لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

مدل های طراحی ناخن

 • طراحی ناخن چیست ؟
 • چگونه در خانه ناخن های خود را طراحی کنیم؟
 • انواع مدل های طراحی ناخن چیست ؟
 • دیزاین خطی ناخن چگونه است ؟

طراحی ناخن یکی از راه های زیباتر کردن دست و ناخن ها است. به جای استفاده از طرح های همیشگی برای ناخن های تان این بار تنوع ایجاد کرده و از طرح های مختلف برای طراحی ناخن هایتان استفاده کنید. طرح های متنوع و زیادی برای ناخن وجود دارند که می توانید با توجه به سلیقه خود بهترین را انتخاب کنید. طرح های گلدار، فرنچ، رنگ های خنثی، رنگ های جیغ یا… هر کدام برای موقعیت های خاصی مناسب اند. اما اگر می خواهید که ناخن هایتان بیش از همیشه توی چشم باشد، به خصوص در فصلی چون تابستان، ما مدل های زیبایی را به شما پیشنهاد می دهیم. در اینجا طرح هایی از زیباترین مدل های ناخن را برایتان آورده ایم تا از آن ها ایده بگیرید.

آموزشگاه آرایشگری زنانه هنرآموزان جزو برترین آموزشگاه هایی است که دوره های آموزش طراحی ناخن ، آموزش کاشت ناخن و آموزش مانیکور و پدیکور را برگزار می کند.

انواع مدل های طراحی ناخن

طراحی ناخن با فرنچ

فرنچ ناخن چیست؟ فرنچ مانیکور چیست؟ در حقیقت واژه فرنچ یعنی فرانسوی، به فرانسوی ها با زبان انگلیسی فرنچ می گویند، و فرنچ مانیکور به معنی آرایش ناخن فرانسوی است.

یکی از روش های طراحی ناخن ساده، فرنچ ناخن می باشد که جز ساده ترین و زیبا ترین طرح های ناخن است. در این روش نوک ناخن ها طراحی می شوند و رنگ شان متفاوت با رنگ پایه ناخن است. نوک ناخن می تواند بصورت منحنی یا مستطیلی باشد.

برای اینکه فرم نوک ناخن ها مرتب باشد می توان از روش های مختلفی استفاده نمود که ساده ترین روش استفاده از برچسب یا چسب زخم است. برچسب یا چسب زخم که بصورت هلالی یا مستطیلی است پایین قسمتی که قرار است فرنچ شود قرار می دهید و لاک مورد نظر را بزنید. فرنچ ناخن باعث زیبایی ناخن می شود. اگر هنوز ناخن هایتان به قدری بلند نشده اند که فرنچ بزنید، با کشیدن خطی روی ناخن اندازه صدف و سفیدی فرنچ را مشخص کنید.

در صورتیکه هر گونه سوال در رابطه با فرنچ ناخن برای شما پیش اومده، پیشنهاد می کنیم حتما مقاله فرنچ ناخن در خانه را مطالعه کنید.

طراحی ناخن با فرنچ

طراحی ماربل

در این روش از ترکیب چند رنگ برای طراحی استفاده نموده، ابتدا رنگ بیس مورد نظر را روی صدف ناخن زده سپس طراحی مورد نظر را روی ناخن انجام دهید.برای جذابیت بیشتر از نگین های تزئینی هم میتوانید استفاده کنید.

طراحی با چسب نواری

نیاز نیست که طراح ناخن باشید یا خط های خیلی صافی بکشید، از چسب نواری برای مشخص کردن خطوط استفاده کنید. بعد از زدن چسب ها لاک بزنید و حداقل یک ساعت برای خشک شدن کامل لاک صبر کنید تا رنگ ها مخلوط نشوند.

طراحی ناخن با خلال دندان

یک طراحی ناخن بسیار زیبا با استفاده از خلال دندان می توانید داشته باشید. طرح های متنوع و جذابی با استفاده از خلال دندان می توان ایجاد نمود و لزومی ندارد همه ناخن های طرح های یکسانی داشته باشد.

مقاله پیشنهادی : کاشت ناخن کوتاه

طراحی ناخن با براش

یکی از ساده ترین روش ها، طراحی با براش می باشد. برای ایجاد راه های نازک روی ناخن، از براش می توانید استفاده کنید. زمانی که رنگ پایه خشک شد براش را آغشته به لاک کرده و به صورت افقی روی ناخن بکشید. تا خشک شدن کامل لاک اول از زدن رنگ بعدی پرهیز کنید.

طراحی بصورت آبرنگی

برای طراحی آبرنگی باید براش را آغشته به لاک کنید و روی لاک بپاچید این کار را با رنگ لاک های مختلف می توانید انجام دهید.

طراحی ناخن

طراحی با نخ

زمانی که لاک خشک شد از کات استفاده کرده و نخ را روی آن به شکل دلخواه قرار دهید، وقتی خشک شد تاپ کات روی آن بزنید تا نخ سر جای خود باقی بماند. با رنگ های مختلف نخ به این طرح جلوه ای زیبا بدهید. به همین راحتی می توانید یک طراحی با نخ انجام دهید.

طراحی با تور

یکی از روش های طراحی ناخن استفاده از تور می باشد. با گذاشتن تور روی ناخن و زدن برق ناخن روی آن طرح جذابی ایجاد می شود. کاری ساده اما به نظر پیچیده!

طراحی-ناخن-با-نخ-و-تور

آموزش طراحی ناخن ساده در منزل

امروزه زیبایی ناخن ها از اهمیت بالایی برخوردار است، خانم ها به دنبال تنوع در فرم و زیبایی ناخن هستند. روش های مختلفی برای طراحی ناخن ساده وجود دارد، که در این بخش به آموزش روش های مختلف طراحی پرداخته شده است.

[ghaleb][img][textlink][/textlink] [/ghaleb]

طراحی ناخن ساده با آب و لاک

یکی از روش های طراحی ناخن ساده استفاده از آب و لاک برای طراحی می باشد، که در این قسمت توضیحات لازم ارائه شده است.

 • در این روش ابتدا از لاک براق بر روی ناخن ها استفاده کنید و اطراف ناخن را با دستمال مرطوب، مرطوب کنید که اگر لاک اضافی در اطراف ناخن پخش شد به راحتی پاک شود.
 • در مرحله بعد یک ظرف آب آماده نموده و یک قطره از لاک انتخابی در آن بچکانید، اجازه دهید تا لاک در سطح آب پخش شود سپس یک قطره لاک با رنگی دیگر وسط آب و روی لایه قبلی بچکانید، این روند را با چند رنگ مختلف لاک می توانید انجام دهید.
 • در این مرحله با استفاده از یک خلال دندان الگوی مورد نظر را روی سطح آب کشیده، سپس سطح ناخن را روی الگو قرار داده  و انگشت را داخل آب فرو برده و در نهابت طرح مورد نظر بر روی ناخن قرار گرفته است. اطراف ناخن ها را می توانی با پد لاک پاک کن تمیز کنید.

طراحی زیگزاگی

یکی دیگر ازروش های طراحی ناخن ساده استفاده از طراحی زیگزاگی می باشد که روش انجام کار ارائه بصورت زیر می باشد.

 • در این بخش به آموزش یکی از روش های طراحی ناخن یعنی طرح زیگزاگی می پردازیم، ابتدا از یک رنگ روشن برای زمینه لاک استفاده کنید، سپس با یک رنگ تیره تر از رنگ زمینه بصورت هفت و هشتی بر روی ناخن ها لاک بزنید، این روند را برای چند رنگ مختلف با فاصله از طرح قبلی  انجام دهید.

طراحی ناخن

طراحی ناخن مرمری

یکی از زیباترین روش های طراحی ناخن بصورت سنگ مرمر می باشد که مراحل انجام کار بصورت زیر می باشد.

وسایل مورد نیاز:

 • لاک ناخن سفید، لاک ناخن مشکی، الکل، لاک‌ پاک کن، پنبه، یک کاسه آب

روش کار:

 • ناخن‌های خود را به رنگ سفید لاک بزنید.
 • لاک سیاه (یا رنگ های دیگر) را درون کاسه آب بریزید. کاسه را تکان دهید تا لاک در سطح آب پخش شود.
 • کمی الکل درون کاسه آب و لاک اسپری کنید.
 • این کار باعث جدا شدن بافت لاک در آب می‌شود.
 • انگشتان خود را درون این ترکیب فرو کنید تا لاک روی ناخن‌ها بچسبد.
 • اطراف ناخن‌ها را با لاک‌ پاک‌کن تمیز کنید.
 • یک لایه تاپ کات یا برق ناخن روی لاک بزنید تا ثابت شود.

طراحی-نان-سنگ-مرمر

طراحی ناخن مرمری به رنگ سبز

طراحی ناخن مرمری به رنگ سبز یکی دیگر از روش های طراحی ناخن می باشد که وسایل و روش کار در این قسمت ارائه شده است.

وسایل مورد نیاز:

 • یک کاسه آب، لاک ( سبز تیره – کرم – سفید – طلایی)، خلال دندان، نوار چسب، پنبه، پد لاک‌ پاک‌ کن

روش کار:

 • لاک کرم را روی ناخن بزنید.
 • زیر ناخن‌ها را با چسب بپوشانید تا کثیف‌کاری نشود.
 • همه لاک‌ها را به ترتیب درون کاسه آب بریزید.
 • با کمک خلال دندان روی لاک‌های درون آب ۴ خط به سمت داخل و خارج بکشید.
 • وقتی طرح مورد نظرتان درست شد، ناخن‌های خود را درون لاک فرو ببرید.
 • طرح باید روی ناخن شما بچسبد.
 • با استفاده از لاک‌ پاک‌کن اطراف ناخن‌ها را تمیز کنید.
 • یک لایه تاپ‌کات یا برق‌ناخن بزنید.

طراحی با پیگمنت رنگی

به طور کلی مواد رنگی به دو دسته رنگ‌ها و رنگدانه‌ها که نام دیگر گروه دوم پیگمنت‌ها هستند، تقسیم می‌شوند. پیگمنت ‌ها فقط سطح اجسام را رنگی کرده و در آب حل نمی ‌شوند زیرا بافت بسیار ریزی داشته و جامد هستند. از این محصول در صنایع مختلفی استفاده می ‌شود؛ آن هم به این دلیل که می‌ تواند سطح اجسامی با جنس پلاستیکی، فلزی و چوبی را پوشش دهد و از آن ‎ها محافظت می‌کند.
این رنگدانه ‌ها از رنگ‌های متنوع و جذابی برخوردار هستند که باعث شده کاربرد های زیادی داشته باشد، از بین آن ‌ها می ‌توان به استفاده از آن در تولید لاک اشاره کرد که در سالن ‌های زیبایی توسط ناخنکاران بسیار استفاده می ‌شود و مورد پسندشان واقع شده است آن هم به این دلیل که در طراحی دستشان را بازتر کرده تا بتوانند هر مدلی که در ذهنشان است را اجرایی کنند.
پیگمنت‌ ها خود چند دسته هستند که هر کدام مطابق با سلیقه مشتری استفاده می ‌شود؛ یکی از آن‌ ها پیگمنت ‌های هلوگرامی بوده که در پودر کاشت ناخن افرادی که می ‌خواهند شاین‌دار باشد به کار می ‌رود.
از پیگمنت‌ها نمی ‌توان برای رنگی کردن لیکوئید استفاده کرد زیرا کیفیت کاشت را کاهش می ‌دهد؛ برای انجام این کار از میترای پایه تینر استفاده می ‌کنند.

طرز استفاده از پیگمنت ‌ها در طراحی ناخن

نحوه استفاده از این محصول به این صورت است ؛ برای آن که روی ناخن جلوه بیشتری داشته و نمایان شود به یک رنگ زمینه به دلخواه خودتان نیاز دارد. پس از آن که لاک ژل زمینه را زدید باید با یک رنگ متفاوت طرح مورد نظرتان را روی سطح ناخن بکشید. فقط به این نکته توجه داشته باشید که رنگ باید در تمامی سطح یکدست باشد تا زمانی که می‌خواهید از پیگمنت ‌ها استفاده کنید ، سایه روشن ایجاد نشود؛ سپس شروع به زدن رنگ می‌کنید.
برای شروع ابتدا باید قلمی انتخاب کنید که کاملا تمیز و خشک باشد زیرا در غیر این صورت پیگمنت ‌ها به قلم چسبیده و زیبایی کار را از بین می ‌برد. برای آن که کامل روی ناخن قرار گیرد قلم را پس از آن که درون پیگمنت کردید کمی بر روی ناخن فشار دهید تا کاملا رنگ را به خود بگیرد و قبل از آن که به سراغ رنگ بعدی بروید قلم تان را با یک پد خشک تمیز کنید تا رنگ ‌ها در هم آمیخته نشوند .
در آخر باید با یک قلم دیگر روی آن را بتکانید تا پودر های اضافی از روی کار برداشته شود و سپس تاپ شاین بزنید و درون دستگاه UV قرار دهید تا زیبایی آن به چشم آید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
ترمیم کاشت ناخن
آموزش مراقبت و زیبایی ناخن
ترمیم کاشت ناخن

تاثیر بیش از اندازه ناخن در زیبایی دست‌ها باعث شده تا امروزه ترفندهای گوناگونی برای تغییر فرم و تزئین کردنِ آن وجود داشته باشد؛ یکی

ناخن عروس
آموزش مراقبت و زیبایی ناخن
70 مدل طرح ناخن عروس

. این مهم است که همه جنبه های عروسی به خوبی برگزار شود و این شامل مانیکور شما نیز می شود. در این روز خاص،

ناخن مربعی
آموزش مراقبت و زیبایی ناخن
35 مدل کاشت ناخن مربعی کوتاه و بلند

. دقیقاً مانند فرم های محبوب ابروها که در طول سالیان چندین بار تغییرات گسترده‌ای کرده است و از حالت های کاملا قاب دار به

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.