نصب اکستنشن مژه

نصب اکستنشن مژه

 • اکستنشن مژه چیست و به چه صورت می توان از آن استفاده کرد؟
 • اکستنشن مژه مناسب چه خصوصیت هایی باید داشته باشد؟
 • مراحل نصب اکستنشن مژه چیست؟
 • آموزش تصویری قرار دادن اکستنشن مژه
 • نکات مهم قبل و بعد از اکستنشن مژه چیست؟

در مقاله نصب اکستنشن مژه شما پاسخ این سوالات را پیدا خواهید کرد؟

چگونه از اکستنشن مژه استفاده کنیم؟

برای انجام نصب اکستنشن مژه یک سری مطالب اصولی و کاربردی وجود دارد که آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان در این مقاله تلاش کرده است به تمامی این نکات بپردازد.

مرحله اول: انتخاب اکستنشن مناسب

 1. وضعیت مژه های طبیعی خود را بررسی کنید. اگر مژه های شما به طور طبیعی کوتاه و نازک هستند، مشخص است که مژه های ضخیم و بلند نمی تواند مدت زمان زیادی روی آن ها دوام بیاورد. در نتیجه به آنها آسیب خواهد زد. قبل از انتخاب اکستنشن مناسب، مژه های خود را تست کنید. هرچقدر که مژه ها بلندتر و سالم تر باشند، قادر به تحمل وزن بیشتری هستند.
 • اگر قبلا هرگز از اکستنشن مژه استفاده نکرده بودید، بهتر است که تعدادی از آن را امتحان کنید تا ببینید که چگونه به نظر می رسند و آیا تحمل نگهداری از آنها را خواهید داشت یا خیر.
 • اگر باز هم خواستید مژه هایتان پر تر باشد، بعدا هم می توانید اکستنشن را اضافه کنید.
15% تخفیف ویژه
دوره آموزش شینیون مو
فقط تا 31 ام مهر ماه
علاقه مندان به شرکت در این دوره می توانند وارد صفحه ثبت نام شده و فرم ثبت نام را تکمیل نمایند و یا اینکه با کارشناسان آموزشگاه هنرآموزان تماس بگیرند. توجه داشته باشید که به منظور استفاده از تخفیف ویژه حتما باید فالور پیج اینستاگرام هنرآموزان باشید
 1. نوع و طراحی که می خواهید را انتخاب کنید. سه نوع اکستنشن مصنوعی، ابریشمی و مینک وجود دارد.

*مینک گران ترین نوع است و مصنوعی ارزانترین آن می باشد. طول مژه معمولا از 6 تا 17 میلی متر است. اکستنشن ها همچنین ضخامت، رنگ و حالت های مختلفی دارند. پس قبل از انتخاب نوع مژه، باید ببینید که هدف شما چیست.

 • به طور مثال؛ اگر هدف شما ساخت ظاهری طبیعی می باشد، باید مژه هایی با سایز متوسط و با رنگ مشکی یا قهوه ی انتخاب کنید.
 • اگر دوست دارید که یک چهره خاص و منحصربه فرد داشته باشید و یا می خواهید برای جشن خاصی، آنها را داشته باشید، از مژه های ضخیم تر با رنگ های غیر از مشکی استفاده کنید.

ابزار نصب-اکستنشن-مژه

اگر این زیباسازی فقط برای یک بار است، بهتر است از اکستنشن استفاده نکنید. آرتیست میکاپ معروف دنیل ون می گوید: اکستنشن های مژه شبیه به آکریلیک ها هستند. اکستنشن ها ظاهر شما بشاش تر و سرحال تر نشان می دهند و دیگر نیازی به ریمل ندارد. اما مراقبت از آن ها سخت است.

 1. از اکستنشن هایی با طول مختلف استفاده کنید. زمانی که ضخامت و طول اکستنشن را انتخاب می کنید، باید مژه ای را انتخاب کنید که برای طول مژه های خودتان متناسب باشد. مژه هایی هستند که ظاهر طبیعی به چشم های شما می دهند. سه سایز در طیف طول مشترک مژه ها وجود دارند که دست شما را برای انتخاب باز می گذارد. کوتاه ترین مژه ها نیز می تواند قسمت های خالی مژه های شما را پر کند و ظاهر کلی چهره و چشم هایتان را بهبود ببخشد.
 2. یک کیت مژه خریداری کنید. اگر قرار است که خودتان اکستنشن را روی مژه ها قرار دهید، باید یک کیت مژه خریداری کنید. کیت مژه شامل سایزهای مختلف (معمولا کوتاه، متوسط و بلند) است و ابزارهای مختلفی برای نصب آن ها داخل کیت مثل موچین، چسب، ریموور چسب و براش مژه وجود دارد. اگر قبلا از اکستنشن استفاده نکردید، خرید کیت بسیار آسانتر خواهد بود.
 • هر کیت با دیگری متفاوت است. حتما باید دستوالعمل های روی آن را با دقت بخوانید.
 • حتما مواد تشکیل دهنده چسب را بررسی کنید. مطمئن شوید که در آن فرمالدهید به کار نرفته باشد.

 1. برای اولین بار بهتر است کمی تخصصی رفتار کنید. خط مژه شما و ناحیه اطراف آن بسیار حساس است. قرار دادن اکستنشن مژه توسط خودتان کمی با ریسک همراه است. زیرا ممکن است که چسب آن داخل چشم ریخته و آسیب بزند و یا مژه به خوبی نچسبد. اگر با انجام این کار احساس راحتی ندارید، حتما از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
 • بعد از اینکه توانستید یک بار این پروسه را خودتان انجام دهید، دفعه بعدی برایتان آسان تر خواهد شد.
 • سالن های مختلف را برای نصب اکستنشن مژه بررسی کنید. مطمئن شوید که این افراد معتبر هستند و مدرک تخصصی در این زمینه را دارا می باشند و در کل بهتر ست که این کار را پیش آنها انجام دهید.

همچنین بخوانید : اکستنشن مژه چیست؟

مرحله دوم: قرار دادن اکستنشن برای اولین بار

نصب-اکستنشن-مژه

 1. از دوستتان کمک بگیرید. اگر اولین بار است که می خواهید نصب اکستنشن مژه را انجام دهید، بهتر است که از یکی از دوستتان کمک بگیرید. پروسه نصب اکستنشن مژه کمی با ابزارهای متنوعی سر و کار دارد و بخش چسب زدن آن سخت است. هنگام چسباندن مژه نیز باید چشمان خود را کامل ببندید. انجام دادن این پروسه ها بسیار سخت خواهد بود.
 • این پروسه با کمک گرفتن از یک شخص دیگر سریع تر و آسان تر پیش خواهد رفت.
 • این روش همچنین برای شما بی­ خطر تر است. ریسک ریختن چسب داخل چشم و یا قراردادن غلط آن نیز پایین می آید.
 1. مژه های خودتان را آماده کنید. برای اینکه مژه هایتان به درستی بچسبد، مژه های طبیعی تان حتما باید تمیز و بدون هیچ بقایایی از آرایش باشد. مژه ها همچنین باید کاملا خشک باشند. اول از همه باید آرایش خود را با پد آرایشی پاک کنید و به آرامی روی چشمانتان را تمیز کنید. هرگونه رد آرایش را از روی مژه هایتان پاک کنید و سپس این قسمت را با آب ولرم بشویید.
 • قبل از اینکه نصب اکستنشن مژه را شروع کنید، اجازه دهید که مژه هایتان کاملا خشک شوند.
 • مژه های خط بالای پلکتان را با براش مخصوص شانه کنید تا آن ها را از یکدیگر جدا کرده و به آن ها لطافت و نرمی ببخشید. این براش کمی شبیه به فرچه ریمل است و باید در کیت اکستنشن وجود داشته باشد.
 1. قسمت زیر مژه های پایینتان را با یک پد سفید چسب دار بپوشانید. کیت اکستنشن باید شامل پد ژله ای یا نوار باشد تا مژه های پایین شما را پایین نگه دارد. این اقدام باعث می شود تا چسب روی پوست تان نریزد. این پد چسب دار همچنین باعث می شود تا وسعت دید شما هنگام کار گسترش پیدا کند و راحت تر با آن کار کنید. زمانی که پلک بسته باشد، مژه بالایی مقابل رنگ سفید قرار می گیرد و باعث می شود تا محلی که روی آن تمرکز دارید را بهتر ببینید.
 2. طول مژه ای که می خواهید را برای گوشه خارجی چشم خود انتخاب کنید. اکستنشن ها معمولا در گروه های 8 یا 9 تایی در دسترس هستند. زمانی که کار را از گوشه خارجی چشم خود شروع می کنید، اول باید بلندترین اکستنشن ها را استفاده کنید. قسمتی از مژه را اول بچسبانید که چسباندن آن برای شما راحت تر است و سپس ادامه مژه مصنوعی را گرفته و در جای خود قرار دهید.
 • باید به مقدار خیلی کمی از چسب استفاده کنید. اگر چسب زیاد بزنید، انتهای آن کثیف و آلوده خواهد شد.
 1. اکستنشن را اول به آرامی روی مژه های طبیعی خود قرار دهید. چشمان تان را ببندید و آن را روی نزدیک ترین جای مناسبی که می توانید، قرار دهید و سپس مژه مصنوعی را به آرامی روی خود بگذارید و آن را در نزدیک ترین بیس خط مژه بگذارید. چسب فقط باید مژه شما را لمس کند و تا 60 ثانیه وقت دارید که آن را جابجا کنید.
 • بعد از اینکه کار برای یک چشم را انجام دادید، آن را برای چشم دیگر هم تکرار کنید. همچنین می توانید دوباره به چشم قبلی برگردید تا از موقعیت مناسب آن مطمئن شوید.
 • چسب می تواند در صورت لمس پوست شما، حساسیت چشمی ایجاد کند. پس مطمئن شوید که چسب فقط با مژه هایتان در تماس است.

دوره های مرتبط :  دوره آموزش اکستنشن مژه

انتخاب اکستنشن مناسب

 1. از مژه هایی استفاده کنید که کمی از انتهای خط مژه خودتان بیرون بزنند. برای اندازه گیری مژه از خط داخلی چشم خود استفاده کنید. برای اینکه ظاهر چشم هایتان خیلی طبیعی به نظر برسد، بلندترین اکستنشن ها را در گوشه خارجی بزنید. حتی می توانید سه الی چهار نقطه بیشتر در نظر بگیرید. اکستنشن های شما نباید بیش از حد متراکم و نزدیک بهم باشند، زیرا قرار است بین مژه های تان را بپوشانند.
 • یا با استفاده از موچین تا جایی که دلخواهتان است، مژه ها را جابجا کنید. یادتان باشد که فقط 60 ثانیه برای انجام این کار فرصت دارید.
 1. اکستنشن با طول متوسط را بین اکستنشن های بلندتر قرار دهید. برای افزایش حجم مژه ها و حفظ ظاهر طبیعی آن ها باید یک اکستنشن طبیعی را بین انواع بلندتر آن ها قرار دهید. برای این کار مژه را از داخل امتحان کنید تا سایزها دستتان بیاید. این کار را برای یک چشم و بعد چشم دیگر خود انجام دهید. کمی مژه ها را عقب جلو کنید تا مناسب ترین قسمت را به دست آورید.
 • تا جایی که می توانید با موچین، مژه های مصنوعی را روی مژه های طبیعی خودتان هل دهید. این کار باعث می شود تا همه چیز سر جای خودش قرار بگیرد.
 • زمان بگذارید. نصب اکستنشن مژه هرگز نباید با سرعت انجام شود و نیاز به صبر دارد.
 1. اکستنشن های مدیوم یا متوسط را وسط مژه خود قرار دهید. اکنون که کار انتهای مژه های شما به اتمام رسیده است، باید همین پروسه را برای بخش میانی مژه نیز تکرار کنید. از اکستنشن های با طول متوسط استفاده کرده و سه الی 4 عدد از آن ها را روی مژه های خود بگذارید. این کار را برای ادامه مژه نیز انجام دهید.
 2. کوتاه ترین مژه ها را در ناحیه داخلی پلک قرار دهید. بعد از اینکه قسمت میانی مژه را کامل کردید، اکستشن های کوتاه را تا جایی که می توانید به داخل چشم نزدیک کنید. نصب قسمت های کوتاه سخت تر است، پس حداکثر تمرکز خود را برای این کار اختصاص دهید. سپس از کوتاه ترین اکستنشن ها استفاده کرده تا فضاهای خالی قسمت های میانی هر دو چشم را پر کنید.
 3. اجازه دهید که اکستنشن ها کامل تنظیم شوند. تا چند ساعت هیچ ریمل و یا آرایشی نداشته باشید. اگر برایتان مقدور است تا چند ساعت هرگز اکستنشن ها را لمس نکنید. برای آب زدن به آن ها حداقل باید 12 الی 24 ساعت صبر کرد. عمر اکستنشن ها بر اساس نوع و چگونگی قرار دادنشان روی مژه متفاوت است، اما بین دو الی هشت هفته می باشد.
 • اگر این مژه ها تخصصی کار گذاشته شوند، به اندازه یک دوره رشد مو دوام می آورند. البته این مدت زمان برای هرکس متفاوت است اما معمولا بین 6 تا 8 هفته خواهد بود.

مرحله سوم: نگهداری از اکستنشن

نگهداری از اکستنشن مژه

 1. هر روز آن ها را شانه کنید. اکستنشن ها نیاز به مراقبت روزانه دارند تا بهترین ظاهر را داشته باشند. از یک براش مژه یا فرچه تمیز ریمل استفاده کرده و هر روز صبح به آرامی مژه هایتان را شانه بزنید. شب ها به پشت بخوابید. این نوع خوابیدن باعث می شود تا صبح ها زمان کم تری را برای شانه کردن مژه هایتان اختصاص دهید.
 2. به اکستنشن های خود بیش از حد ریمل نزنید. بیشتر افراد بعد از اکستنشن متوجه می شوند که نیازی به ریمل ندارند اما اگر باز هم قصد استفاده از ریمل را دارید، مقدار خیلی کمی را با دقت فقط به نوک اکستنشن بزنید. اگر به بیس مژه ها ریمل بزنید، جلوه کاملا بدی را به چشم هایتان خواهید داد.
 • قبل از ریمل، مژه های خود را فر نکنید. با این کار احتمال در آمدن اکستنشن افزایش می یابد.
 • از ریمل های کاملا ضد آب استفاده نکنید، زیرا پاک کردن آن ها بسیار سخت است.
 • از ریمل با پایه آب و روغن به اکستنشن مژه نزنید، زیرا چسب مژه را باز می کند.
 1. هر شب با دقت هرگونه میکاپ را پاک کنید. از ریموورهای باکیفیت استفاده کنید که مالش دادن آن ها راحت باشد. ریمور میکاپ یا پدهای پاک کننده مناسب هستند. از ریموورهای با پایه روغن استفاده نکنید که چسب مژه را شل می کنند. میکاپ خود را باید در نهایت آرامی و لطافت پاک کنید تا اکستنشن ها کنده نشوند.
 2. قسمت های کنده شده را بردارید. اکستنشن ها بعد از طی کردن یک دوره کم کم شروع به ریزش می کنند. اگر هر قسمت از آن ها کنده شد، می توانید با کمی ریمل آن قسمت را پوشش دهید. بهتر است که هر سه الی چهار هفته یک دست آرام روی آن بکشید تا این قسمت ها جدا شوند و همچنین می توانید با اکستنشن های جدید، لابلای آن ها را پر کنید.

برای تکمیل کردن اطلاعات در مورد نگهداری از اکستنشن مژه کلیک کنید.

چگونه اکستنشن مژه را قرار دهیم؟

بخش اول: محل مناسب قرار دادن مژه و تمرین آن قبل از کار روی مژه های مشتری

نصب اکستنشن مژه

 1. یک جفت پد ژله ای مخصوص نصب اکستنشن مژه بخرید: در چنین حالتی مشتری دراز می کشد و چشمانش را می بندد. پد را دقیقا زیر چشم او بگذارید و مژه های ردیف پایین را پوشش دهید.
 • اگر به توانایی خود اطمینان ندارید، می توانید روی یک مانکن تمرین کنید.
 • سپس پد را زیر پلک پایین او قرار دهید.
 1. یک مداد قرمز بردارید که روی پد سفید خودش را نشان دهد: همچنین می توانید از رنگ های دیگری مثل سبز، آبی یا حتی بنفش روشن نیز استفاده کنید. از رنگ مشکی استفاده نکنید، زیرا با مژه های طبیعی قاطی می شوند.
 2. امتداد مژه را در گوشه داخلی و خارجی با یک خط قرمز ادامه دهید: این خط ها را به مژه مشتری وصل کنید. برای شروع کار ابتدا روی یک برگ کاغذ آن را امتحان کنید، اول یک مژه نقاشی کرده و خط های قرمز را بکشید. طول خط ها مهم نیست، فقط باید بلندتر از مژه های مشتری باشد.
 • این کار قاب اصلی مژه است : در واقع این دو خط راهنمای شما برای ادامه کار خواهد بود.
 • ماژیک یا خودکارا را آرام روی پد بکشید.
 1. سپس یک خط عمودی از وسط بکشید: مرکز مژه مشتری را پیدا کرده و یک خط عمودی تا پایین پد بکشید. طول این خط نیز اهمیت زیادی ندارد. یک طرف این خط به قسمت داخلی چشم برمی گردد و قسمت دیگر خط به خارج چشم مربوط است.
 2. سپس فاصله بین خط ها را با خط های دیگر پر کنید. در سمت گوشه داخلی باید 3 خط و برای گوشه خارجی باید 4 خط قرار گرفته باشد. این خط ها باید صاف و زاویه دار باشند. باید زاویه طبیعی مژه های مشتری را دنبال کند. پهنای آنها نیز ممکن است متفاوت باشد.
 • پهن ترین بخش باید در وسط باشد.
 • باریک ترین خط باید در قسمت خارجی چشم باشد.
 • بخش متوسط یا مدیوم باید در گوشه داخلی چشم باشد.
 1. بین این خطوط، اعدادی را بر اساس طول مژه مشتری به میلی متر قرار دهید: اعداد را باید دقیقا داخل هر دو خط بنویسید. از گوشه داخلی شروع کرده و با گوشه خارجی کار را تمام کنید. قسمت ابتدا و انتها باید طول برابری داشته باشند و سپس هر ستون که به سمت وسط می روید، به هر عدد، یک اضافه کنید.
 • نمونه عددگزاری برای مژه ها باید این گونه باشد: 8, 9, 10, 11, 11, 10, و 9
 • یک نمونه دیگر بدین شرح است: 8, 9, 10, 11, 10, 9, 8

دوره های مرتبط : دوره آموزش لیفت و لمینت

بخش دوم: تصحیح ظاهر مژه ها

نصب اکستنشن مژه

 1. هر مشتری منحصر بفرد است: نمی توان برای هر مشتری یک سایز یکسان در نظر گرفت. حالت های مختلف چشم نیازمند سایزهای متفاوتی هستند. به طور مثال؛ برای گربه ای کردن چشم، باید در گوشه خارجی چشم، مژه های بلندتر قرار دهید. البته همیشه هم استثنائاتی وجود دارند. پس همیشه باید خواسته های مشتری را نیز در نظر بگیرید.
 • البته مشتری همیشه درست نمی گوید، شاید درخواستی کند که برای چشمان او مناسب نباشد. در چنین مواردی باید برای او توضیح دهید.
 1. از روش های مختلف قرارگیری مژه ها استفاده کنید: زمانی که صحبت به طراحی مژه می رسد، نمی توان یک قانون ثابت و مشخص را در نظر گرفت. اکثر طراحی های مژه در قسمت میانی بلندتر هستند، گاهی اوقات نیز مجبور هستید که قسمت های خارجی را بلندتر کنید تا برای حالت چشمان مشتری مناسب تر باشد.

مثلا:

 • مژه های بلندتر را در گوشه های خارجی قرار دهید تا چشم گربه ای بسازید تا به بزرگ تر نشان دادن چشم شما نیز کمک کند.
 • اضافه کردن تارهای بلندتر مژه در میانه خط مژه نیز می تواند چشمان شما را بزرگ تر کرده و آنها را عروسکی کند.
 • ترکیبی از طول مژه های کوتاه تر و چشم گربه ای باعث می شود تا چشم ها کمی گردتر اما ظاهر طبیعی تری داشته باشند.
 1. از مژه هایی استفاده کنید که پهنای هرکدامشان متفاوت است: بعضی از مشتریان از مژه هایی در اکستنشن استفاده می کنند که سایز یکسانی دارند. بعضی از مشتریان نیز ترجیح می دهند که سایز مژه در هر قسمت متفاوت باشد. همه این ها بستگی به صلاح دید شما و سلیقه مشتری خواهد داشت.
 2. بین بعضی از قسمت ها باید مژه های بلندتر اضافه کنید: به جای اینکه فقط بخش ها را عددگزاری کنید، می توانید از عدد خود خط مژه ها استفاده کنید. می توانید بین هر بخش مژه های بلندتر قرار دهید. مثلا اگر الگوی قرار دادن مژه های شما 8، 9، 10،11، 10 است، می توانید الگو را این گونه تغییر دهید: 11، 12، 13 و 12 بین هر بخش.
 3. از مژه های بیش از حد بلند استفاده نکنید: اولین و آخرین قسمت مژه های دو گوشه چشم باید به طول مژه های طبیعی مشتری نزدیک باشند. مژه های کوتاه تر، باعث پرتر نشان دادن می شود. برای بیشتر افراد، طول 11 میلی متر، بلندترین طول مژه است اما بعضی از مشتریان نیز از طول 12 یا 13 هم استفاده می کنند؛ البته به شرطی که مژه های طبیعی خود مشتری بتواند این وزن را تحمل کند.

بخش سوم: قرار دادن مژه ها روی چشمان مشتری

نصب اکستنشن مژه

در نهایت با دانستن تمام موارد ذکر شده می توانید نصب اکستنشن مژه را برای مشتری شروع کنید.

 1. از مشتری بخواهید که دراز بکشد و مژه های پایین او را با پد چسبی نگه دارید: صندلی را بخوابانید و مطمئن شوید که پوزیشن راحتی دارد تا در حین کار، تکان نخورد. چشمان او نیز باید بسته باشد.
 2. پد ژله­ای را زیر چشمان او قرار دهید: مطمئن شوید که پد چپ را زیر چشم چپ و پد راست را زیر چشم راست قرار داده اید.
 3. حال شروع به کشیدن خطوط قرمز طبق الگویی که بالاتر توضیح دادیم کنید: خودکار شما باید روان باشد تا دستتان نلرزد و یا بیش از حد مجبور به فشار دادن آن نباشید. می توانید از پدهایی استفاده کنید که خودشان الگو دارند اما شاید برای مشتری تان مناسب نباشند. پس در چنین حالتی، خودتان باید آن را تنظیم کنید.
 4. بخش اول را کامل کرده و از گوشه داخلی چشم شروع کنید: برای بیشتر افراد از مژه های 7 تا 8 میلی متری در این قسمت استفاده می شود. البته این عدد بستگی به مشتری و حالت خاص چشمان او و طول مژه هایش دارد. فعلا هیچ اکستنشنی را در دو مژه داخلی چشم مشتری قرار ندهید. این مژه ها بسیار ظریف هستند و ممکن است که مژه های طبیعی مشتری تحمل وزن آنها را نداشته باشد.
 5. اکنون که مرحله قبل را کامل کردید، به سراغ مرحله بعدی و درجه بندی بروید: اگر کار را با مژه های 7 میلی متری شروع کردید، می توانید جایگزین هایی بین 7 الی 8 میلی متر برای بخش های بلندتر داشته باشید. به این کار درجه بندی می گویند. سپس بخش های باقیمانده را با سایز 8 میلی متری پر کنید.
 6. حال کارتان را کامل کنید: همیشه مقدار کمی مژه از بخش قبلی را به شروع هر بخش اضافه کنید. نباید حتما از همان دو عدد یکسان با درجه بندی استفاده کنید. اگر بخش باریکی دارید، فقط به تعداد کمی مژه نیاز دارید. اگر بخش پهن تری دارید، باید تعداد بیشتری مژه داشته باشید.
  • اگر مژه ها را درجه بندی نکنید، نتیجه نهایی کار منظم نخواهد بود.

اگر میخواهید همیشه چشمانی زیبا بدون آرایش داشته باشید حتما مقاله تاثیر بن مژه در زیبایی چشم را بخوانید.

اشتراک گذاری
Notify of
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments