ریمو کاشت مژه در منزل تصویر شاخص

آموزش ریموو کردن کاشت مژه در منزل

 • چگونه مژه های خود را در منزل ریمو کنیم ؟
 • اکستنشن مژه چیست؟
 • آیا ریمو کاشت مژه در منزل ایمن است؟
 • چگونه بدون دردسر اکستنشن های مژه خود را ریموو کنیم؟

در این مقاله ترفند های ریمو کاشت مژه در منزل را که نظر برترین متخصصان در این زمینه است را به شما معرفی می‌ کنیم تا با مژه های کاشته شده تان خداحافظی کنید؛ اما اول از همه باید به این سوال پاسخ داد که آیا واقعا می خواهید اکستنشن ها را خودتان در منزل در بیاورید؟

شاید قبلا هم آموزش هایی مثل کوتاهی مو در منزل یا انجام اقداماتی مثل پدیکور را فرا گرفته باشید.‌ پس اکنون اعتماد بنفس بیشتری دارید و خودتان می توانید که فرآیند ریمو اکستنشن مژه را انجام دهید اما بهتر است بدانید که بهترین کار برای برداشتن اکستنشن مژه، مراجعه به متخصص است تا چسب مژه به شما آسیبی وارد نکند.

ریمو کاشت مژه در منزل

برداشتن اکستنشن مژه در خانه

طبق نظرات تکنسین‌ های مژه، اکستنشن مژه را می توانید به عنوان یک روش زیبایی انجام دهید و ظاهر خود را تغییر دهید تا یک چشم و ابروی جذاب برای خودتان بسازید، تا چند هفته هیچ نیازی به مژه مصنوعی نداشته باشید. هنگامی که بعد از اکستنشن مژه از سالن آرایشی خارج می شوید، احساس زیبایی زیادی می کنید. البته زمانی که کاشت مژه تان شروع به ریختن می کند، احتمالاً کمی احساس ناراحتی داشته باشید.

اگر در این دوران، زمان نداشتید که به تکنسین مژه مراجعه کنید تا دوباره مژه تان را ترمیم کنید و یا اینکه خسته شده بودید و می خواستید خودتان مژه های اکستنشن شده را بردارید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

از یک پاک کننده آرایشی با پایه روغن استفاده کنید

هنگامی که صحبت از ریمو کاشت مژه در منزل می شود، باید نکات مهمی را در نظر بگیرید تا کار شما بهتر پیش برود. یکی از آن ها استفاده از پاک کننده آرایشی بر پایه روغن است. اگر چنین پاک‌ کننده ای در اختیار ندارید، می توانید از روغن های پاک کننده ای استفاده کنید که میکاپ را پاک می‌ کنند و حتی برای ریمل ضدآب هم موثر عمل می‌ کنند.

بهتر است از ماده پاک کننده ای استفاده کنید که سرشار از ویتامین C و E باشد تا محافظت از مژه ها را افزایش دهد که در مواد آرایشی به عنوان حلال استفاده می‌ شوند و می‌ توانند چسب های روی مژه را بردارند.
استفاده روزانه از پاک کننده هایی بر پایه روغن، اتصال چسب‌ ها به خط مژه را شل می‌ کند و کار شما راحت تر انجام می شود.

جشنواره ویژه ماه رمضان هنرآموزان
فرصت استثنایی
دوره آموزش لایو لیفت و لمینت
1400.02.09 پنج شنبه
با 60 درصد تخفیف
500 هزار تومان 850 هزار تومان
دوره های تخفیفی

استفاده از دوش آب گرم

یکی دیگر از نباید هایی که برای قرار دادن اکستنشن مژه باید در نظر بگیرید، چیست؟ آب داغ یا گرم. هنگامی که شما چسب مژه را برای اکستنشن استفاده کردید، نباید وارد حمام داغ و پر از بخار و طولانی مدت شوید، زیرا چسب مژه را شل می کند. دو مورد از دشمنان اصلی چسب‌ مژه، گرما و رطوبت هستند که کارایی چسب مژه را کم می کنند‌.

حال برای برداشتن چسب مژه و اکستنشن، باید بر عکس این کار را به انجام برسانید. یعنی علاوه بر پاک کننده روغنی، از دوش آب گرم استفاده کنید. البته نباید انتظار داشته باشید که بعد از دوش آب گرم مژه‌ های شما به یکباره جدا شوند، زیرا اگر چسب با کیفیت چسبانده باشید، نیاز به بخار و آب گرم زیادی است تا بتواند روی اکستنشن‌ مژه اثر کند. پس صبور باشید.

مژه های خود را نکشید و به آن ها فشار وارد نکنید.

فرقی ندارد که مژه مصنوعی یا مژه خودتان باشد، اگر روش های بالا را انجام دادید اما نتیجه نگرفتید، ممکن است دل تان بخواهد یک موچین بردارید و مژه هایتان را از جا بکنید، اما مطمئن باشید انجام این کار به شدت به مژه های طبیعی شما آسیب وارد می کند. کندن مژه ها بدترین کاری است که می توانید برای ریمو کاشت مژه در منزل انجام دهید. زیرا باعث ایجاد نقاط خالی لابه لای خط مژه می‌ شود. اکستنشن ها به مژه های طبیعی وصل هستند. بنابراین کندن اکستنشن باعث کنده شدن مژه نیز خواهد شد.

کندن و کشیدن‌ مو نه تنها لابه لای مژه ها را خالی می‌ کند، بلکه انجام مداوم این کار باعث آسیب دیدن فولیکول ها می شود که این آسیب جبران ناپذیر است.

مقاله پیشنهادی : نگهداری از اکستنشن مژه

استفاده زیاد از ریمل

به جای کشیدن مژه ها می توانید روی اکستنشن های مژه از ریمل و خط چشم استفاده کنید. استفاده از خط چشم سیاه روی پلک بالا و همچنین ریمل، روش خوبی است. ریمل نه تنها باعث ضعیف شدن اکستنشن ها می شود، بلکه باعث تکان خوردن چسب اکستنشن نیز می‌ شود که روی مژه های حقیقی شما چسبیده است، زیرا مجبور هستید همه را بشویید و این چسب مژه کم کم شل می شود.

استفاده از خط چشم و ریمل دو مورد از ترفند های برداشتن اکستنشن مژه هستند که خیلی رایج نمی باشند اما اگر می خواهید اکستنشن مژه را ریموو کنید، حتما باید هر روز ریمل بزنید. اکثر ریمل ها در خودشان مواد چسبنده، وکس و روغن دارند. تقریباً بعد از یک هفته استفاده باعث شل شدن چسب مژه می‌ شوند و فرایند برداشتن اکستنشن را سرعت می بخشند؛ به شرطی که شب ها با روغن مخصوص، ریمل مژه های خود را پاک کنید.

استفاده از روغن کرچک

اگر از برداشتن مژه ها ناامید شده اید، می توانید از روغن کرچک استفاده کنید و آن را شب تا صبح روی مژه های خود قرار دهید تا چسب را در خودش حل کند. روغن ها چسب اکستنشن مژه را شل می کنند و در نتیجه می ‌توانید از روغن های معدنی، روغن سبزیجات، روغن نارگیل، روغن کانولا و روغن کرچک استفاده کنید.

بعد از اینکه کل میکاپ چشم خود را پاک کردید؛ یک لایه روغن کرچک به مژه های تان بزنید و سپس مژه ها را در روتین روزانه خود با براش مخصوص شانه کنید. همچنین می‌توانید با یک پنبه، مقداری روغن را به نوک مژه و روی چسب مژه ها بزنید. فقط مراقب باشید که روغن داخل چشم تان نریزد. اگر روغن وارد چشم شد، حتماً و سریعا با آب شستشو دهید. روغن کرچک خطری ندارد اما بهتر است که از قبل، کمی از آن را روی پوست تان تست کنید.

ریمو کاشت مژه با روغن کرچک

رفتار ملایم

هنگامی که اکستنشن ها ریختند، باید با مژه های طبیعی خود مخصوصاً هنگام آرایش کردن یا پاک کردن آرایش کاملا ملایم رفتار کنید. بیش از حد به مژه‌ ها یا ناحیه چشم فشار وارد نکنید. آن ها را خیلی سفت نمالید.

سعی کنید مژه ‌ها را تقویت کنید. حتماً از سرم مژه برای تغذیه آن ها استفاده کنید و سعی کنید مژه های طبیعی خود را بلندتر و پرپشت تر کنید.

 • انجام این راهکار ها به شما کمک می کند تا هر وقت زمان مراجعه کردن به سالن آرایشی را نداشتید، خودتان با کمترین آسیب، مژه های کاشت شده را ریموو کنید و اجازه دهید مژه های خودتان مانند قبل شروع به رشد کنند.

ریمو کاشت مژه در منزل بدون عوارض است؟

شاید ناامید شده باشید که بتوانید همه مژه های باقیمانده اکستنشن شده را به یکباره بردارید اما انجام این کار توسط خودتان غیر ممکن هم نیست. آخرین کاری که باید انجام دهید، این است که یک عدد موچین بردارید، زیرا مژه هایی که در مراحل اولیه رشد هستند، ممکن است همراه با اکستنشن جدا شوند و مدت زمان طولانی طول می‌ کشد تا دوباره آن ها رشد کند و همین باعث می‌ شود که بین مژه‌ های شما فضاهای خالی ایجاد گردد.

البته ریمو کردن مژه خیلی راحت در منزل به نظر نمی رسد اما اگر مراحلی را که ذکر کرده ایم را به ترتیب و با دقت انجام دهید. همچنین از محصولاتی استفاده کنید که سرعت فرآیند آن را افزایش دهد. امکان ریموو کاشت مژه افزایش می یابد. در غیر این صورت باید چند روز یا چند هفته صبر کنید تا مژه ها به طور کامل برداشته شوند.

راهکارهای زیر به طور خلاصه نشان می دهد که برای ریموو اکستنشن مژه، باید اقداماتی را به صورت روزانه به انجام برسانید:

 • آرایش خود را پاک کنید.
 • صورت خود را بشویید.
 • برای شل کردن چسب اکستنشن مژه از بخور استفاده کنید. حتماً داخل یک کاسه، آب داغی که از آن بخار بیرون می آید، بریزید. سپس صورت خود را روی آن بگیرید.
 • یک عدد حوله روی سر خود بیندازید تا رطوبت بیرون نرود.
 • به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در این حالت بمانید. این بخار باعث شل شدن چسب اکستنشن مژه می شود.
 • سپس یک عدد پنبه یا پد آرایشی یا اسفنج آرایشی را به روغن زیتون یا نارگیل آغشته کرده و به آرامی روی پلک بالا یا پایین بزنید. مراقب باشید که روغن داخل چشم نریزد. این کار باعث می‌ شود که اکستنشن لیز بخورد و از چشم شما بیرون بیاید.
 • هنگام صبح هم صورت خود را مثل همیشه بشویید. از فرچه مژه استفاده کنید و مژه های خود را مثل حالت طبیعی شانه بزنید، متوجه خواهید شد که در این شانه زدن تعداد زیادی از اکستنشن ها پایین می ریزند یا به فرچه می چسبند. اگر نیاز بود، تا شب این کار را تکرار کنید.

روش صحیح ریموو کردن کاشت مژه

اگر فکر می کنید شکل مژه های کاشته شده تان بد شده است ، و یا شاید بیشتر مژه هایتان افتاده باشد و تعداد کمی از مژه هایتان باقی مانده است. پیشنهاد ما مراجعه به یک سالن حرفه ای و کمک از یک اکستنشن کار حرفه ای برای حذف ریمو مژه های کاشت شده است.

برای ریمو کاشت مژه به یک سالن مناسب و حرفه ای مراجعه کنید زیرا چسب های مژه دارای cyano acrylate است و محکم هستند. بنابراین اگر توسط افراد بی تجربه و مبتدی اقدام به حذف کاشت مژه کنید آسیب های جبران ناپذیری را به مژه هایتان وارد می کنید.

منبع : IPSY

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments