کاشت-مژه-و-انواع-آن-

کاشت مژه و انواع آن

 • کاشت مژه چیست؟
 • روش انجام کاشت مژه به چه صورت است؟
 • انواع کاشت مژه چه مواردی هستند؟
 • هزینه انجام کاشت مژه چه مقدار است؟
 • تفاوت بین کاشت و اکستنشن مژه چیست؟

مواردی است که در مقاله “کاشت مژه” آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان مورد بحث و بررسی قرار داده است. همچنین آموزشگاه دوره های آموزش اکستنشن مژه ، آموزش لیفت و لمینت ( مژه و ابرو ) را برگزار می کند.

کاشت مژه چیست ؟

کاشت مژه از جلمه روش های بسیار محبوب و پرطرفدار برای حجم دادن به مژه به شمار می آید که آموزش انجام آن در آموزشگاه های متعددی ارائه می شود.
چشم و مژه ها در زیبایی ظاهری صورت تأثیر فوق العاده ای دارند. امروزه خیلی از خانم ها برای داشتن صورت زیبا و همیشه آراسته از مژه های مصنوعی یا کاشت مژه کلاسیک استفاده می کنند. کاشت مژه یکی از روش های زیباتر شدن است. با این روش، مژه ها ضخیم و بلندتر شده و زیبایی چشم و صورت بیشتر می شود. مژه های مصنوعی را از موی انسان، سمور و ابریشم تهیه می کنند. بهترین کاربرد، برای کسانی است که بر اثر سانحه و بیماری مژه هایشان را از دست داده اند.
کاشت مژه

روش های کاشت مژه

کاشت به دو روش دائمی و موقت انجام می پذیرد که با توجه به درخواست فرد روش مورد نظر انتخاب می شود. در ادامه نحوه ی انجام هر یک از این دو روش مورد بیان قرار گرفته است.

کاشت دائمی

در این روش در قسمت پلک چشم خراش های ریز و ظریفی ایجاد می شود و فولیکول مژه ی مصنوعی را به داخل پلک چشم فرو می برند، با بخیه های ظریف خراش ها را می دوزند. بخیه ها جذبی می باشند و پس از 1 هفته خوب می شوند.
کاشت به صورت دائمی با دو روش جراحی و همچنین میکروسرجی انجام می پذیرد. در روش جراحی فرد توسط پزشک به صورت موضعی بیهوش می شود و در مدت زمان نیم تا دو ساعت به طول می انجامد. روش میکروسرجی در این روش که از پیشرفته ترین روش های موجود محسوب می شود، فرد می توان در طول مژه های خود را تعیین نماید. این روش کاشت نیز به صورت موضعی انجام می پذیرد و فرد در طول عمل کاملاً هوشیار است. این روش در مدت زمان سه ساعت به طول می انجامد.

کاشت موقت

کاشت موقت یا اکستنشن مژه با استفاده از موهای مصنوعی انجام می پذیرد. در این روش مژه های مصنوعی به صورت یکی یکی و با استفاده از چسب روشن و یا مشکی به مژه های طبیعی متصل می شوند. نکته قابل توجه در رابطه با دوام کاشت موقت آن است که دوام این مژه نهایتا یک هفته خواهد بود و برای افرادی که تمایل دارند تا به صورت دائمی مژه های بلند، حجیم و زیبا داشته باشند، توصیه نمی شود.

جشنواره ویژه ماه رمضان هنرآموزان
فرصت استثنایی
دوره آموزش لایو لیفت و لمینت
1400.02.09 پنج شنبه
با 60 درصد تخفیف
500 هزار تومان 850 هزار تومان
دوره های تخفیفی

آموزش انواع کاشت مژه

آموزش کاشت مژه موقت

ماندگاری این روش با توجه به چسبی که برای چسباندن مژه استفاده می شود 2 الی 6 هفته است. البته ماندگاری کاشت به مراقبت و کاشت خوب بستگی دارد. با توجه به رشد مژه ها هر دو هفته یک‌ بار می بایست کاشت را ترمیم کنید. ما در این مقاله به صورت تئوری به شما آموزش خواهیم داد که چگونه کاشت مژه را انجام دهید، اما برای یادگیری به صورت عملی می توانید به آموزشگاه آرایشگری زنانه هنر آموزان مراجعه و در دوره های معرفی شده در ابتدا مقاله ثبت نام کنید.

 • ابتدا مژه های خود را خوب بشویید و شانه کنید. مژه ها باید از چربی، گرد و غبار تمیز شوند تا چسب مژه خوب بچسبد.
 • چسب مژه مخصوص را روی فویل آلومینیومی بریزید تا راحت تر استفاده کنید.
 • مژه های کوتاه را برای قسمت داخلی چشم و سایز متوسط برای قسمت میانی و مژه های بلند برای گوشه خارجی چشم استفاده کنید.
 • مژه های متناسب با ناحیه چشم را با موچین بردارید، به چسب آغشته کنید و 30 ثانیه صبر کنید تا چسب کم رنگ شود.
 • مژه های مصنوعی را با دقت از گوشه داخلی چشم شروع کنید به مژه های چشم بچسبانید. دقت کنید مژه‌ها را به پلک و پوست چشم نچسبند. دقیقاً مژه های مصنوعی را روی مژه های خودتان قرار دهید.
 • پس از چسباندن همه مژه ها و خشک شدن چسب شان، مژه ها را به آرامی شانه کنید.
 • برای هر چشم می توانید از 15 الی 30 مژه مصنوعی استفاده کنید.

کاشت مژه
چسبی که استفاده می شود برای چشم ها و مژه ها (اگر به چسب حساسیت نداشته باشید و چسب تاریخ گذشته نباشد) بی ضرر است. در حین کار، چشم ها کاملاً بسته است و خطر ورود چسب به داخل چشم ها وجود ندارد. قبل از انجام بهتر است ابتدا 2 عدد مژه را کاشت کنید، پس از گذشت دو روز اگر چشم هایتان به چسب و جنس مژه ها حساسیت نداشت کاشت را به صورت کامل انجام دهید.

کاشت مژه

آموزش کاشت مژه دائم

جراحی کاشتن مژه طبیعی هم مانند جراحی عمومی کاشت مو میباشد و روش انجام این کار به این صورت است که پزشک تحت بی حسی موضعی میکروگرافت هایی را از پوست سر گرفته و فولیکول های برداشت شده یعنی موهای طبیعی را به مژه ها پیوند می زند. گرافت ها به واحدهای فولیکولی مجزا تقسیم می شود.
این نوار از پوست سر به یک متخصص داده می شود تا بافت مو را به صورت فولیکول های موی تکی برای پیوند جدا کند. هر چربی اضافی و پوست جدا می شود تا هر میکروگرافت تا حد امکان کوچک شد. پس از تزریق بی حسی و محافظت از پلک چشم با یک پوشش، موها را می توان یکی یکی به پلک پیوند زد. هر فولیکول مو به صورت مجزا کاشت می شود.
تمامی میکروگرافت ها موهای فولیکولی مجزایی هستند که با نهایت دقت با استفاده از یک سوزن پیوند بسیار ریز بر روی پلک قرار داده می شوند. کاشتن مژه بین یک تا سه ساعت طول می کشد. پس از کاشت مژه دائمی، مژه های جدید نسبت به مژه های طبیعی بیشتر رشد می کنند و باید به صورت منظم کوتاه شوند. با روش میکروسرجری پیشرفته می توان کاشت دائمی را تجربه کرد. در این روش بیمار می تواند طول مژه ها را تعیین کند.

مقاله پیشنهادی : بن مژه چیست

کاشتن مژه تحت بیهوشی موضعی و در حالی انجام می شود که بیمار هوشیار است. موهای کاشته شده به رشد کردن در پلک ادامه خواهند داد و با رشد آن ها ممکن است بیمار مجبور به دنبال کردن یک برنامه فر دادن موهای کاشته شده باشد تا این موها با انحنای طبیعی مژه هایی که قبلا وجود داشته اند هماهنگ شوند. به علاوه بیماران به پیرایش موهای در حال رشد نیاز خواهند داشت تا طول آن ها را در حد مورد نیاز نگاه دارند.
پس از یک دوره ۶ تا ۱۲ ماهه، مژه های پیوند زده شده به صورت طبیعی رشد می کنند و باید کوتاه شوند تا اندازه مناسبی پیدا کند. نگهداری از مژه های پیوندی شامل کوتاه کردن، فر زدن و سایه زدن به آنها است تا ظاهر کاشتن مژه طبیعی تر باشد. گفته می شود که مژه های پیوندی به صورت دائمی رشد می کنند در واقع میتوان گفت کاشتن مژه طبیعی یک روش کم خطر و ایمن برای افرادی است که به هر دلیلی مژه های خود را از دست داده اند یا مژه های کم پشت دارند و می خواهند از استفاده از کاشت مژه مصنوعی و آرایش کردن راحت شوند.

کاشت مژه

انواع مدل کاشت مژه

4 تکنیک پرکاربرد در کاشتن مژه وجود دارد:

 1. تار به تار
 2. سه بعدی
 3. ابریشمی
 4. نامرئی

تار به تار

برای درمان کم پشتی مژه ها بهتر است از روش اکستنشن مژه تار به تار استفاده کنید. که با استفاده از آن می توان به مژه هایی با ظاهر کاملا طبیعی دست پیدا کرد. در این روش برای افزایش تراکم مژه ها از مژه های مصنوعی استفاده می شود.
این مژه ها توسط افراد ماهر در لا به لای مژه های فرد چسبانده می شوند و به صورت کاملا حرفه ای کم پشتی را از بین می برد. روش اکستنشن مژه تار به تار یکی از اصلی ترین جایگزین های پیوند مژه به شمار می رود که در موارد زیادی منجر به نتایج قابل قبولی می شود.
کاشت مژه

سه بعدی

یکی از انواع روش ها کاشت سه بعدی تار به تار می باشد که در این روش لا به لای هر تار موی مژه که باقی مانده و دچار ریزش نگردیده سه تا مو کاشت می شود و در این کار باعث حجم بیشتر موی مژه خواهد بود.
در این روش به دلیل آسیب نرسیدن به ریشه مژه ها ، مژه های باقی مانده آسیب نخواهند بود و مژه های جدید بعد از کاشت دچار ریزش خواهند شد اما به دلیل باقی ماندن پیاز مو و زنده بودن آن مجددا به رشد خود بعد از مدتی ادامه خواهند داد و این روش به دلیل دوام موها نتایج بهتری برای فرد نسبت به سایر روش ها در بر خواهد داشت.

کاشت مژه

کاشت مژه ابریشمی

نوعی دیگر از کاشت مژه که بدلیل جنس تارهای موی ابریشمی مانند به کاشت ابریشمی معروف شده است. این کاشت بصورت موقت پیوند زده می شود برای افرادی مناسب است که بطور ژنتیکی مژه های کم پشتی دارند یا به علت بیماری و آسیب مثل سوختگی ایجاد رویش مژه در پلک وجود نداشته باشد. مژه ها به صورت کاملا طبیعی با استفاده از چسب بصورت محکم روی پلک زده می شود. این روش بدون جراحی صورت می گیرد و هیچ عوارضی ندارد.

کاشت مژه نامرئی

همانطور که از نام کاشت مژه نامرئی پیداست کاشت مژه بصورت مخفی است که طرفداران زیادی را دارد چون از موی طبیعی خود متقاضی استفاده می شود و از زیر بصورت قرینه کوتاه و بلند از گوشه داخلی چشم و تا گوشه خارجی ادامه دارد و دیگر نیاز نیست از مواد آرایشی مژه برای زیبا کردن چشم هایتان استفاده کنید.

اگر میخواهید خودتان این کار را تجربه کنید به مقاله نصب اکستنشن مژه مراجعه کنید.

لوازم مورد نیاز کاشت مژه

لوازم کاشت مژه
چسب M3 Transpore: چسب طراحی ضد آلرژی دارد، برای کسانی که حساس هستند، مناسب است.چون جنسش از در لاتکس است.
باد بزن: وسیله ای است برای خشک کردن چسب که با کمک بادبزن کار برای متخصص سریع تر پیش می رود.
فرچه زاویه دار: فرچه زاویه دار برای شانه کردن مژه ها استفاده می شود این فرچه 5/17 سانتیمتر طول دارد و در عرض 7/0 سانتیمتری موجود است.
فرچه دوکاره: از فرچه دوکاره برای صاف کردن مژه ها استفاده می شود.
فرکن حرارتی مژه: برای داشتن مژه های فراز فرمژه حرارتی استفاده می شود تا مژه ها به شکل طبیعی فر شوند این فرمژه همراه با ریمل نیز قابل استفاده است.
سنگ یشم: محل چسبیدن چسب را بدون این که به سطح مژه ها بچسبد، به وسیله ی سنگ یشم خنک کرده با این روش پروسه خشک شدن چسب آهسته تر پیش می رود.
وسیله بلندکننده مژه: با این ابزار می توان در صورت لزوم مژه ها را بلند کرده و از دو سر آن استفاده کرد.
پد تمیزکننده مژه: آلودگی ها، چربی ها و آرایش به جا مانده بر روی چشم را می توان بوسیله ی پد تمیز کننده مژه پاک کرد.
سر ریمل: می توان از سر برس مانند ریمل برای مرتب کردن مژه استفاده کرد.
فرچه های ریز: اندازه این فرچه ها به صورت 5/1 میلی متری، 2 میلی متری و 5/2 میلی متری است که برای زدن محلول ها، پرایمر، ریمل و ژل پاک کننده از روی مژه ها به کار می روند.
پد پاک کننده سنگ یشم: این پد ضدعفونی کننده باید بین مشتری ها و برای پاک کردن سنگ یشم به کار رود.
پد چشم بدون لینت: این پدهای چشم، برای کسانی که چشم ها و مژه های حساسی دارند، توصیه می شوند و علاوه بر آبرسانی به پوست زیر چشم هرگونه التهاب را از بین می برند.
دسته های ریمل مینی: برای جدا کردن مژه ها از دسته ها سر بسیار نازک و سفید رنگ ریملی استفاده می شود که جنس نرمی دارد.
موچین مخصوص مژه: از موچین استفاده می شود سر موچین برای انجام این کار باید باریک و ظریف باشد.

عوارض کاشت مژه چیست؟

کاشت مژه اگر توسط افراد ماهر انجام نشود عوارض خطرناکی را در پی خواهد داشت. در صورت مشاهده موارد ذکر شده سریع تر مژه های کاشت شده را حذف کرده و به پزشک مراجعه کنید.

 • چسبیدگی مژه های بالا و پایین به هم
 • ریزش مژه
 • قرمزی و پرخونی داخل چشم ها
 • خارش ناحیه پلک چشم
 • عفونت و درد چشم ها
 • ایجاد گل مژه چشم
 • برداشت مژه

اگر پس از کاشت به هر دلیلی دچار تردید شدید، می توانید به سالنی که برایتان انجام داده مراجعه کنید و با استفاده از محلول حذف کننده مژه هایتان را بردارید. برداشت مژه های کاشته شده کار تخصصی بوده و بهتر است آرایشگر متخصص این کار را انجام دهد.

“هرگز به مژه های پایینی مژه مصنوعی نچسبانید. مژه های پایین چشم را در حین کار به وازلین آغشته کنید.”

کاشت مژه

تفاوت بین کاشت و اکستنشن مژه

تفاوت کاشت دائم و موقت مژه عبارتند از:

 • جنس مژه: مژه هایی که برای اکستنشن مژه به کار می رود از جنس موی انسان و تارهای ابریشمی است. در کاشت دائم مژه به علت حساسیت روش کاشت، از تار مژه های مرغوب استفاده می شود. کاشت دائم نسبت به کاشت موقت طبیعی تر جلوه می کند.
 • ضخامت مژه: در روش اکستنشن رنگ و ضخامت مژه ها تغییر می کند.
 • ماندگاری: ماندگاری روش اکستنشن حداکثر 6 ماه است و می بایست هر 2 هفته مژه ها ترمیم شوند.
 • رشد مژه: مژه ها به طور طبیعی رشد می کنند.

تفاوت مژه مصنوعی و اکستنشن مژه

تفاوت اکستنشن مژه و مژه های مصنوعی عبارتند از:

 • در اکستنشن مژه برعکس مژه مصنوعی، تارهای مژه به شکل تکی روی مژه ها چسبانده می شوند.
 • مژه های مصنوعی روی پوست پلک چسبیده می شوند. در اکستنشن مژه، تارهای مژه به خود مژه ها چسبانده می شوند.
 • ماندگاری اکستنشن مژه بیشتر از مژه های مصنوعی است.

کاشت مژه

اگر میخواهید بدانید چگونه از مژه های اکستنشن شده مراقبت کنید مقاله نگهداری از اکستنشن مژه را مطالعه کنید.

مراقبت های بعد از کاشت

با توجه به حساس بودن ناحیه، این کار می بایست توسط افراد مجرب باتجربه ای که مجوز این کار را دارند، در مکان های بهداشتی انجام شود. برای ماندگاری بیشتر مراقبت هایی را می بایست انجام دهید. مراقبت های بعد عبارتند از:

 • پس از انجام کاشت 24 ساعت از شستن چشم ها و مژه ها خودداری کنید.
 • روی صورت نخوابید و چشم هایتان را با دست، دستمال یا حوله نمالید.
 • پس از انجام کاشت از ریمل، فرمژه و مداد استفاده نکنید.
 • از مواد آرایشی چرب برای آرایش چشم هایتان استفاده نکنید.
 • چشم هایتان را با شامپوی بچه به آرامی بشویید.
 • پس از انجام از روغن های طبیعی و پمادهای تقویت مژه استفاده نکنید.
 • برای برداشتن مژه ها از آرایشگر متخصص استفاده کنید.
 • پس از انجام از سونای بخار و استخر استفاده نکنید.

چگونه مژه های خود را به صورت طبیعی تقویت کنیم؟

 • قبل از خواب مژه های خود را از هر گونه آلودگی و آرایش پاک کنید. سپس با روغن زیتون یا روغن کرچک روی مژه ها بپوشانید. فراموش نکنید صبح ها بعد از بیدار شدن چشم هایتان را با آب گرم بشویید.
 • استفاده از مواد غذایی پروتئین دار مانند گوشت ، ماهی ، تخم مرغ و … .
 • برس کشیدن و مرتب کردن مداوم مژه ها.

اکستنشن مژه

هزینه کاشت مژه چقدر است ؟

نرخ قیمت کاشت با توجه به تعداد تارهای مژه و همچنین وضعیت مژه های موجود فرد و روشی که انتخاب می نماید، متغییر است. نکته قابل توجه آن است که روش های کاشت دائمی مژه بسیار هزینه برتر از روش های موقتی می باشند ولی دوام روش های دائمی بسیار بهتر خواهد بود. روش های دائمی معمولا برای افرادی مناسب است که در صورت بروز مشکلی مژه های خود را از دست داده باشند.

هزینه کاشت دائم مژه

روش کاشت دائم مژه بیشتر از روش موقت است. ولی دوام و کیفیت روش کاشت دائم بیشتر و بهتر است. هزینه کاشت دائم مژه به موارد زیر بستگی دارد.

 • تعداد مژه های کاشته شده
 • تخصص پزشک
 • شرایط مژه ها

هزینه اکستنشن مژه (کاشت موقت)

هزینه ی کاشت موقت مژه به موارد زیر بستگی دارد.

 • جنس تار مژه
 • تعداد مژه ی به کار رفته
 • مراکز انجام کار

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
اشتراک گذاری
Notify of
4 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

سلام تفاوت کاشت مژه با اکستنشن مژه چیه؟

با سلام هرچند در اصطلاح کاشت مژه دائم و اکستنشن مژه را یکی می دانند و به یک منظور به کار می برند اما در اصل کاشت مژه دائم منظور کاشت موی طبیعی مژه است که با عمل جراحی انجام می شود اما اکستنشن مژه که در انواع مختلف در آرایشگاه ها انجام می شود با چسب و مژه مصنوعی است و می تواند به صورت موقت یک روزه یا دو روزه یا دائم که معمولا یک ماه تا 3 هفته است انجام شود. آموزش اکستنشن مژه هم در آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان برای موارد دائم در انواع مختلف تدریش می… مطالعه کنید »

سلام وقتتون بخیر
آیا اینکه میگن کاشت مژه با موی طبیعی انجام میشه درسته ؟؟؟
موی طبیعی منظور چیه ؟

کاشت مژه دائم که با عمل جراحی انجام میشود و مشابه کاشت موی سایر نقاط بدن است با موی طبیعی است که از بانک موی بدن خود فرد انجام میشود اما اکستنشن مژه با مژه های مصنوعی و چسب انجام می شود/.