تاتو لب

تاتو لب چیست

تاتو لب

تاتو لب یکی دیگر از تکنیک های زیبایی دائمی است. علاوه بر زیباتر و مرتب شدن چهره، یکسری عیوب را می توانید با این روش برطرف کنید. برای هاشور از یکسری رنگ های شیمیایی استفاده می شود که به وسیله قلم‌ موی فلزی، در بافت لب تزریق می شود.

بهتر است قبل از هاشور لب، تاتو خط لب انجام دهید، اگر محدوده لب مشخص شود هاشور لب زیباتر دیده می شود. انتخاب رنگ هاشور به عهده خودتان است ولی بهتر است رنگ انتخابی‌ نزدیک به رنگ اصلی لب باشد، مانند رنگ قرمز کم رنگ و صورتی هرگز از رنگ های تیره استفاده نکنید. هاشور با درد و خونریزی و ایجاد زخم هایی سطحی بر روی لب همراه است. قبل از انجام این تکنیک از بی‌حسی موضعی استفاده کنید.

تاتو لب

 

” انجام هاشور یکی از حساس ترین هاشورها است. فردی را برای انجام این کار انتخاب کنید که مجوز و تخصص کافی برای این کار را داشته باشد.”

استفاده از هاشور لب

هاشور یا سایه زدن لب برای کسانی که می خواهند همیشه ظاهری زیبا و آراسته داشته باشند و زمان کافی برای آرایش کردن ندارند و همچنین کسانی که در ناحیه لب خود دچار نقص هستند و لب های بی رنگ و بی فرم دارند، مناسب است.

50 درصد تخفیف ویژه دوره
ورکشاپ تخصصی فشیال پوست
فقط تا ، سه شنبه ، 27 ام آبان ماه
مبلغ دوره : 1 میلیون تومان ، 500 هزار تومان
علاقه مندان به شرکت در این دوره می توانند وارد صفحه ثبت نام شده و فرم ثبت نام را تکمیل نمایند و یا اینکه با کارشناسان آموزشگاه هنرآموزان تماس بگیرند. توجه داشته باشید که به منظور استفاده از تخفیف ویژه حتما باید فالور پیج اینستاگرام هنرآموزان باشید

عوامل مؤثر بر ماندگاری تاتو لب

 • مواد استفاده شده برای هاشور بسیار مهم است. مواد استفاده شده هر چقدر مرغوب تر باشد ماندگاری هاشور بیشتر می شود.
 • هاشور لب 6 ماه الی 1 سال ماندگاری دارد.
 • پس از گذشت زمان ذکر شده می‌بایست هاشور را ترمیم کنید.
 • اگر رنگ هاشور تیره باشد، ماندگاری آن بیشتر می شود.
 • رنگ انتخاب شده برای هاشور را طبق جنس و رنگ پوست انتخاب کنید.

تاتو لب

 

اقدامات ضروری قبل از انجام هاشور لب

 • قبل از انجام هاشور، در معرض اشعه ماورا بنفش و اشعه uv که برای برنزه کردن پوست استفاده می شود، قرار نگیرید.
 • از خوردن مواد غذائی که حاوی کافئین هستند، 1 ساعت قبل از انجام هاشور خود داری کنید.
 • قبل از انجام هاشور داروهایی که موجب تحریک پوستی می شوند استفاده نکنید.
 • برای جلوگیری از تبخال از قرص آسیکلوویر هر 8 ساعت استفاده کنید.
 • اگر حساسیت دارید حتما از قرص ضد حساسیت cetirizine استفاده کنید.

اقدامات ضروری بعد از انجام تاتو لب

 • بعد از انجام هاشور 3 روز به قسمت تاتو شده آب نزنید.
 • پس از انجام هاشور 1 هفته از پماد هیدروکورتیزن چشمی بر روی محل هاشور شده استفاده کنید. روزی 1 بار با گوش پاک کن پماد را بر روی لب خود قرار دهید.
 • در کنار پماد هیدروکورتیزن از پماد آسیکلوویر نیز به وسیله گوش پاک کن استفاده کنید.
 • محل هاشور شده را دست نزنید و پوست های جدا شده را نکنید.
 • حداقل 1 هفته از استخری و جکوزی و … استفاده نکنید.
 • تا بهبود کامل محل تاتو شده زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.

دوره های آموزش میکروپیگمنتیشن ، آموزش تاتو و دیگر دوره های تخصصی در آموزشگاه هنر آموزان برگزار می شود.

اشتراک گذاری
Notify of
9 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان

سلام آیا فقط میشه خط لب را تاتو کرد؟

بله. خیلی از خانوم ها هستند که رنگ لب کمرنگی ندارند اما خطوط دور لبشان منظم نیست یا کمرنگ هست و در آرایش ساده روزانه مجبور هستند از خط لب استفاده کنند و دوام خط لب برایشان تبدیل به یک دغدغه روزمره شده. تاتوی خط لب یک راه حل ساده و دائمی برای حل این مشکل است.

رایج ترین روش تاتو لب چیست ؟

تاتو روشهای بسیار متفاوتی دارد ولی جدیدترین متود آرایش دائم برای خانوم ها میکروپیگمنتیشن است است که نسبت به روش های سنتی تاتو خون ریزی کمتری دارد ، درد کمتری دارد ، ظرافت بیشتری دارد و در نهایت جلوه زیباتر و طبیعی تری خواهد داشت که این روش برعکس روشهای سنتی تاتو مورد تایید وزارت بهداشت می باشد و سازمان فنی حرفه ای ایران این دوره ها را با ارائه مدرک معتبر بین المللی برگذار می کند

آیا درسته که میگن تاتو لب باعث ایجاد تبخال میشهه؟

خیلی رایج است که دوستان بعد از انجام خدمات تاتو لب یا تزریق ژل در لب دچار تبخال می شوند. ویروس تبخال ممکن از کودکی در بدن شما وجود داشته باشد و در این شرایط بروز کند. همچنین یکی از علت های تب خال زدن استرس ، عصبی شدن و ترس است . هرچند که استفاده از تجهیزات آلوده و غیر بهداشتی در هنگام تاتو و تزریق ژل ممکن است باعث ایجاد آلودگی میکروبی و تبخال شود. اما لزوما تب خال هنگام تاتو و تزریق ژل نشان دهنده آلوده بودن تجهیزات استفاده شده نیست و ممکنه از ویروس قبل از… مطالعه کنید »

از چه طریق میشه تاتو لب را یاد گرفت؟

تاتو لب روش های مختلفی داره ولی جدیدترین متود تتو لب میکروپیگمنتیشن است که در آموزشگاه های زیر نظر فنی حرفه ایی ایران از جمله آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان دوره آموزش میکروپیگمنتیشن به صورت تخصصی تدریس می شود و پس از پایان دوره می توانید با شرکت در آزمون نهایی دوره دارای مدرک معتبر فنی حرفه ایی شوید.