اکستنشن مژه شاخص

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه چیست؟

اکستنشن مژه یا کاشت موقت مژه از روش های مرسومی به شمار می آید که در بسیاری از آریشگاه مورد استفاده قرار می گیرد و به کمک آن می توان از این روش برای افزایش حجم مژه ها و هچنین زیباتر شدن چشم ها بهره مند شد. کاشت مژه یکی از بهترین روش های زیباتر شدن است. چشم و مژه ها در زیبایی چهره تأثیر فوق العاده ای دارند. بهترین کاربرد کاشت مژه، برای کسانی است که بر اثر سانحه و بیماری مژه هایشان را از دست داده اند.

اکستنشن مژه
از آنجایی که در حال حاضر دردوره های آموزش آرایشگری مباحث آموزش آرایش صورت و آموزش آرایش عروس از مباحث روز و مطرح می باشد در این مقاله قصد قرار داریم به ارائه مطالب مفیدی در این خصوص بپردازیم :

معرفی اکستنشن مژه

اکستنشن مژه کاشت موقت مژه است. در این روش مژه های مصنوعی به صورت تک تک و با استفاده از چسب های که عموما به رنگ بی رنگ با مشکی هستند، به مژه های شخص متصل می شوند. در این روش برای هر چشم در حدود 40 تا 60 مژه مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین فرد می تواند با توجه به سلیقه خود طول و رنگ مژه خود را انتخاب نماید. معمولا جنس مژه های که برای اکستنشن مژه مورد استفاده قرار می گیرند، از موی انسان، حیوانات، فیبرهای مصنوعی و ابریشمی خواهد بود که در این بین بهتر از موی حیوانات بهره گرفته نشود.

اکستنشن مژه

تفاوت اکستنشن مژه با والیوم

اکستنشن کلاسیک به صورت تار به تار در مژه ها قرار می گیرد اما اکستنشن والیوم اول دسته های 3 تایی از تارهای مژه درست می شود سپس در مژه ها قرار می گیرد. همچنین جنس تارهای مژه در کلاسیک ساده و کلفت است اما جنس تارهای مژه والیوم نازک و مخملی و طبیعی تر است.

انواع کاشت مژه

امروزه خیلی از خانم ها برای داشتن صورت زیبا و همیشه آراسته، از مژه های مصنوعی یا کاشت مژه استفاده می کنند. قطعا مژه مصنوعی دوام بسیار کمتری دارد و جلوه طبیعی هم ندارد اما کاشت و اکستنشن هم دوام بیشتری دارد هم جلوه طبیعی تری می دهد که در بعضی موارد از کارهای آرایشگران ماهر حتی قابل تشخیص نمی باشد.

اکستنشن مژه تفاوت

کاشت مژه به 2 صورت انجام می شود.

تفاوت اکستنشن موقت مژه و کاشت مژه دائم موقت مژه

تفاوت کاشت دائم و موقت مژه عبارتند از:

 • جنس مژه: مژه هایی که برای اکستنشن مژه به کار می رود از جنس موی انسان و تارهای ابریشمی است. در کاشت دائم مژه به علت حساسیت روش کاشت، از تار مژه های مرغوب استفاده می شود. کاشت دائم نسبت به کاشت موقت طبیعی تر جلوه می کند.
 • ضخامت مژه: در روش اکستنشن رنگ و ضخامت مژه ها نیز تغییر می کند.
 • ماندگاری: ماندگاری روش اکستنشن از کاشت دائم بسیار کمتر است.
 • رشد مژه: در کاشت دائم، مژه ها به طور طبیعی رشد می کنند.

اکستنشن مژه

چسب مورد استفاده برای کاشت موقت مژه

اکستنشن مژه انواع
چسبی که برای کاشت مژه استفاده می شود برای چشم ها و مژه ها (اگر به چسب حساسیت نداشته باشید و چسب تاریخ گذشته نباشد) بی ضرر است. در حین کاشت مژه، چشم ها کاملاً بسته است و خطر ورود چسب به داخل چشم ها وجود ندارد. قبل از انجام کاشت مژه بهتر است ابتدا 2 عدد مژه را کاشت کنید، پس از گذشت دو روز اگر چشم هایتان به چسب و جنس مژه ها حساسیت نداشت کاشت مژه را به صورت کامل انجام دهید.

دوام اکستنشن مژه

نکته قابل توجه در رابطه با اکستنشن مژه آن است که به سبب آنکه به منظور استفاده از این روش از چسب استفاده می شود، دوام آن بسیار کم تر از روش کاشت مژه به صورت دائم خواهد بود. ماندگاری این روش با توجه به چسبی که برای چسباندن مژه استفاده می شود 2 الی 6 هفته است.

البته ماندگاری کاشت مژه به مراقبت و کاشت خوب، بستگی دارد. با توجه به رشد مژه ها هر دو هفته یک‌ بار می بایست کاشت مژه را ترمیم کنید. به سبب آنکه این روش در مدت زمان کوتاهی و بدون درد و بیهوشی انجام می پذیرد، نسبت به روش دائمی از محبوبیت قابل ملاحظه ای نیز برخوردار می باشد.

اکستنشن مژه معرفی

هزینه اکستنشن مژه

هزینه اکستنشن مژه برای همه یکسان نیست چرا که وضعیت مژه های افراد مختلف با یکدیگر متفاوت هستند و مواد مصرفی برای هر فرد با توجه به وضعیت مژه هایشان متفاوت خواهد بود. به طور کلی هزینه کاشت موقف به موارد زیر مرتبط خواهد بود:
اکستنشن مژه

 • جنس تار مژه
 • تعداد مژه ی به کار رفته
 • نوع و میزان چسب به کار رفته
 • مراکز انجام کار

البته اکستنشن مژه هر از چند هفته نیاز به شارژ مجدد و ترمیم دارد و هرچنداین هزینه از زمان کاشت کمتر بود چرا که مواد مصرفی در جلسات ترمیم به مقدار کمتری خواهد بود . اما با این حال یک مبلغ ماهانه برای ترمیم بایستی در نظر گرفته شود که حداقل بین 30 تا 50 درصد هزینه کاشت اول خواهد بود.

آموزش اکستنشن مژه (کاشت موقت مژه)

مراحل کاشت مژه به شرح زیر خواهد بود.

 • ابتدا مژه های خود را خوب بشویید و شانه کنید. مژه ها باید از چربی و گردوغبار تمیز شوند تا چسب مژه خوب بچسبد.
 • چسب مژه مخصوص را روی فویل آلمینیومی بریزید تا راحت تر استفاده کنید.
 • مژه های کوتاه را برای قسمت داخلی چشم و سایز متوسط برای قسمت میانی و مژه های بلند برای گوشه خارجی چشم استفاده کنید.
 • مژه های متناسب با ناحیه چشم را با موچین بردارید، به چسب آغشته کنید و 30 ثانیه صبر کنید تا چسب کم رنگ شود.
 • مژه های مصنوعی را با دقت از گوشه داخلی چشم شروع کنید به مژه های چشم بچسبانید. دقت کنید مژه‌ها به پلک و پوست چشم نچسبند. دقیقاً مژه های مصنوعی را روی مژه های خودتان قرار دهید.
 • پس از چسباندن همه مژه ها و خشک شدن چسب شان، مژه ها را به آرامی شانه کنید.
 • برای هر چشم 15 الی 30 مژه مصنوعی می توانید استفاده کنید.

اکستنشن مژه آموزش

نکات قابل توجه پس از اکستنشن مژه

با توجه به حساس بودن ناحیه ی اکستنشن مژه، این کار می بایست توسط افراد مجرب باتجربه ای که مجوز این کار را دارند، در مکان های بهداشتی انجام شود. برای ماندگاری بیشتر اکستنشن مژه مراقبت هایی را می بایست انجام دهید. مراقبت های بعد از کاشت مژه عبارتند از:

اکستنشن مژه

 • پس از انجام کاشت مژه 24 ساعت از شستن چشم ها و مژه ها خودداری کنید.
 • روی صورت نخوابید و چشم هایتان را با دست، دستمال یا حوله نمالید.
 • پس از انجام کاشت مژه از ریمل، فرمژه و مداد استفاده نکنید.
 • از مواد آرایشی چرب برای آرایش چشم هایتان استفاده نکنید.
 • چشم هایتان را با شامپوی بچه به آرامی بشویید.
 • پس از انجام کاشت مژه از روغن های طبیعی و پمادهای تقویت مژه استفاده نکنید.
 • برای برداشتن کاشت مژه ها از آرایشگر متخصص استفاده کنید.
 • پس از انجام کاشت مژه از سونای بخار و استخر استفاده نکنید.

به عنوان یک نکته اثرگذار باید نکات مهم نگهداری از اکستنشن مژه را بدانید. پیشنهاد میکنیم زمان اندکی را صرف کنید و مقاله نکات مهم نگهداری از اکستنشن مژه را مطالعه کنید.

عوارض اکستنشن مژه

اکستنشن مژه اگر توسط افراد ماهر انجام نشود، عوارض خطرناکی را در پی خواهد داشت. در صورت مشاهده موارد ذکر شده سریع تر مژه های کاشت شده را حذف کرده و به پزشک مراجعه کنید.

 • چسبیدگی مژه های بالا و پایین به هم
 • قرمزی و پرخونی داخل چشم ها
 • خارش ناحیه پلک چشم
 • عفونت و درد چشم ها
 • ایجاد گل مژه چشم

اکستنشن مژه موقت

برداشت کاشت مژه

اگر پس از کاشت مژه به هر دلیلی دچار تردید شدید، می توانید به سالنی که برایتان کاشت مژه را انجام داده مراجعه کنید و با استفاده از محلول حذف کننده مژه هایتان را بردارید. برداشت مژه های کاشته شده کار تخصصی بوده و بهتر است آرایشگر متخصص این کار را انجام دهد.
“هرگز به مژه های پایینی مژه مصنوعی نچسبانید. مژه های پایین چشم را در حین کار به وازلین آغشته کنید.”

اکستنشن مژه

تقویت طبیعی مژه

اگر چشم های حساسی دارید و بنا به دلایلی قادر نیستید از زیبایی کاشت مژه بهره‌مند شوید، مژه های طبیعی خود را تقویت کنید و از زیبایی ان ها بهره‌مند شوید.

 • پاک کردن آرایش چشم قبل از خواب
 • شانه کردن مژه ها با برس مخصوص مژه
 • استفاده از گروه غذایی پروتئین دار مانند ماهی، تخم مرغ، پنیر، گوشت و …
 • ماساژ مژه ها با روغن های طبیعی مانند روغن زیتون

مژه طبیعی

اشتراک گذاری
Notify of
11 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

سلام. لطفا درمورد ریمل چشم هم مطالب آموزشی بذارید. ممنونم بابت سایت خوبتون

اوقات به کام
ببخشید اگه بلافاصله بعد از اکستنشن مژه متوجه شیم که خوشمون نمیاد، میتونیم همون لحظه ریموو کنیم یا نه حداقل باید چند روز ازش بگذره؟؟؟

با سلام . بهتره به خاطر اینکه فشاری به چشمانتان نیاید حداقل یک روز فاصله بدهید سپس ریموو کنید . اما بله میتوان هم لحظه هم ریموو کرد و اینکه در صورت ترمیم نکردن نهایتا تا 2 ماه نیز خود مژه ها خواهند ریخت .

سلام روز خوش
برای حالت دار و فر کردن مژه بایثد از لیفت استفاده شه یا لمینت؟
ممکنه باعث ریزش و آسیب به مژه شه ؟؟

لیفت به معنای کشیدگی و بلند کردن و لمینت به معنی روکش کردن و فیکس کردن است. این دو روش مکمل با یکدیگر جهت بلند کردن و حالت دار کردن مژه کاربرد دارند. لیفت و لمینت چون از مواد گیاهی استفاده میکنند آسیبی به مژه نخواهند رساند و ضرر بسیار کمتری نسبت به لوازم آرایش و اکستنشن مژه خواهند داشت

آیا ممکنه مژه های آدم بریزه بعد از اکستنشن مژه؟

در حالت عادی اکستنشن مژه زمانی که انجام می شود نهایتا بین 3 تا 6 هفته مژه های کاشته شده می ریزد و ممکن است در این حین مژه های شما هم با آن بیوفتد که طبیعی هست هر روز یک تعداد مژه از چشمان ما می ریزد و تعداد جدیدی رشد میکند. پس جای نگرانی ندارد و مژه های شما پس از ریموو اکستنشن مژه یا ریختن پس از 3 تا 6 هفته باید همان تعداد و حجم قبل از اکستنشن مژه را داشته باشد. اما اگر تعداد بیشتری از مژه ها ریزش پیدا کرد ممکن است مشکل از… مطالعه کنید »

فرق اکستنشن کلاسیک با والیوم چیه؟

اکستنشن کلاسیک به صورت تار به تار در مژه ها قرار می گیرد اما اکستنشن والیوم اول دسته های 3 تایی از تارهای مژه درست می شود سپس در مژه ها قرار می گیرد. همچنین جنس تارهای مژه در کلاسیک ساده و کلفت است اما جنس تارهای مژه والیوم نازک و مخملی و طبیعی تر است

سلا و خسته نباشید به شما.
سوال من اینه که یادگیری یا اموزش اکستنشن مژه، چند جلسه زمان میبره؟
و عرفا دورههای اموزشی اکستنشن مژه چقدر هزینه داره؟
میشه رو درامدش برای شغل اول حساب باز کرد؟

با سلام آموزش اکستنشن مژه در 3 تا 4 جلسه انجام میشه و پس از آن جلسات تمرین تا زمان یادگیری و تسلط شما ادامه خواهد داشت. آموزش با مدل حقیقی و در انواع محتلف مدل انجام میشه. آموزش اکستنشن مژه به صورت خصوصی و یک نفر تا 3 نفر است. هزینه آموزش اکستنشن مژه طبق تعرفه سال 98 1.500.000 تومان است. برای اطلاعات بیشتر به لینک ثبت نام دوره آموزش اکستنشن مژه بروید. یا با شماره 09376893158 تماس بگیرید