لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

گریم صورت

گریم صورت چیست

گریم صورت باعث جذابیت و زیبایی صورت می شود، همچنین ایرادهای صورت را می توان با ایجاد سایه های روشن و تیره روی پوست برطرف نمود. گریم در واقع استفاده از تکنیک سایه روشن برای تاکید بر ویژگی های طبیعی چهره و برجسته سازی زیبایی صورت است. برای گریم ابتدا باید با ارگونومی صورت آشنا شوید و فرم صورت خود را تشخیص دهید.

گریم صورت

مراحل گریم صورت

گریم صورت شامل شناسایی ایرادها و نواقص صورت، استفاده از مرطوب کننده و کرم پایه، استفاده از کانتورهای روشن و تیره و در نهایت آرایش کامل صورت می باشد. در گریم باید چهره را به متعادل ترین حالت ممکن یعنی فرم بیضی تبدیل کنید. عضوهایی از صورت که نیاز به گریم دارند شامل، بینی، گونه، چانه و پیشانی می باشد.

گریم صورت

گریم بینی

برای باریک تر کردن بینی، کرم تیره را دو طرف بینی و کرم روشن را در خط میانی بزنید. با توجه به نوع و فرم بینی از کرم روش و تیره استفاده می شود. فرم بینی باید به متعادل ترین حالت ممکن طراحی و گریم شود.

گریم بینی

گریم بینی بلند

در این حالت دو طرف بینی، نوک و زیر نوک بینی از کرم تیره و برای خط میانی بینی از کرم روشن استفاده می کنیم.

گریم بینی گوشتی

در این حالت دو طرف و پایین بینی قسمت های گوشتی را تیره و خط میانی بینی را از کرم روشن استفاده می کنیم.

گریم پیشانی

یکی از اعضای صورت که می تواند در جذابیت چهره تاثیر بگذارد گریم پیشانی می باشد، با توجه به فرم پیشانی افراد باید گریم متناسب با آن را انتخاب نمود.

[ghaleb][img][textlink][/textlink] [/ghaleb]

گریم پیشانی بلند

در این حالت، گریم باید به گونه ای انجام شود که پیشانی کوتاه تر به نظر برسد، در این حالت خط رویش موها را تیره می کنیم.

گریم پیشانی کوتاه

در این حالت از کرم روشن روی خط رویش مو و تمام پیشانی استفاده کرده تا پیشانی بلند به نظر برسد.

گریم پیشانی پهن

برای افرادی که پیشانی پهنی دارند پیشنهاد می شود که از کرم تیره روی گیجگاه و از کرم روشن وسط پیشانی استفاده کنند.

گریم صورت

گریم پیشانی باریک

در این حالت افراد بر روی گیجگاه خود از کرم روشن استفاده کنند تا پیشانی پهن بنظر برسد.

گریم چانه

چانه جلوه زیادی در زیبایی صورت دارد اگر گریم چانه به درستی انجام شود جذابیتش چندین برابر شده، البته در گریم چانه باید به فرم چانه توجه شود.

گریم صورت

گریم چانه بلند

در این حالت افراد باید یک سوم پایین چانه را تیره کنند تا چانه آن ها خوش فرم شود.

گریم چانه کوتاه

افرادی که چانه کوتاهی دارند پیشنهاد می شود که وسط چانه و یک سوم تحتانی چانه خود را روشن نمایند.

گریم گونه

یکی از مهم ترین گریم های اعضای صورت گریم گونه ها می باشد، برا گونه سازی و برجسته نمودن گونه ها باید گریم صورت بدرستی انجام شود.

گریم صورت

گریم گونه های صاف

در این حالت باید گونه سازی انجام شود به این صورت که زیر استخوان گونه تیره و روی گونه روشن شود.

گریم گونه های گرد

در این حالت باید تمام گونه تیره شود تا گونه ها از حالت گردی خارج شود.

آشنائی با جنس پوست

گریم صورت و آرایش می بایست متناسب با جنس پوست انجام شود. انواع مختلف جنس پوست عبارتند از:

گریم پوست طبیعی

پوست طبیعی پوست شفاف، صاف، قابل انعطاف و الاستیک است. در این جنس پوست ها غدد چربی به طور طبیعی چربی ترشح می کنند و رطوبت پوست نرمال است. در این جنس از پوست ها به خاطر ترشح چربی نرمال منافذ باز و جوش های سر سیاه وجود ندارد. پوست طبیعی زیباترین نوع پوست است.

گریم پوست چرب

در پوست های چرب غدد چربی بیش از حد نرمال سالانه حدودا 2 گرم چربی ترشح میکنند. پوست چرب همیشه براق است. آرایش را پوست چرب پس از گذشت زمان کمی پس می دهد. چربی روی سلول های مرده پوست را می گیرد و سلول های مرده از پوست به راحتی جدا نمی شود. علل چرب شدن پوست مشکلات داخلی و خارجی است. زمينه ارثي،‌ فعاليت غدد اندوكرين، عدم تعادل در سيستم عصبي مثل هيجان هاي زندگي، استفاده از برخي داروهای خاص، رژیم غذائی، آب و هوا، استفاده از کرم های خاص و بهداشتي.

گریم پوست خشک

پوست های خشک نازک، کشیده شده و دارای چین و شکاف های سطحی هستند. به علت رطوبت کم، پوست پوسته پوسته می شود. اگر پوست رطوبت کافی نداشته باشد دچار خارش و سوزش می شود. این نوع پوست ها به حرارت، نور خورشید، گرد و غبار حساس بوده و بعد از استفاده از صابون های قلیایی دچار مشکل می شود. علت خشک شدن پوست ترشحات کم غدد، کم شدن رطوبت پوست و آب کم بدن است.

کم شدن ترشح غدد چربی علت های متفاوت دارد. مهمترین علتش عملکرد نادرست سیستم عصبی، اختلالات هورمونی مخصوصا هورمون جنسی و رژیم غذائی است. پوست های خشک به علت نداشتن رطوبت و چربی ایده ال نسبت به پوست های دیگر زودتر پیر و چروک می شود. برای این جنس پوست میبایست از آبرسان های گیاهی یا داروئی مناسب استفاده شود. قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید حتمن از ضد آفتاب استفاده کنید.

گریم پوست مختلط

کسانی که پوست مختلط دارند، پوست شان هم چرب است هم خشک یا معمولی. پوست ناحیه پیشانی و بینی چرب و بقیه نواحی پوست مانند اطراف چشم و گونه ها خشک یا معمولی است. در قسمت های چرب پوست احتمال جوش زدن و قسمت های خشک پوست مستعد چین و چروک است. پوست مختلط ژنتیکی است. قسمت های چرب پوست بهتر است با صابون قلیائی شسته شود و قسمتهای خشک با شوینده معمولی. قسمت های خشک پوست را مرطوب کنید و قسمتهای چرب را مرتبا از چربی پاک کنید.
گریم صورت

آماده کردن انواع پوست برای گریم

با توجه به جنس پوست که در مطلب بالا ذکر کردیم، می بایست صورت خود را گریم کنید. در این بخش از مقاله شما را با گریم انواع مختلف پوست آشنا می کنیم. با گریم متناسب جنس پوست می توانید معایب پوست خود را پوشش داده و ماندگاری آرایش خود را بالا ببرید.

گریم پوست های چرب

اگر پوست چربی دارید قبل از انجام گریم، ابتدا چربی پوست خود را خنثی کنید. برای کم کردن چربی پوست قبل از آرایش، ابتدا صورت خود را با شوینده ی مناسب بشویید. صورت خود را با پد الکلی یا محلول شیر پاک کن خوب پاک کنید. می توانید شب قبل از ماسک های مخصوص پوست های چرب نیز استفاده کنید.

گریم پوست های خشک

گریم پوست خشک نسبت به پوست چرب مشکل تر است. به علت خشکی پوست، کرمی که استفاده می کنید پوسته پوسته می شود. قبل از انجام گریم پوست صورت خود را به وسیله آب رسان ها مرطوب کنید.

گریم پوست های معمولی

گریم پوست های معمولی نسبت به پوست های دیگر راحت تر است. می توانید با استفاده از ماسک صورت، زیبایی پوست خود را قبل از گریم بیشتر کنید.

گریم پوست های مختلط

گریم این نوع پوست نسبت به پوست های دیگر بسیار مشکل تر است. برای قسمت های چرب و خشک پوست، از روش های مخصوص آماده سازی پوست برای گریم، استفاده کنید.
گریم صورت

زیرسازی پوست صورت

با یک گریم حرفه ای و اصولی می توانید در منزل بدون رفتن به سالن های زیبایی و صرف وقت و هزینه، در مهمانی ها بهترین باشید. برای داشتن گریم خوب ابتدا باید زیرسازی پوست خود را اصولی انجام دهید. مراحل زیرسازی پوست قبل از گریم عبارتند از:

لایه برداری

قبل از استفاده از لوازم آرایشی و گریم، برای خوب جذب شدن کرم پودر و مابقی لوازم آرایشی، ابتدا پوست خود را لایه برداری کنید. لازم به ذکر است لایه برداری پوست می بایست با توجه به جنس پوست انجام شود.

مطلب پیشنهادی: آموزش تهیه 5 ماسک لایه بردار خانگی 

آب رسانی پوست

برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن کرم بر روی پوست، پس از لایه برداری پوست را مرطوب کنید. کرم آب رسان را با نوک انگشتان خود به حالت دایره ای به پوست صورت بمالید. حرکت دایره ای انگشت تان، برای جذب بهتر کرم و ماساژ پوست مفید است. پس از استفاده از کرم مرطوب کننده می‌بایست برای رگه رگه نشدن آرایش، چند دقیقه مکث کرده و سپس گریم خود را شروع کنید.

پرایمر

پرایمر برای ثابت نگه داشتن آرایش، زیبایی، کوچک و برجسته نشان دادن اعضاء صورت مفید است. پس از مراحل قبلی، از پرایمر استفاده کنید.

انتخاب لوازم آرایشی

برای داشتن یک گریم حرفه ای جذاب با ماندگاری بالا، از لوازم آرایشی مرغوب سازگار با جنس پوست خود استفاده کنید. هنگام خرید لوازم آرایشی فصل، جنس پوست، رنگ پوست، رنگ چشم و موهای خود را در نظر بگیرید. برای انجام گریم از ابزار های آرایشی مانند فرچه ها استفاده کنید.

فیکساتور آرایش

برای ثابت ماندن گریم صورت، پس از پایان مراحل ذکر شده از فیکساتور استفاده کنید. با استفاده از فیکساتور گریم صورت به مدت طولانی ثابت و تمیز می ماند.

نحوه استفاده از پودر فیکساتور

برای ثابت ماندن گریم صورت، پس از پایان مراحل آرایشی از فیکساتور استفاده کنید. با استفاده از فیکساتور گریم صورت، به مدت طولانی ثابت و تمیز می ماند. برای آرایش های روزانه خود از فیکساتورها استفاده نکنید. فیکساتور، حالت چسبندگی به صورت می دهد و به علت متوقف کردن فعالت پوست، برای پوست مضر است.

  • پس از پایان مراحل گریم، لایه نازک فیکساتور را به وسیله براش یا اسفنج مخصوص به صورت ضربه ای روی صورت بزنید.
  • پس از گذشت 3 الی 10 دقیقه به وسیله براش پرمو، فیکساتور را روی پوست صورت فید کنید. برای ماندگاری بیشتر گریم 10 دقیقه و برای ماندگاری کمتر 3 دقیقه مکث کنید.

گریم صورت

کاموفلاژ و کاربرد آن

کاموفلاژ یک کرم گریم است. این کرم گریم برای پوشش دادن ماه گرفتگی، لک، آکنه، تیرگی پوست و تاتو صورت به کار می رود. کرم کاموفلاژ را می توانید به جای کرم زیرساز آرایش نیز استفاده کنید.

طرز استفاده از کرم کاموفلاژ

کرم گریم کاموفلاژ به علت بافت سنگینی که دارد، زیر چشم های نباید استفاده شود. طرز استفاده از این کرم گریم عبارتند از:

  • مقداری از کرم را با کاردک مخصوص، برای نرم شدن روی دست خود بگذارید.
  • به وسیله قلموی مخصوص، روی نقاطی از صورت که می بایست پوشش داده شوند، کرم کاموفلاژ را به صورت ضربه ای بزنید.
  • با استفاده از پد مرطوب، کرم را روی صورت یکدست کنید.
  • پس از انجام مراحل می توانید از کرم پودر مایع، پنکک یا پن استیک استفاده کنید.

رنگ های کاموفلاژ عبارتند از

کاموفلاژ سفید:کرم کاموفلاژ سفید برای روشن شدن پوست استفاده می شود.

کاموفلاژ زرد: برای برجسته و حجیم نشان دادن برخی از نقاط صورت، از این رنگ می توانید استفاده کنید.

کاموفلاژ زیتونی: پوشش لک، آکنه و ماه‌گرفتگی‌ با استفاده از این رنگ انجام می شود.

کاموفلاژ نخودی: رنگ نخودی کرم کاموفلاژ برای پوشش دادن گودی و سیاهی زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرد.

کاموفلاژ بژ هلویی: رنگ هلویی برای شاداب و پر نشان دادن صورت مورد استفاده قرار می گیرد.

کاموفلاژ بژ نارنجی: رنگ بژ نارنجی برای رفع مشکل دیده شدن مویرگ های صورت، مؤثر است. از این رنگ برای رنگ بخشیدن به پوست های کدر و مات نیز استفاده می شود.

کاموفلاژ ارغوانی: از این رنگ برای پوست های بی رنگ استفاده می شود.

کاموفلاژ نارنجی و بنفش: با کرم کاموفلاژ نارنجی و بنفش، می توانید خاکستری بودن پوست را پوشش دهید.

کاموفلاژ قهوه‌ای: از این رنگ برای کوچک نشان دادن قسمت های بزرگ صورت و برنزه کردن استفاده می شود. از ترکیب کاموفلاژ قهوه ای تیره و الکل، می توانید برای کشیدن ابرو استفاده کنید.
گریم صورت

رفع کبودی چشم با گریم

کبودی زیر چشم ها را می توانید با استفاده از تکنیک های ساده ی گریم به راحتی در منزل پوشش دهید. مراحل پوشش دادن کبودی زیر چشم عبارتند از:

  • کرم مخصوص پوشش کبودی مانند کاموفلاژ نخودی را زیر چشم ها بزنید.
  • کرم را به وسیله قلموی مخصوص روی پوست زیر چشم خود پخش کنید.
  • برای پوشش دادن گودی چشم ها باید گونه های خود را برجسته تر نشان دهید.

گریم صورت
دوره های آموزش آرایش صورت ، آموزش پاکسازی پوست و دیگر دوره های تخصصی در آموزشگاه آرایشگری زنانه هنر آموزان برگزار می شود.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
چگونه پنکک بزنیم
آموزش گریم و میکاپ
چگونه پنکک بزنیم؟

مراحل زدن پنکک روی پوست پنکک می‌تواند به محو کردن نقص‌های پوست شما کمک کند و پوست را بی عیب و نقص نشان دهد. پنکک

چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟
آموزش گریم و میکاپ
چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟

کانسیلر چیست؟ این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده است. کانسیلر، شبیه یک پاک کننده جادویی در آرایش عمل می‌کند و باعث

آرایش صورت برای دانشگاه
آموزش گریم و میکاپ
آرایش دانشجویی

چگونه یک میکاپ ساده داشته باشیم؟ آرایش دانشجویی چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟ برای انجام آرایش دانشجویی چه لوازمی نیاز است؟ این ها

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.