لوگو آموزشگاه آرایشگری هنرآموزان

آشنایی با انواع مدل چشم و آرایش مناسب با آن

  • چگونه شکل و فرم چشم را مشخص کنیم؟
  • انواع مختلف مدل‌های چشم
  • آرایش مناسب چشم‌های بادامی چگونه است؟
  • چشم‌های گرد را چگونه آرایش کنیم ؟

آیا برای شما هم پیش آمده که بعد از تمام شدن آرایش صورتتان متوجه شدید که چشم هایتان خوش حالت نیست ؟ یا آرایش صورت خوبی ندارید. در مقاله “آشنایی با انواع مدل چشم” برای شما مدل‌های مختلف چشم را گرد آوری کرده ایم. تا بتوانید متناسب با فرم چشم، آرایش مناسب خود را انتخاب کنید.

انواع مدل چشم

در این مقاله انواع فرم چشم به منظور انجام آرایش معرفی خواهد شد. شناخت نوع چشم برای انتخاب نوع آرایش و سایه چشم به کار رفته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

دوره آموزش میکاپ و گریم

البته ذکر این نکته نیز بسیار ارزشمند است که نوع چشم تاثیر بسیار زیادی در انتخاب نوع آرایش چشم، نوع آرایش ابرو، نوع آرایش مژه‌ها، آرایش لب و گونه‌ها و سایر موارد دارد. حتی به جرات می‌توان بیان نمود که نوع چشم می‌تواند اثرگذاری بسیار زیادی بر روی رنگ انتخاب برای آرایش پوست شما داشته باشد. در آموزشگاه آرایشگری زنانه هنرآموزان در کلاس‌های آموزش میکاپ و گریم، دوره آموزش آرایش و پیرایش و همچنین آموزش خود آرایی اصول انتخاب آرایش درست را با توجه به نوع مدل چشم به هنرجویان عزیز آموزش داده می‌شود.

انواع مدل چشم

چشم بادامی (Almoned Eyes)

یکی از انواع حالت چشم، مدل چشمان بادامی می‌باشد. این نوع چشم حالتی کامل و خوب برای انجام آرایش است چرا که اگر خطی افقی و عمودی از مرکز چشم ترسیم کنید میبینید که از هر طرف خطوط رسم شده موازی هستند. نکته‌ای که درباره این چشم‌ها وجود دارد این است که معمولا باید به این مدل چشم عمق داده شود و از طریق آرایش کمی آنها را درشت تر کنیم. هنر پیشگانی همچون آنجلینا جولی چشمانی بادامی دارند.

توجه کنید که در آرایش چشمان بادامی معمولا آرایش لب‌های حجیم و آرایشی که به صورتی گونه‌های شما را متمایز کند، چندان جالب نخواهد بود. رنگ رژ لب قرمز بطوریکه لب‌های شما را کشیده نشان دهد برگ برنده این نوع آرایش خواهد بود.

انواع مدل چشم

چشم گرد (Round Eyes)

یکی از انواع شکل چشم، چشم گرد می‌باشد این مدل چشم‌ها به چشم‌های آهویی نیز معروف اند. در چشمان گرد اگر که خطی قائم و افقی از مرکز چشم ترسیم شود مشاهده می‌کنید که زیر خط افقی قسمت اعظمی از سفیدی چشم وجود دارد. این نوع چشم‌ها پهنا بیشتری دارند و کمتر کشیده شده اند به همین خاطر باید در آرایش سعی کنید که این چشم‌ها کشیده تر دیده شوند و پهنای آنها را کم کنید.

برای چشمان گرد نکته مهم آرایشی استفاده از مژه‌های بلندتر از حالت معمول است. این کار باعث می‌شود تا از گرد بودن چشم شما در حالت دایره‌ای کاسته شود و کمی چشمان شما به حالت بیضی مانند در بیایند.

نکته مهمی که نباید فراموش کنید این است که حتما خط چشم کشیده و بلند بکشید.

انواع مدل چشم

چشم با پلک افتاده (Hooded Eyes)

یکی از انواع فرم چشم، چشم با پلک افتاده می‌باشد. در این مدل، حالت افتادگی در چشمان و پلک وجود دارد که مانع از این می‌شود که پلک‌های چشم دیده شوند. این نوع از پلک‌ها به خاطر افتادگی، به صورت و چشم‌ها حالتی خمار می‌دهند پس یکی از زییاترین پلک‌ها محسوب می‌شوند. یک نکته خیلی مهم این است که برای چشمان با پلک‌های افتاده آرایش هایی بیشتر جلب توجه می‌کنند که با ملایمت همراه بوده و چهره شما را صمیمی تر نشان دهد. آرایش هایی با رنگ‌های جیغ چندان برای این نوع چشم‌ها توصیه نمی‌شوند.

انواع مدل چشم

چشم رو به پایین (Down-turned Eyes)

یکی دیگر از انواع چشم، چشم‌های رو به پایین است. در این مدل از چشم‌ها اگر شما خط افقی رو در نظر بگیرید مشاهده می‌کنید که گوشه خارجی چشم از اون خط پایین تر اومده. در این نوع از چشم‌ها حتما باید آرایش شما به گونه‌ای باشد که چشم‌ها را به سمت بالا لیفت کند. در غیر این صورت یعنی در حالتی که چشم‌های شما به سمت پایین لیفت داده بشود شما را انسانی غمگین و ناراحت نشان خواهد داد.

برای این نوع چشم‌ها دو نکته بسیار مهم را باید به خاطر بسپارید.

  • اول ابروهایی کشیده و کمان شکل داشته باشید.
  • و دوم از مژه‌ها با حجم بالاتری در انتهای چشم استفاده کنید.

انواع مدل چشم

چشم فرو رفته (Deep-set Eyes)

این مدل از چشم‌ها پلک‌های بزرگی دارند که به سمت داخل چشم فرو رفته و گود هستند. در آرایش این چشم‌ها شما برای سایه زدن میتوانید انتخاب‌های زیادی داشته باشید چرا که مقدار زیادی پلک در اختیار دارید. نکته مهم در آرایش این چشم‌ها این است که باید آرایش را به گونه‌ای انجام دهید که چشم شما گودتر نشان داده نشود. در این نوع از چشم‌ها نیز آرایش ملایم عمیقا توصیه می‌شود. معصومیت خاص نقطه قوت این نوع از آرایش هست. پس با آرایش غلیظ معصومیت این چهره‌ها را نباید از بین برد.

انواع مدل چشم

چشم به هم نزدیک (Close-set Eyes)

در این نوع چشم‌ها در حد فاصل بین دو چشم، به اندازه‌ای کمتر از یک چشم تک، فاصله وجود دارد. در حالت عادی بین دو چشم به اندازه یک چشم تک فاصله هست.
پیشنهاد می‌کنیم که حتما آرایش را به گونه‌ای انجام دهید که صورت شما را به کناره‌ها به صورت کشیده تری نمایش دهد.

انواع مدل چشم

برای زیباتر شدن بخوانید : تاثیر بن مژه در زیبایی چشم

چشم‌های از هم فاصله دار (Wide-set Eyes)

در این چشم‌ها فاصله بین دو چشم از یک چشم تک بیشتر است. آرایش صورت باید به گونه‌ای باشد که فاصله چشم‌ها را بیشتر نشان ندهد، به طور مثال آرایش گونه‌ها باید به صورتی باشد که بیرون از چشم‌ها قرار بگیرد تا نشان بدهد که چشم‌ها در داخل این آرایش قرار می‌گیرند و صورت را جمع تر نمایش بدهد.
فراموش نکنید که کمی کشیده تر بودن لب‌ها در این حالت میتواند به جذابیت شما کمک کند. البته اصلا نباید از حد اعتدال خارج بشوید.

انواع مدل چشم

چشم‌های رو به بالا

در این چشم‌ها اگر که یک خط افتی از میان چشم‌ها ترسیم کنیم گوشه‌های بیرونی چشم در بالای این خط قرار می‌گیرد. آرایش این چشم‌ها باید به صورتی باشد که گوشه بیرونی را کمی به سمت پایین تر نشون بدهد. ترکیب این نوع چشم‌ها با یک خط چشم ساده و ابروهایی کشیده میتواند یک چهره رویایی را به نمایش بگذارد. فراموش نکنید که داخل چشم‌ها در این مدل از جایگاه ویژه‌ای برای آرایش برخوردار هستند.

انواع مدل چشم

راهنمایی‌های بیشتر

برای چشمان گود از چه رنگ سایه‌ای استفاده کنیم؟

برای چشم‌های گود یا فرورفته بهتر است از سایه‌های به رنگ بژ یا رنگ‌های گرم مثل هلویی استفاده کنید.

چگونه برای چشم‌های نزدیک به هم خط چشم بکشیم؟

باید از گوشه چشم، خط چشم خوبی ترسیم کنید. به شما توصیه می‌کنیم دنباله خط چشم را قدری کشیده ‌تر بکشید تا فاصله بین چشم‌های شما بیشتر دیده شود.

ابروهای چشمان گرد را چگونه حالت دهیم ؟

برای این مدل چشم‌ها باید ابرو‌های به گونه‌ای باشد که گردی چشم را کمتر نشان بدهید. پس ابروهای صاف و بدون کمان مناسب این نوع چشم‌ها هستند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
مقالات مرتبط.
چگونه پنکک بزنیم
آموزش گریم و میکاپ
چگونه پنکک بزنیم؟

مراحل زدن پنکک روی پوست پنکک می‌تواند به محو کردن نقص‌های پوست شما کمک کند و پوست را بی عیب و نقص نشان دهد. پنکک

چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟
آموزش گریم و میکاپ
چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟

کانسیلر چیست؟ این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده است. کانسیلر، شبیه یک پاک کننده جادویی در آرایش عمل می‌کند و باعث

آرایش صورت برای دانشگاه
آموزش گریم و میکاپ
آرایش دانشجویی

چگونه یک میکاپ ساده داشته باشیم؟ آرایش دانشجویی چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟ برای انجام آرایش دانشجویی چه لوازمی نیاز است؟ این ها

اشتراک گذاری
Notify of
16 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments

مطالبتون خیلی خوبه .ببرای تشخیص فرم چشم ها از این وب سایت بازدید کنید.

سلام روز بخیر.
آیا اگر چشمی عفونت داشته باشه، مداد داخل چشم ضرر داره ؟؟؟؟

سلام در صورت عفونت چشمی اصلا از هیچ لوازم آرایشی استفاده نکنید و سریعا به چشم پزشک مراجعه کنید.

اره خيلي

سلام شب بخیر

برای زیاد تر نشون دادن فاصله چشم و ابرو کدوم ترفند بهتره ؟؟؟

استفاده از انواع سایه چشم سفید زیر ابرو کمک می کند که فاصله بین چشم ها و ابرو بیشتر نشان داده شود.

سلام فرم چشم من گرد است . چه مدل آرایش چشم و سایه چشمی به من می آید ؟

با سلام برای دریافتن اینکه با توجه به فرم چشم شما چه فرم آرایش چشمی از جمله خط چشم و سایه چشم می آید توصیه می شود در دوره های آموزش خود آرایی شرکت کنید تا بتوانید بیاموزید برای گریم صورت و آرایش روزانه چه فرم آرایشی به فرم چهره شما می آید.

آیا عمل جراحی برای تغییر فرم چشم وجود دارد؟

فرم چشم ها به عوامل زیادی مانند استخوان بندی جمجمه ، فاصله چشم و ابرو یا چشم ها از هم و .. بستگی دارد که با جراحی قابل تغییر نیست . اما در خصوص فرم و اندازه پلک بالا و پایین یا تنگی و گشادی حدقه چشم با توجه به فرم پلک ها امروز عمل های جراحی انجام میشود که قابلیت تغییر فرم چشم را ایجاد میکند. این تکنیک در افراد چشم بادامی آسیای شرقی یا افراد مسن یا چاق دارای پلک افتاده و پف دارد طرفدار زیادی دارد. این عمل های جراحی بسیار کم هزینه و بی خطر است… مطالعه کنید »

من که متوجه نشدم… چشمام چند جور مدل از اینا میخوره باشه .. هنگ کردم آخرش.. ولی خیلی جالب بود برام. مرسی!

با سلام ما در این مقاله سعی کردیم که از چند مبحث انواع چشم را بررسی کنید. یکی فرم خود چشم ها ، یکی فاصله بین چشم ها و یکی وضعیت پلک ها . پس بله ممکنه چشم شما در هر دسته بندی یک حال را داشته باشد.

براي چشم هاي درشت (خيلي درشت) چه خط چشمي خوبه؟

خط چشم باریک مناسبه و بدون دنباله.ترجیحا بن مژه مناسب تره

برای اینکه چشمها درشت تر دیده بشن چه خط چشمی مناسبه

سلام
به فرم چشم هاتون بستگی داره

نام و شماره تماس خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.