اکستنشن مژه

نگهداری از اکستنشن مژه

نگهداری از اکستنشن مژه

نگهداری از اکستنشن مژه اصول و قوائدی دارد که در این مقاله به تمام موارد آن خواهیم پرداخت. اکستنشن مژه تا زمانی دوام می آورد که بتوانیم به عنوان یک مژه کار مراقبت خوبی از آن ها داشته باشیم و عامل آسیب رساندن به آن ها نشویم. اکستنشن های مژه هر کدام به صورت جداگانه به تارهای مژه چسبیده اند. مژه های طبیعی خود ما نیز در این شرایط دوره رشد خود را طی کرده و اکستشن ها نیز همزمان با رشد طبیعی آن ها بلند خواهند شد.

اکستنشن مژه انواع

مراحل نگهداری از اکستنشن مژه

 1. چشمان خود را تمیز کنید: مطمئن شوید که مژه های شما بدون میکاپ هستند و هیچ باقیمانده ای از آرایش یا چربی روی آن ها نیست. با تمیز بودن چشم ها نه تنها سرعت قرار دادن مژه بالا می رود، بلکه چسب آن نیز به مژه های تمیز بهتر خواهد چسبید.
 2. بعد از چسباندن هر مژه، چه اولین مژه چه آخرین مژه هرگز نباید تا 48 ساعت رطوبت به مژه هایتان برسد: یعنی قبل از رفتن به سالن آرایشی دوش بگیرید و موها و بدن خود را بشویید.
 3. به مدت 48 ساعت بعد از قرار دادن مژه ها، نباید بخار به آن ها برسد: بنابراین استفاده از بخور داغ، سونا و یا انجام حرکات ورزشی که باعث عرق می شود، ممنوع است.
جشنواره ویژه ماه رمضان هنرآموزان
فرصت استثنایی
دوره آموزش لایو لیفت و لمینت
1400.02.09 پنج شنبه
با 60 درصد تخفیف
500 هزار تومان 850 هزار تومان
دوره های تخفیفی
 1. مطمئن شوید که محصولاتی که استفاده می کنید، همگی فاقد روغن و چربی هستند: چربی های موجود در ریموورهای میکاپ، محصولات مراقبت از پوست، لوازم آرایشی و … باعث کنده شدن چسب مژه ها می شود. بهتر است انواع برندهای مناسب این محصولات را از مژه کار خود بپرسید.
 2. از استفاده از میکاپ ضد آب مخصوصا ریمل ضد آب خودداری کنید: این اقدام نیز چسب مژه را شل می کند و باعث می شود که مژه های تان جدا شوند.
 3. مژه های خود را نکشید: اگر فکر می کنید که مژه های شما گره خوردند یا پریشانند، با ریمل بدون مواد به آرامی آن ها را شانه کنید و با دست آن ها را نکشید.
 4. در آرایش زیاده روی نکنید: هرچقدر که میکاپ چشم شما کم تر باشد، باعث می شود تا کمتر با مژه هایتان ور بروید، در نتیجه طول عمر آن ها افزایش خواهد یافت.

اکستنشن مژه

چگونه از اکستنشن مژه مراقبت کنیم؟

مراحل زیر به شما کمک می کند که طول عمر اکستنشن مژه را افزایش دهید.

 • بعد از اکستنشن مژه، از فر مژه یا رنگ مژه استفاده نکنید.
 • حتی از فرکننده های مخصوص اکستنشن نیز استفاده نکنید (زیرا هرگز به فر کردن اکستنشن ها نیاز ندارید).
 • هنگام شستن صورت، چشم­ها و مژه های خود را نمالید. اطراف چشم را حتما به آرامی خشک کنید.
 • اکستنشن های مژه را نکشید.
 • اگر مایل به استفاده از ریمل هستید، فقط آن را به نوک مژه های خود بزنید و از ریمل با پایه آب استفاده کنید که راحت تر پاک شود.
 • خودتان اقدام به جداسازی اکستنشن ها نکنید تا به مژه های طبیعی خود آسیب وارد نکنید.
 • اکستنشن ها را قیچی نکنید، زیرا ممکن است که مژه های خودتان را قیچی کنید.
 • میکاپ چشم خود را هنگام تمیز کردن اکستشن ها به آرامی پاک کنید.
 • تا جایی که می توانید در طول این دو الی چهار هفته به مژه های خود دست نزنید.
 • مژه ها را نکشید، پیچ ندهید و آن ها را نکنید.
 • به آرامی و با لطافت با چشمان خود برخورد کنید.
 • به کمر یا به پهلو بخوابید و اجازه ندهید که هنگام خواب، مژه هایتان بشکند.
 • از کرم و سرم های مخصوص مژه استفاده کنید و همیشه این محصولات را به سمت بالا بزنید، نه این که از کنار آن ها را روی مژه ها بکشید.
 • هر زمان که مژه هایتان را لمس می کنید، چربی و آلودگی به آن وارد می کنید، پس این کار را نکنید.

اکستنشن مژه

چگونه عمر اکستنشن های مژه را افزایش دهیم؟

روش اول: با مژه کار خود صحبت کنید

 1. از او بخواهید که مژه های شما را تغییر دهد. اگر حس می کنید که مژه های تان خیلی زود بلند شدند، قبل از اینکه مژه کار آن ها را روی مژه های شما قرار دهد، از او بخواهید که طول آنها را تغییر دهد. بهتر است که برای وقت هایی که گرفته اید، برنامه ریزی کنید  زیرا پروسه اکستنشن مژه چند ساعت زمان می برد.
 • اگر فکر می کنید که مژه هایتان آنطور که می خواهید نیست، درخواست کنید که آن را اصلاح کند.
 1. برای جلسه بعد مژه های کوتاه تر بگذارید: اگر فکر می کنید که اکستنشن های مژه برای اقدامات روزانه شما بیش از حد بلند است، جلسه بعدی درخواست کنید تا مژه های کوتاه تری برایتان قرار دهد.

*نکته: اگر مژه های شما با شیشه عینکتان برخورد می کند، حتما از مژه های کوتاه تر از 12 میلی متر استفاده کنید.

 1. منظور خود را از “مژه های کوتاه تر” به آرایشگرتان توضیح دهید: اگر درخواست مژه های کوتاه تر را دارید، تکنسین شما ممکن است فقط یک سایز کوتاه تر را انتخاب کند که قطعا باب میل تان نخواهد بود. حتی می توانید به او عکس نشان دهید و به خوبی آن را توضیح دهید.
 • مثلا توضیح دهید که دوست دارید مژه هایتان طبیعی تر به نظر برسد. یا مثلا دوستم اکستنشن انجام داده و دوست دارم مژه های من شبیه او باشد. یا برایتان عکسی آوردم که دوست دارم مژه هایم مانند آن شود.
 1. از مژه کار بخواهید که اکستنشن شما را بردارد: اگر از ظاهر مژه های خود راضی نیستید و می خواهید آن را جدا کنید، به سالن مراجعه کنید و درخواست کنید که مژه های شما را جدا کند. تکنسین ها در انجام سریع این کار مهارت دارند.

اکستنشن مژه

روش دوم: در آوردن اکستنشن ها در منزل

 1. صورت خود را بخور دهید و با روغن زیتون مژه های تان را جدا کنید: 2 عدد فنجان (470 میلی لیتر) آب را بجوشانید و صورتتان را 30 ثانیه روی بخار آن قرار دهید و سپس یک پد نخی آغشته به روغن زیتون را به آرامی روی مژه ها بکشید تا اکستنشن ها جدا شوند.
 • اکستنشن های مژه قابل استفاده مجدد نیستند، بنابراین برای تجدید کردن، باید از مژه های جدید استفاده کنید.
 1. از ریموور چسب مژه برای کندن اکستنشن های مژه استفاده کنید: از داروخانه یا لوازم آرایشی، یک ریموور چسب مژه خریداری کرده و آن را به پد نخی آغشته کنید و سپس چشمان خود را ببندید و آن را به صورت دایره ای بالای چشم خود بزنید تا مژه هایتان جدا شوند.
 • اگر با ریموو کردن مژه هایتان مشکل دارید، با موچین کم کم با آن ها بازی کنید تا کنده شوند.
 1. مژه های خود را به روغن نارگیل آغشته کرده و به آرامی آن ها را بکشید: البته باید اجازه دهید تا مژه هایتان 10 دقیقه به روغن زیتون آغشته بمانند. از موچین هم استفاده کنید تا کم کم جدا شوند.

اکستنشن مژه

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments