آشنایی با انواع مدل چشم

انواع چشم

انواع مدل چشم

در این مقاله انواع مدل چشم به منظور انجام آرایش معرفی خواهد شد. شناخت نوع چشم برای انتخاب نوع آرایش و سایه به کار رفته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

البته ذکر این نکته نیز بسیار ارزشمند است که نوع چشم تاثیر بسیار زیادی در انتخاب نوع آرایش چشم ، نوع آرایش ابرو ، نوع آرایش مژه ها ، آرایش لب و گونه ها و سایر موارد دارد. حتی به جرات می توان بیان نمود که نوع چشم می تواند اثرگذاری بسیار زیادی بر روی رنگ انتخاب برای آرایش پوست خواهد داشت.


انواع مدل چشم

چشم بادامی (Almoned Eyes)

یکی از انواع حالت چشم ، مدل چشمان بادامی می باشد. این نوع چشم حالت کاملی و خوبی برای انجام آرایش است چرا که اگر خطی افقی و عمودی از مرکز چشم ترسیم کنید میبینید که از هر طرف خطوط رسم شده موازی هستند. نکته ای که درباره این چشم ها وجود داره این هست که معمولا باید به اون عمق داده بشه و از طریق آرایش کمی اون رو درشت تر کنیم. هنر پیشگانی همچون آنجلینا جولی چشمانی بادامی دارند.

توجه کنید که به چشمان بادامی معمولا آرایش لب های حجیم و آرایش به صورتی که گونه های شمارا متمایز کند، چندان جالب نخواهد بود. رنگ رژ لب قرمز به صورتی که لبهای شمارا کشیده نشان دهد برگ برنده این نوع آرایش خواهد بود.


انواع مدل چشم

چشم گرد (Round Eyes)

یکی از انواع شکل چشم ، چشم گرد می باشد. در چشمان گرد اگر که خطی قائم و افقی از مرکز چشم ترسیم بشه مشاهده میشه که زیر خط افقی قسمت اعظمی از سفیدی چشم وجود دارد. این نوع چشم ها از نظر پهنا بیشتر هستن و کمتر کشیده هستن به همین خاطر باید در آرایش سعی بشه که این چشم ها کشیده تر بشن و پهنای اونهارو کم کنیم.

برای چشمان گرد نکته مهم آرایشی استفاده از مژه های بلندتر از حالت معمول است. این کار باعث میشه تا از گرد بودن چشم شما در حالت دایره ای کاسته بشه و کسی چشمان شما به حالت بیضی مانند در بیاد. نکته مهم اینکه خط چشم کشیده و بلند فراموش نشه حتما.!!!


انواع مدل چشم

چشم با پلک افتاده (Hooded Eyes)

یکی از انواع فرم چشم ، چشم با پلک چشم می باشد. در این نوع فرم حالت افتادگی در چشمان و پلک وجود دارد که مانع از این می شود که پلک های چشم دیده شود. این نوع پلک یکی از زیباترین انواع پلک هست که به خاطر افتادگی ، صورت و چشم ها حالتی خمار دارند.

یک نکته خیلی مهم این است که برای چشمان با پلک های افتاده آرایش هایی بیشتر جلب توجه میکند که با ملایمت همراه بوده و چهره شمارا صمیمی تر نشان دهد. آرایش های با رنگ های جیغ چندان برای این نوع چشم ها توضیح نمی شود.


انواع مدل چشم

چشم رو به پایین (Downturned Eyes)

یکی دیگر از انواع چشم ، چشم رو به پایین است. در این نوع چشم ها اگر شما خط افقی رو در نظر بگیرید مشاهده می کنید که گوشه خارجی چشم از اون خط پایین تر اومده. در این نوع چشم ها حتما باید آرایش به گونه ای باشه که چشم هارو به سمت بالا لیفت کنه. در غیر این صورت یعنی در حالتی که چشم های شما به سمت پایین لیفت داده بشه شما رو انسانی غمگین و ناراحت نشون خواهد داد.

برای این نوع چشم ها دو نکته بسیار مهم را باید به خاطر بسپرید. یکی اینکه ابروهایی کشیده و کمان شکل داشته باشید و دیگری اینکه از مژه ها با حجم بالاتری در انتهای چشم استفاده کنید.


انواع مدل چشم

چشم فرو رفته (Deep-set Eyes)

این چشم ها پلک های بزرگی دارند که به سمت داخل چشم فرو رفته و گود هستش. در آرایش این چشم ها دست شما برای سایه زدن خیلی بازتر هست چراکه مقدار زیادی پلک در اختیار دارید. نکته مهم در آرایش این چشم ها این است که باید آرایش رو به گونه ای انجام بدید که چشم شما گودتر نشون داده نشه.

در این نوع از چشم ها نیز آرایش ملایم عمیقا توصیه می شه. معصومیت خاص نقطه قوت این نوع از آرایش هست. پس با آرایش غلیظ معصومیت این چهره هارو نباید از بین برد.


انواع مدل چشم

چشم به هم نزدیک (Close-set Eyes)

در این نوع چشم ها در حدفاصل بین دو چشم ، به اندازه ای کمتر از یک چشم تک ، فاصله وجود دارد. در حالت عادی بین دو چشم به اندازه یک چشم تک فاصله هست.

پیشنهاد میکنیم که حتما آرایش رو به گونه ای انجام بدید که صورت شمارو به کناره ها به صورت کشیده تری نمایش بده.


انواع مدل چشم

چشم های از هم فاصله دار (Wide-set Eyes)

در این چشم ها فاصله بین دو چشم از یک چشم تک بیشتر است.

آرایش صورت باید به گونه ای باشه که فاصله چشم هارو بیشتر نشون نده ، به طور مثال آرایش گونه ها باید به صورتی باشه که بیرون از چشم ها قرار بگیره تا نشون بده که چشم ها در داخل این آرایش قرار می گیرند و صورت رو به صورت جمع تری نمایش بده. فراموش نکنید که کمی کشیده تر بودن لب ها در این حالت میتونه به جذابیت شما کمک کنه. البته اصلا نباید از حد اعتدال خارج بشه.


انواع مدل چشم

چشم های رو به بالا

در این چشم ها اگر که یک خط افتی از میان چشم ها ترسیم کنیم گوشه های بیرونی چشم در بالای این خط قرار میگیره. آرایش این چشم ها باید به صورتی باشه که گوشه بیرونی رو کمی به سمت پایین تر نشون بده.

ترکیب این نوع چشم ها با یک خط چشم ساده و ابروهایی کشیده میتونه یک چهره رویایی رو به نمایش بگذاره. فراموش نکنید که داخل چشم ها در این نوع از چشم ها از جایگاه ویژه ای برای آرایش برخوردار هستند.


انواع مدل چشم

دوره های آموزش آرایش صورت ، آموزش خودآرایی  و دیگر دوره های تخصصی در آموزشگاه آرایشگری زنانه هنر آموزان برگزار می شود.

9 دیدگاه ها

 1. حانیه گفت:

  مطالبتون خیلی خوبه .ببرای تشخیص فرم چشم ها از این وب سایت بازدید کنید.

 2. مهسا معروفی گفت:

  سلام روز بخیر.
  آیا اگر چشمی عفونت داشته باشه، مداد داخل چشم ضرر داره ؟؟؟؟

 3. هانیه فتحی گفت:

  سلام شب بخیر

  برای زیاد تر نشون دادن فاصله چشم و ابرو کدوم ترفند بهتره ؟؟؟

 4. لیاقت فرد گفت:

  سلام فرم چشم من گرد است . چه مدل آرایش چشم و سایه چشمی به من می آید ؟

 5. موسوی گفت:

  آیا عمل جراحی برای تغییر فرم چشم وجود دارد؟

  • فرم چشم ها به عوامل زیادی مانند استخوان بندی جمجمه ، فاصله چشم و ابرو یا چشم ها از هم و .. بستگی دارد که با جراحی قابل تغییر نیست . اما در خصوص فرم و اندازه پلک بالا و پایین یا تنگی و گشادی حدقه چشم با توجه به فرم پلک ها امروز عمل های جراحی انجام میشود که قابلیت تغییر فرم چشم را ایجاد میکند. این تکنیک در افراد چشم بادامی آسیای شرقی یا افراد مسن یا چاق دارای پلک افتاده و پف دارد طرفدار زیادی دارد. این عمل های جراحی بسیار کم هزینه و بی خطر است و اکثرا به صورت سرپایی بدون نیاز به بی هوشی و بستری انجام می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


بستن
برگشت به بالا