انواع مدل چشم

در این مقاله انواع مدل چشم به منظور انجام آرایش معرفی خواهد شد. شناخت نوع چشم برای انتخاب نوع آرایش و سایه به کار رفته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

انواع مدل چشم

چشم بادامی (Almoned Eyes)

یکی از انواع حالت چشم ، مدل چشمان بادامی می باشد. این نوع چشم حالت کاملی و خوبی برای انجام آرایش است چرا که اگر خطی افقی و عمودی از مرکز چشم ترسیم کنید میبینید که از هر طرف خطوط رسم شده موازی هستند. نکته ای که درباره این چشم ها وجود داره این هست که معمولا باید به اون عمق داده بشه و از طریق آرایش کمی اون رو درشت تر کنیم. هنر پیشگانی همچون آنجلینا جولی چشمانی بادامی دارند.

انواع مدل چشم

چشم گرد (Round Eyes)

یکی از انواع شکل چشم ، چشم گرد می باشد. در چشمان گرد اگر که خطی قائم و افقی از مرکز چشم ترسیم بشه مشاهده میشه که زیر خط افقی قسمت اعظمی از سفیدی چشم وجود دارد. این نوع چشم ها از نظر پهنا بیشتر هستن و کمتر کشیده هستن به همین خاطر باید در آرایش سعی بشه که این چشم ها کشیده تر بشن و پهنای اونهارو کم کنیم.

انواع مدل چشم

چشم با پلک افتاده (Hooded Eyes)

یکی از انواع فرم چشم ، چشم با پلک چشم می باشد. در این نوع فرم حالت افتادگی در چشمان و پلک وجود دارد که مانع از این می شود که پلک های چشم دیده شود. این نوع پلک یکی از زیباترین انواع پلک هست که به خاطر افتادگی ، صورت و چشم ها حالتی خمار دارند.

انواع مدل چشم

چشم رو به پایین (Downturned Eyes)

یکی دیگر از انواع چشم ، چشم رو به پایین است. در این نوع چشم ها اگر شما خط افقی رو در نظر بگیرید مشاهده می کنید که گوشه خارجی چشم از اون خط پایین تر اومده. در این نوع چشم ها حتما باید آرایش به گونه ای باشه که چشم هارو به سمت بالا لیفت کنه. در غیر این صورت یعنی در حالتی که چشم های شما به سمت پایین لیفت داده بشه شما رو انسانی غمگین و ناراحت نشون خواهد داد.

انواع مدل چشم

چشم فرو رفته (Deep-set Eyes)

این چشم ها پلک های بزرگی دارند که به سمت داخل چشم فرو رفته و گود هستش. در آرایش این چشم ها دست شما برای سایه زدن خیلی بازتر هست چراکه مقدار زیادی پلک در اختیار دارید. نکته مهم در آرایش این چشم ها این است که باید آرایش رو به گونه ای انجام بدید که چشم شما گودتر نشون داده نشه.

انواع مدل چشم

چشم به هم نزدیک (Close-set Eyes)

در این نوع چشم ها در حدفاصل بین دو چشم ، به اندازه ای کمتر از یک چشم تک ، فاصله وجود دارد. در حالت عادی بین دو چشم به اندازه یک چشم تک فاصله هست.

انواع مدل چشم

چشم های از هم فاصله دار (Wide-set Eyes)

در این چشم ها فاصله بین دو چشم از یک چشم تک بیشتر است.انواع مدل چشم

چشم های رو به بالا

در این چشم ها اگر که یک خط افتی از میان چشم ها ترسیم کنیم گوشه های بیرونی چشم در بالای این خط قرار میگیره. آرایش این چشم ها باید به صورتی باشه که گوشه بیرونی رو کمی به سمت پایین تر نشون بده. انواع مدل چشم

دوره های آموزش آرایش صورت ، آموزش خودآرایی  و دیگر دوره های تخصصی در آموزشگاه آرایشگری زنانه هنر آموزان برگزار می شود.

1 دیدگاه

  1. حانیه گفت:

    مطالبتون خیلی خوبه .ببرای تشخیص فرم چشم ها از این وب سایت بازدید کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
برگشت به بالا