لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

اکستنشن مژه یا کاشت مژه چیست؟

از آنجایی که در حال حاضر در دوره های آموزش آرایشگری مباحث آموزش اکستنشن مژه و آموزش لیفت و لمینت مژه از مباحث روز و مطرح می باشد در مقاله “اکستنشن مژه” قصد داریم به ارائه مطالب مفیدی در این خصوص بپردازیم :

اکستنشن مژه چیست؟

اکستنشن مژه از روش های مرسومی به شمار می آید که در بسیاری از آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد و به کمک آن می توان از این روش برای افزایش حجم مژه ها و هچنین زیباتر شدن چشم ها بهره مند شد. اکستنشن مژه یکی از بهترین روش های زیباتر شدن است. چشم و مژه ها در زیبایی چهره تأثیر فوق العاده ای دارند. بهترین کاربرد کاشت موقت مژه ، برای کسانی است که بر اثر سانحه و بیماری مژه هایشان را از دست داده اند.

در روش اکستنشن مژه، مژه های مصنوعی به صورت تک تک و با استفاده از چسب هایی که عموما بی رنگ یا مشکی هستند، به مژه های شخص متصل می شوند. در این روش برای هر چشم در حدود 40 تا 60 مژه مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین فرد می تواند با توجه به سلیقه خود طول و رنگ مژه خود را انتخاب نماید. معمولا جنس مژه های که برای اکستنشن مژه مورد استفاده قرار می گیرند، از موی انسان، حیوانات، فیبرهای مصنوعی و ابریشمی خواهد بود که در این بین بهتر از موی حیوانات بهره گرفته نشود.

اکستنشن مژه

 

تفاوت اکستنشن مژه با والیوم

اکستنشن کلاسیک به صورت تار به تار در مژه ها قرار می گیرد اما اکستنشن والیوم اول دسته های 3 تایی از تارهای مژه درست می شود سپس در مژه ها قرار می گیرد. همچنین جنس تارهای مژه در کلاسیک ساده و کلفت است اما جنس تارهای مژه والیوم نازک و مخملی و طبیعی تر است.

انواع کاشت مژه

امروزه خیلی از خانم ها برای داشتن صورت زیبا و همیشه آراسته، از مژه های مصنوعی یا کاشت مژه استفاده می کنند. قطعا مژه مصنوعی دوام بسیار کمتری دارد و جلوه طبیعی هم ندارد اما کاشت و اکستنشن هم دوام بیشتری دارد هم جلوه طبیعی تری می دهد که در بعضی موارد از کارهای آرایشگران ماهر حتی قابل تشخیص نمی باشد.

کاشت مژه به 2 صورت انجام می شود.

 • کاشت مژه دائم
 • اکستنشن مژه

مطلب پیشنهادی: انواع کاشت مژه

تفاوت اکستنشن مژه و کاشت مژه دائم

تفاوت کاشت دائم و اکستنشن مژه عبارتند از:

 • جنس مژه: مژه هایی که برای اکستنشن مژه به کار می رود از جنس موی انسان و تارهای ابریشمی است. در کاشت دائم مژه به علت حساسیت روش کاشت، از تار مژه های مرغوب استفاده می شود. کاشت دائم نسبت به کاشت موقت طبیعی تر جلوه می کند.
 • ضخامت مژه: در روش اکستنشن رنگ و ضخامت مژه ها نیز تغییر می کند.
 • ماندگاری: ماندگاری روش اکستنشن از کاشت دائم بسیار کمتر است.
 • رشد مژه: در کاشت دائم، مژه ها به طور طبیعی رشد می کنند.

نصب اکستنشن مژه

چسب مورد استفاده برای اکستنشن مژه

چسبی که برای اکستنشن مژه استفاده می شود برای چشم ها و مژه ها (اگر به چسب حساسیت نداشته باشید و چسب تاریخ گذشته نباشد) بی ضرر است. در حین اکستنشن مژه، چشم ها کاملاً بسته است و خطر ورود چسب به داخل چشم ها وجود ندارد. قبل از انجام اکستنشن مژه بهتر است ابتدا 2 عدد مژه را کاشت کنید، پس از گذشت دو روز اگر چشم هایتان به چسب و جنس مژه ها حساسیت نداشت اکستنشن را به صورت کامل انجام دهید.

مقاله پیشنهادی : بن مژه چیست

دوام اکستنشن مژه

نکته قابل توجه در رابطه با اکستنشن مژه آن است که به سبب آنکه به منظور استفاده از این روش از چسب استفاده می شود، دوام آن بسیار کم تر از روش کاشت مژه دائم خواهد بود. ماندگاری این روش با توجه به چسبی که برای چسباندن مژه استفاده می شود 2 الی 6 هفته است.

البته ماندگاری اکستنشن مژه به مراقبت و کاشت خوب، بستگی دارد. با توجه به رشد مژه ها هر دو هفته یک‌ بار می بایست اکستنشن مژه را ترمیم کنید. به سبب آنکه این روش در مدت زمان کوتاهی و بدون درد و بیهوشی انجام می پذیرد، نسبت به روش دائمی از محبوبیت قابل ملاحظه ای نیز برخوردار می باشد.

انجام اکستنشن مژه

هزینه اکستنشن مژه

هزینه اکستنشن مژه برای همه یکسان نیست چرا که وضعیت مژه های افراد مختلف با یکدیگر متفاوت هستند و مواد مصرفی برای هر فرد با توجه به وضعیت مژه هایشان متفاوت خواهد بود. به طور کلی هزینه کاشت موقف به موارد زیر مرتبط خواهد بود:

 • جنس تار مژه
 • تعداد مژه ی به کار رفته
 • نوع و میزان چسب به کار رفته
 • مراکز انجام کار

البته اکستنشن مژه هر از چند هفته نیاز به شارژ مجدد و ترمیم دارد و هرچنداین هزینه از زمان کاشت کمتر بود چرا که مواد مصرفی در جلسات ترمیم به مقدار کمتری خواهد بود . اما با این حال یک مبلغ ماهانه برای ترمیم بایستی در نظر گرفته شود که حداقل بین 30 تا 50 درصد هزینه کاشت اول خواهد بود.

نکات قابل توجه پس از اکستنشن مژه

با توجه به حساس بودن ناحیه ی اکستنشن مژه، این کار می بایست توسط افراد مجرب باتجربه ای که مجوز این کار را دارند، در مکان های بهداشتی انجام شود. برای ماندگاری بیشتر اکستنشن مژه مراقبت هایی را می بایست انجام دهید. مراقبت های بعد از کاشت مژه عبارتند از:

عوارض-اکستنشن-مژه

 • پس از انجام کاشت مژه 24 ساعت از شستن چشم ها و مژه ها خودداری کنید.
 • روی صورت نخوابید و چشم هایتان را با دست، دستمال یا حوله نمالید.
 • پس از انجام کاشت مژه از ریمل، فرمژه و مداد استفاده نکنید.
 • از مواد آرایشی چرب برای آرایش چشم هایتان استفاده نکنید.
 • چشم هایتان را با شامپوی بچه به آرامی بشویید.
 • پس از انجام کاشت مژه از روغن های طبیعی و پمادهای تقویت مژه استفاده نکنید.
 • برای برداشتن کاشت مژه ها از آرایشگر متخصص استفاده کنید.
 • پس از انجام کاشت مژه از سونای بخار و استخر استفاده نکنید.

به عنوان یک نکته اثرگذار باید نکات مهم نگهداری از اکستنشن مژه را بدانید. پیشنهاد می کنیم زمان اندکی را صرف کنید و مقاله نکات مهم مراقبت از اکستنشن مژه را مطالعه کنید.

عوارض اکستنشن مژه

اکستنشن مژه اگر توسط افراد ماهر انجام نشود، عوارض خطرناکی را در پی خواهد داشت. در صورت مشاهده موارد ذکر شده سریع تر مژه های کاشت شده را حذف کرده و به پزشک مراجعه کنید.

 • چسبیدگی مژه های بالا و پایین به هم
 • قرمزی و پرخونی داخل چشم ها
 • خارش ناحیه پلک چشم
 • عفونت و درد چشم ها
 • ایجاد گل مژه چشم

برداشت کاشت مژه

اگر پس از کاشت مژه به هر دلیلی دچار تردید شدید، می توانید به سالنی که برایتان کاشت مژه را انجام داده مراجعه کنید و با استفاده از محلول حذف کننده مژه هایتان را بردارید. برداشت مژه های کاشته شده کار تخصصی بوده و بهتر است آرایشگر متخصص این کار را انجام دهد.
“هرگز به مژه های پایینی مژه مصنوعی نچسبانید. مژه های پایین چشم را در حین کار به وازلین آغشته کنید.”

مطلب پیشنهادی: آموزش نحوه صحیح ریمو اکستنشن مژه

مراحل آموزش اکستنشن مژه

مرحله اول: انتخاب اکستنشن مناسب

 1. وضعیت مژه های طبیعی خود را بررسی کنید. اگر مژه های شما به طور طبیعی کوتاه و نازک هستند، مشخص است که مژه های ضخیم و بلند نمی تواند مدت زمان زیادی روی آن ها دوام بیاورد. در نتیجه به آن ها آسیب خواهد زد. قبل از انتخاب اکستنشن مناسب، مژه های خود را تست کنید. هر چقدر که مژه ها بلندتر و سالم تر باشند، قادر به تحمل وزن بیشتری هستند.
 • اگر قبلا هرگز از اکستنشن مژه استفاده نکرده بودید، بهتر است که تعدادی از آن را امتحان کنید تا ببینید که چگونه به نظر می رسند و آیا تحمل نگهداری از آنها را خواهید داشت یا خیر.
 • اگر باز هم خواستید مژه هایتان پر تر باشد، بعدا هم می توانید اکستنشن را اضافه کنید.
 1. نوع و طراحی که می خواهید را انتخاب کنید. سه نوع اکستنشن مصنوعی، ابریشمی و مینک وجود دارد.

*مینک گران ترین نوع است و مصنوعی ارزانترین آن می باشد. طول مژه معمولا از 6 تا 17 میلی متر است. اکستنشن ها همچنین ضخامت، رنگ و حالت های مختلفی دارند. پس قبل از انتخاب نوع مژه، باید ببینید که هدف شما چیست.

 • به طور مثال؛ اگر هدف شما ساخت ظاهری طبیعی می باشد، باید مژه هایی با سایز متوسط و با رنگ مشکی یا قهوه ی انتخاب کنید.
 • اگر دوست دارید که یک چهره خاص و منحصربه فرد داشته باشید و یا می خواهید برای جشن خاصی، آنها را داشته باشید، از مژه های ضخیم تر با رنگ های غیر از مشکی استفاده کنید.

ابزار نصب-اکستنشن-مژه

اگر این زیباسازی فقط برای یک بار است، بهتر است از اکستنشن استفاده نکنید. آرتیست میکاپ معروف دنیل ون می گوید: اکستنشن های مژه شبیه به آکریلیک ها هستند. اکستنشن ها ظاهر شما بشاش تر و سرحال تر نشان می دهند و دیگر نیازی به ریمل ندارد. اما مراقبت از آن ها سخت است.

 1. از اکستنشن هایی با طول مختلف استفاده کنید. زمانی که ضخامت و طول اکستنشن را انتخاب می کنید، باید مژه ای را انتخاب کنید که برای طول مژه های خودتان متناسب باشد. مژه هایی هستند که ظاهر طبیعی به چشم های شما می دهند. سه سایز در طیف طول مشترک مژه ها وجود دارند که دست شما را برای انتخاب باز می گذارد. کوتاه ترین مژه ها نیز می تواند قسمت های خالی مژه های شما را پر کند و ظاهر کلی چهره و چشم هایتان را بهبود ببخشد.
 2. یک کیت مژه خریداری کنید. اگر قرار است که خودتان اکستنشن را روی مژه ها قرار دهید، باید یک کیت مژه خریداری کنید. کیت مژه شامل سایزهای مختلف (معمولا کوتاه، متوسط و بلند) است و ابزارهای مختلفی برای نصب آن ها داخل کیت مثل موچین، چسب، ریموور چسب و براش مژه وجود دارد. اگر قبلا از اکستنشن استفاده نکردید، خرید کیت بسیار آسانتر خواهد بود.
 • هر کیت با دیگری متفاوت است. حتما باید دستوالعمل های روی آن را با دقت بخوانید.
 • حتما مواد تشکیل دهنده چسب را بررسی کنید. مطمئن شوید که در آن فرمالدهید به کار نرفته باشد.

 1. برای اولین بار بهتر است کمی تخصصی رفتار کنید. خط مژه شما و ناحیه اطراف آن بسیار حساس است. قرار دادن اکستنشن مژه توسط خودتان کمی با ریسک همراه است. زیرا ممکن است که چسب آن داخل چشم ریخته و آسیب بزند و یا مژه به خوبی نچسبد. اگر با انجام این کار احساس راحتی ندارید، حتما از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
 • بعد از اینکه توانستید یک بار این پروسه را خودتان انجام دهید، دفعه بعدی برایتان آسان تر خواهد شد.
 • سالن های مختلف را برای نصب اکستنشن مژه بررسی کنید. مطمئن شوید که این افراد معتبر هستند و مدرک تخصصی در این زمینه را دارا می باشند و در کل بهتر ست که این کار را پیش آن ها انجام دهید.

مرحله دوم: قرار دادن اکستنشن برای اولین بار

نصب-اکستنشن-مژه

 1. از دوستتان کمک بگیرید. اگر اولین بار است که می خواهید نصب اکستنشن مژه را انجام دهید، بهتر است که از یکی از دوستتان کمک بگیرید. پروسه نصب اکستنشن مژه کمی با ابزارهای متنوعی سر و کار دارد و بخش چسب زدن آن سخت است. هنگام چسباندن مژه نیز باید چشمان خود را کامل ببندید. انجام دادن این پروسه ها بسیار سخت خواهد بود.
 • این پروسه با کمک گرفتن از یک شخص دیگر سریع تر و آسان تر پیش خواهد رفت.
 • این روش همچنین برای شما بی­ خطر تر است. ریسک ریختن چسب داخل چشم و یا قراردادن غلط آن نیز پایین می آید.
 1. مژه های خودتان را آماده کنید. برای اینکه مژه هایتان به درستی بچسبد، مژه های طبیعی تان حتما باید تمیز و بدون هیچ بقایایی از آرایش باشد. مژه ها همچنین باید کاملا خشک باشند. اول از همه باید آرایش خود را با پد آرایشی پاک کنید و به آرامی روی چشمانتان را تمیز کنید. هرگونه رد آرایش را از روی مژه هایتان پاک کنید و سپس این قسمت را با آب ولرم بشویید.
 • قبل از اینکه نصب اکستنشن مژه را شروع کنید، اجازه دهید که مژه هایتان کاملا خشک شوند.
 • مژه های خط بالای پلکتان را با براش مخصوص شانه کنید تا آن ها را از یکدیگر جدا کرده و به آن ها لطافت و نرمی ببخشید. این براش کمی شبیه به فرچه ریمل است و باید در کیت اکستنشن وجود داشته باشد.
 1. قسمت زیر مژه های پایینتان را با یک پد سفید چسب دار بپوشانید. کیت اکستنشن باید شامل پد ژله ای یا نوار باشد تا مژه های پایین شما را پایین نگه دارد. این اقدام باعث می شود تا چسب روی پوست تان نریزد. این پد چسب دار همچنین باعث می شود تا وسعت دید شما هنگام کار گسترش پیدا کند و راحت تر با آن کار کنید. زمانی که پلک بسته باشد، مژه بالایی مقابل رنگ سفید قرار می گیرد و باعث می شود تا محلی که روی آن تمرکز دارید را بهتر ببینید.
 2. طول مژه ای که می خواهید را برای گوشه خارجی چشم خود انتخاب کنید. اکستنشن ها معمولا در گروه های 8 یا 9 تایی در دسترس هستند. زمانی که کار را از گوشه خارجی چشم خود شروع می کنید، اول باید بلندترین اکستنشن ها را استفاده کنید. قسمتی از مژه را اول بچسبانید که چسباندن آن برای شما راحت تر است و سپس ادامه مژه مصنوعی را گرفته و در جای خود قرار دهید.
 • باید به مقدار خیلی کمی از چسب استفاده کنید. اگر چسب زیاد بزنید، انتهای آن کثیف و آلوده خواهد شد.
 1. اکستنشن را اول به آرامی روی مژه های طبیعی خود قرار دهید. چشمان تان را ببندید و آن را روی نزدیک ترین جای مناسبی که می توانید، قرار دهید و سپس مژه مصنوعی را به آرامی روی خود بگذارید و آن را در نزدیک ترین بیس خط مژه بگذارید. چسب فقط باید مژه شما را لمس کند و تا 60 ثانیه وقت دارید که آن را جابجا کنید.
 • بعد از اینکه کار برای یک چشم را انجام دادید، آن را برای چشم دیگر هم تکرار کنید. همچنین می توانید دوباره به چشم قبلی برگردید تا از موقعیت مناسب آن مطمئن شوید.
 • چسب می تواند در صورت لمس پوست شما، حساسیت چشمی ایجاد کند. پس مطمئن شوید که چسب فقط با مژه هایتان در تماس است.

انتخاب اکستنشن مناسب

 1. از مژه هایی استفاده کنید که کمی از انتهای خط مژه خودتان بیرون بزنند. برای اندازه گیری مژه از خط داخلی چشم خود استفاده کنید. برای اینکه ظاهر چشم هایتان خیلی طبیعی به نظر برسد، بلندترین اکستنشن ها را در گوشه خارجی بزنید. حتی می توانید سه الی چهار نقطه بیشتر در نظر بگیرید. اکستنشن های شما نباید بیش از حد متراکم و نزدیک بهم باشند، زیرا قرار است بین مژه های تان را بپوشانند.
 • یا با استفاده از موچین تا جایی که دلخواهتان است، مژه ها را جابجا کنید. یادتان باشد که فقط 60 ثانیه برای انجام این کار فرصت دارید.
 1. اکستنشن با طول متوسط را بین اکستنشن های بلندتر قرار دهید. برای افزایش حجم مژه ها و حفظ ظاهر طبیعی آن ها باید یک اکستنشن طبیعی را بین انواع بلندتر آن ها قرار دهید. برای این کار مژه را از داخل امتحان کنید تا سایزها دستتان بیاید. این کار را برای یک چشم و بعد چشم دیگر خود انجام دهید. کمی مژه ها را عقب جلو کنید تا مناسب ترین قسمت را به دست آورید.
 • تا جایی که می توانید با موچین، مژه های مصنوعی را روی مژه های طبیعی خودتان هل دهید. این کار باعث می شود تا همه چیز سر جای خودش قرار بگیرد.
 • زمان بگذارید. نصب اکستنشن مژه هرگز نباید با سرعت انجام شود و نیاز به صبر دارد.
 1. اکستنشن های مدیوم یا متوسط را وسط مژه خود قرار دهید. اکنون که کار انتهای مژه های شما به اتمام رسیده است، باید همین پروسه را برای بخش میانی مژه نیز تکرار کنید. از اکستنشن های با طول متوسط استفاده کرده و سه الی 4 عدد از آن ها را روی مژه های خود بگذارید. این کار را برای ادامه مژه نیز انجام دهید.
 2. کوتاه ترین مژه ها را در ناحیه داخلی پلک قرار دهید. بعد از اینکه قسمت میانی مژه را کامل کردید، اکستشن های کوتاه را تا جایی که می توانید به داخل چشم نزدیک کنید. نصب قسمت های کوتاه سخت تر است، پس حداکثر تمرکز خود را برای این کار اختصاص دهید. سپس از کوتاه ترین اکستنشن ها استفاده کرده تا فضاهای خالی قسمت های میانی هر دو چشم را پر کنید.
 3. اجازه دهید که اکستنشن ها کامل تنظیم شوند. تا چند ساعت هیچ ریمل و یا آرایشی نداشته باشید. اگر برایتان مقدور است تا چند ساعت هرگز اکستنشن ها را لمس نکنید. برای آب زدن به آن ها حداقل باید 12 الی 24 ساعت صبر کرد. عمر اکستنشن ها بر اساس نوع و چگونگی قرار دادنشان روی مژه متفاوت است، اما بین دو الی هشت هفته می باشد.
 • اگر این مژه ها تخصصی کار گذاشته شوند، به اندازه یک دوره رشد مو دوام می آورند. البته این مدت زمان برای هرکس متفاوت است اما معمولا بین 6 تا 8 هفته خواهد بود.

چگونه اکستنشن مژه را قرار دهیم؟

بخش اول: تمرین قرار دادن مژه در محل مناسب

نصب اکستنشن مژه

 1. یک جفت پد ژله ای مخصوص نصب اکستنشن مژه بخرید: در چنین حالتی مشتری دراز می کشد و چشمانش را می بندد. پد را دقیقا زیر چشم او بگذارید و مژه های ردیف پایین را پوشش دهید.
 • اگر به توانایی خود اطمینان ندارید، می توانید روی یک مانکن تمرین کنید.
 • سپس پد را زیر پلک پایین او قرار دهید.
 1. یک مداد قرمز بردارید که روی پد سفید خودش را نشان دهد: همچنین می توانید از رنگ های دیگری مثل سبز، آبی یا حتی بنفش روشن نیز استفاده کنید. از رنگ مشکی استفاده نکنید، زیرا با مژه های طبیعی قاطی می شوند.
 2. امتداد مژه را در گوشه داخلی و خارجی با یک خط قرمز ادامه دهید: این خط ها را به مژه مشتری وصل کنید. برای شروع کار ابتدا روی یک برگ کاغذ آن را امتحان کنید، اول یک مژه نقاشی کرده و خط های قرمز را بکشید. طول خط ها مهم نیست، فقط باید بلندتر از مژه های مشتری باشد.
 • این کار قاب اصلی مژه است : در واقع این دو خط راهنمای شما برای ادامه کار خواهد بود.
 • ماژیک یا خودکارا را آرام روی پد بکشید.
 1. سپس یک خط عمودی از وسط بکشید: مرکز مژه مشتری را پیدا کرده و یک خط عمودی تا پایین پد بکشید. طول این خط نیز اهمیت زیادی ندارد. یک طرف این خط به قسمت داخلی چشم برمی گردد و قسمت دیگر خط به خارج چشم مربوط است.
 2. سپس فاصله بین خط ها را با خط های دیگر پر کنید. در سمت گوشه داخلی باید 3 خط و برای گوشه خارجی باید 4 خط قرار گرفته باشد. این خط ها باید صاف و زاویه دار باشند. باید زاویه طبیعی مژه های مشتری را دنبال کند. پهنای آنها نیز ممکن است متفاوت باشد.
 • پهن ترین بخش باید در وسط باشد.
 • باریک ترین خط باید در قسمت خارجی چشم باشد.
 • بخش متوسط یا مدیوم باید در گوشه داخلی چشم باشد.
 1. بین این خطوط، اعدادی را بر اساس طول مژه مشتری به میلی متر قرار دهید: اعداد را باید دقیقا داخل هر دو خط بنویسید. از گوشه داخلی شروع کرده و با گوشه خارجی کار را تمام کنید. قسمت ابتدا و انتها باید طول برابری داشته باشند و سپس هر ستون که به سمت وسط می روید، به هر عدد، یک اضافه کنید.
 • نمونه عددگزاری برای مژه ها باید این گونه باشد: 8, 9, 10, 11, 11, 10, و 9
 • یک نمونه دیگر بدین شرح است: 8, 9, 10, 11, 10, 9, 8

بخش دوم: تصحیح ظاهر مژه ها

نصب اکستنشن مژه

 1. هر مشتری منحصر بفرد است: نمی توان برای هر مشتری یک سایز یکسان در نظر گرفت. حالت های مختلف چشم نیازمند سایزهای متفاوتی هستند. به طور مثال؛ برای گربه ای کردن چشم، باید در گوشه خارجی چشم، مژه های بلندتر قرار دهید. البته همیشه هم استثنائاتی وجود دارند. پس همیشه باید خواسته های مشتری را نیز در نظر بگیرید.
 • البته مشتری همیشه درست نمی گوید، شاید درخواستی کند که برای چشمان او مناسب نباشد. در چنین مواردی باید برای او توضیح دهید.
 1. از روش های مختلف قرارگیری مژه ها استفاده کنید: زمانی که صحبت به طراحی مژه می رسد، نمی توان یک قانون ثابت و مشخص را در نظر گرفت. اکثر طراحی های مژه در قسمت میانی بلندتر هستند، گاهی اوقات نیز مجبور هستید که قسمت های خارجی را بلندتر کنید تا برای حالت چشمان مشتری مناسب تر باشد.

مثلا:

 • مژه های بلندتر را در گوشه های خارجی قرار دهید تا چشم گربه ای بسازید تا به بزرگ تر نشان دادن چشم شما نیز کمک کند.
 • اضافه کردن تارهای بلندتر مژه در میانه خط مژه نیز می تواند چشمان شما را بزرگ تر کرده و آنها را عروسکی کند.
 • ترکیبی از طول مژه های کوتاه تر و چشم گربه ای باعث می شود تا چشم ها کمی گردتر اما ظاهر طبیعی تری داشته باشند.
 1. از مژه هایی استفاده کنید که پهنای هرکدامشان متفاوت است: بعضی از مشتریان از مژه هایی در اکستنشن استفاده می کنند که سایز یکسانی دارند. بعضی از مشتریان نیز ترجیح می دهند که سایز مژه در هر قسمت متفاوت باشد. همه این ها بستگی به صلاح دید شما و سلیقه مشتری خواهد داشت.
 2. بین بعضی از قسمت ها باید مژه های بلندتر اضافه کنید: به جای اینکه فقط بخش ها را عددگزاری کنید، می توانید از عدد خود خط مژه ها استفاده کنید. می توانید بین هر بخش مژه های بلندتر قرار دهید. مثلا اگر الگوی قرار دادن مژه های شما 8، 9، 10،11، 10 است، می توانید الگو را این گونه تغییر دهید: 11، 12، 13 و 12 بین هر بخش.
 3. از مژه های بیش از حد بلند استفاده نکنید: اولین و آخرین قسمت مژه های دو گوشه چشم باید به طول مژه های طبیعی مشتری نزدیک باشند. مژه های کوتاه تر، باعث پرتر نشان دادن می شود. برای بیشتر افراد، طول 11 میلی متر، بلندترین طول مژه است اما بعضی از مشتریان نیز از طول 12 یا 13 هم استفاده می کنند؛ البته به شرطی که مژه های طبیعی خود مشتری بتواند این وزن را تحمل کند.

بخش سوم: قرار دادن مژه روی چشم

نصب اکستنشن مژه

در نهایت با دانستن تمام موارد ذکر شده می توانید نصب اکستنشن مژه را برای مشتری شروع کنید.

 1. از مشتری بخواهید که دراز بکشد و مژه های پایین او را با پد چسبی نگه دارید: صندلی را بخوابانید و مطمئن شوید که پوزیشن راحتی دارد تا در حین کار، تکان نخورد. چشمان او نیز باید بسته باشد.
 2. پد ژل ه­ای را زیر چشمان او قرار دهید: مطمئن شوید که پد چپ را زیر چشم چپ و پد راست را زیر چشم راست قرار داده اید.
 3. حال شروع به کشیدن خطوط قرمز طبق الگویی که بالاتر توضیح دادیم کنید: خودکار شما باید روان باشد تا دستتان نلرزد و یا بیش از حد مجبور به فشار دادن آن نباشید. می توانید از پدهایی استفاده کنید که خودشان الگو دارند اما شاید برای مشتری تان مناسب نباشند. پس در چنین حالتی، خودتان باید آن را تنظیم کنید.
 4. بخش اول را کامل کرده و از گوشه داخلی چشم شروع کنید: برای بیشتر افراد از مژه های 7 تا 8 میلی متری در این قسمت استفاده می شود. البته این عدد بستگی به مشتری و حالت خاص چشمان او و طول مژه هایش دارد. فعلا هیچ اکستنشنی را در دو مژه داخلی چشم مشتری قرار ندهید. این مژه ها بسیار ظریف هستند و ممکن است که مژه های طبیعی مشتری تحمل وزن آنها را نداشته باشد.
 5. اکنون که مرحله قبل را کامل کردید، به سراغ مرحله بعدی و درجه بندی بروید: اگر کار را با مژه های 7 میلی متری شروع کردید، می توانید جایگزین هایی بین 7 الی 8 میلی متر برای بخش های بلندتر داشته باشید. به این کار درجه بندی می گویند. سپس بخش های باقیمانده را با سایز 8 میلی متری پر کنید.
 6. حال کارتان را کامل کنید: همیشه مقدار کمی مژه از بخش قبلی را به شروع هر بخش اضافه کنید. نباید حتما از همان دو عدد یکسان با درجه بندی استفاده کنید. اگر بخش باریکی دارید، فقط به تعداد کمی مژه نیاز دارید. اگر بخش پهن تری دارید، باید تعداد بیشتری مژه داشته باشید.
  • اگر مژه ها را درجه بندی نکنید، نتیجه نهایی کار منظم نخواهد بود.

اگر میخواهید همیشه چشمانی زیبا بدون آرایش داشته باشید حتما مقاله تاثیر بن مژه در زیبایی چشم را بخوانید.

جزوه آموزش اکستنشن مژه

آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان تمامی مراحل نصب اکستنشن مژه را از خرید تا نصب و نگهداری کاشت مژه را در جزوه آموزشی اکستنشن مژه برای هنرجویان عزیز آماده کرده و آن را برای دانلود قرار داده است تا هنرجویان عزیز به راحتی و در هر زمان به آن دسترسی داشته باشند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
ریمو کاشت مژه در منزل تصویر شاخص
آموزش مراقبت و زیبایی مژه
آموزش ریموو کردن کاشت مژه در منزل

در این مقاله از آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان ترفند های ریمو کاشت مژه در منزل را که نظر برترین متخصصان در این زمینه است را به

اکستنشن مژه
آموزش مراقبت و زیبایی مژه
مراقبت از اکستنشن مژه

اصول مراقبت از اکستنشن مژه مراقبت از اکستنشن مژه به صورت گام به گام افزایش عمر مژه های اکستنشن شده معرفی برداشتن مژه های اکستنشن

کاشت-مژه-و-انواع-آن-
آموزش مراقبت و زیبایی مژه
کاشت مژه و انواع آن

کاشت مژه چیست؟ روش انجام کاشت مژه به چه صورت است؟ انواع کاشت مژه چه مواردی هستند؟ هزینه انجام کاشت مژه چه مقدار است؟ تفاوت

اشتراک گذاری
Notify of
11 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

سلام. لطفا درمورد ریمل چشم هم مطالب آموزشی بذارید. ممنونم بابت سایت خوبتون

اوقات به کام
ببخشید اگه بلافاصله بعد از اکستنشن مژه متوجه شیم که خوشمون نمیاد، میتونیم همون لحظه ریموو کنیم یا نه حداقل باید چند روز ازش بگذره؟؟؟

با سلام . بهتره به خاطر اینکه فشاری به چشمانتان نیاید حداقل یک روز فاصله بدهید سپس ریموو کنید . اما بله میتوان هم لحظه هم ریموو کرد و اینکه در صورت ترمیم نکردن نهایتا تا 2 ماه نیز خود مژه ها خواهند ریخت .

سلام روز خوش
برای حالت دار و فر کردن مژه بایثد از لیفت استفاده شه یا لمینت؟
ممکنه باعث ریزش و آسیب به مژه شه ؟؟

لیفت به معنای کشیدگی و بلند کردن و لمینت به معنی روکش کردن و فیکس کردن است. این دو روش مکمل با یکدیگر جهت بلند کردن و حالت دار کردن مژه کاربرد دارند. لیفت و لمینت چون از مواد گیاهی استفاده میکنند آسیبی به مژه نخواهند رساند و ضرر بسیار کمتری نسبت به لوازم آرایش و اکستنشن مژه خواهند داشت

آیا ممکنه مژه های آدم بریزه بعد از اکستنشن مژه؟

در حالت عادی اکستنشن مژه زمانی که انجام می شود نهایتا بین 3 تا 6 هفته مژه های کاشته شده می ریزد و ممکن است در این حین مژه های شما هم با آن بیوفتد که طبیعی هست هر روز یک تعداد مژه از چشمان ما می ریزد و تعداد جدیدی رشد میکند. پس جای نگرانی ندارد و مژه های شما پس از ریموو اکستنشن مژه یا ریختن پس از 3 تا 6 هفته باید همان تعداد و حجم قبل از اکستنشن مژه را داشته باشد. اما اگر تعداد بیشتری از مژه ها ریزش پیدا کرد ممکن است مشکل از… مطالعه کنید »

فرق اکستنشن کلاسیک با والیوم چیه؟

اکستنشن کلاسیک به صورت تار به تار در مژه ها قرار می گیرد اما اکستنشن والیوم اول دسته های 3 تایی از تارهای مژه درست می شود سپس در مژه ها قرار می گیرد. همچنین جنس تارهای مژه در کلاسیک ساده و کلفت است اما جنس تارهای مژه والیوم نازک و مخملی و طبیعی تر است

سلا و خسته نباشید به شما.
سوال من اینه که یادگیری یا اموزش اکستنشن مژه، چند جلسه زمان میبره؟
و عرفا دورههای اموزشی اکستنشن مژه چقدر هزینه داره؟
میشه رو درامدش برای شغل اول حساب باز کرد؟

با سلام آموزش اکستنشن مژه در 3 تا 4 جلسه انجام میشه و پس از آن جلسات تمرین تا زمان یادگیری و تسلط شما ادامه خواهد داشت. آموزش با مدل حقیقی و در انواع محتلف مدل انجام میشه. آموزش اکستنشن مژه به صورت خصوصی و یک نفر تا 3 نفر است. هزینه آموزش اکستنشن مژه طبق تعرفه سال 98 1.500.000 تومان است. برای اطلاعات بیشتر به لینک ثبت نام دوره آموزش اکستنشن مژه بروید. یا با شماره 09376893158 تماس بگیرید

نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.