ظاهر مژه های خود راضی نیستید و می خواهید آن را جدا کنید، به سالن مراجعه کنید و درخواست کنید که مژه های شما را جدا کند. تکنسین ها در انجام سریع این کار مهارت دارند.

مقاله پیشنهادی : آموزش ریمو اکستشن مژه در منزل

ریمل زدن کاشت مژه

 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
ریمو کاشت مژه در منزل تصویر شاخص
آموزش مراقبت و زیبایی مژه
آموزش ریموو کردن کاشت مژه در منزل

در این مقاله از آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان ترفند های ریمو کاشت مژه در منزل را که نظر برترین متخصصان در این زمینه است را به

اکستنشن مژه شاخص
آموزش مراقبت و زیبایی مژه
اکستنشن مژه یا کاشت مژه چیست؟

از آنجایی که در حال حاضر در دوره های آموزش آرایشگری مباحث آموزش اکستنشن مژه و آموزش لیفت و لمینت مژه از مباحث روز و

کاشت-مژه-و-انواع-آن-
آموزش مراقبت و زیبایی مژه
کاشت مژه و انواع آن

کاشت مژه چیست؟ روش انجام کاشت مژه به چه صورت است؟ انواع کاشت مژه چه مواردی هستند؟ هزینه انجام کاشت مژه چه مقدار است؟ تفاوت

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.